2020-2021 Boys Soccer



No Games for Parkway South High School on this date.
Maryville (4-3)
Class 1 District 8 
Benton (5-4)
Class 2 District 8 
St. Joseph 5:00 PM
Webb City (4-14)
Class 3 District 12 
Branson (12-7)
Class 3 District 10 
Branson 6:30 PM
Smith-Cotton (11-5)
Class 4 District 10 
Capital City High (7-5)
Class 4 District 10 
Jefferson City TBD
Nixa (9-9)
Class 4 District 12 
Carthage (17-1)
Class 4 District 12 
Carthage 6:30 PM
Warrensburg (3-13-1)
Class 3 District 8 
Center (11-4)
Class 2 District 7 
Kansas City 6:30 PM
Pattonville (2-3)
Class 4 District 6 
Clayton (4-6)
Class 3 District 4 
Clayton 5:45 PM
Oak Grove (4-10)
Class 2 District 7 
Clinton (13-2)
Class 2 District 5 
Clinton 6:30 PM
College Heights Christian with McAuley Catholic (2-8)
Class 1 District 6 
Columbus (Columbus, KS)
 
Columbus, KS TBD
St. Dominic (16-0)
Class 4 District 7 
DeSmet (4-1)
Class 4 District 5 
St. Louis 6:00 PM
St. Dominic (16-0)
Class 4 District 7 
DeSmet (4-1)
Class 4 District 5 
St. Louis 6:15 PM
Lutheran South (5-3)
Class 3 District 3 
DeSoto (3-11)
Class 3 District 2 
Desoto 6:30 PM
Priory (5-3)
Class 4 District 5 
Duchesne (2-8)
Class 2 District 2 
St. Charles 6:00 PM
SLUH (4-2)
Class 4 District 3 
Eureka (2-5)
Class 4 District 4 
Eureka TBD
Pleasant Hill (11-2-2)
Class 2 District 5 
Excelsior Springs (5-10)
Class 2 District 7 
Excelsior Springs 6:30 PM
Ft. Zumwalt North (4-11-1)
Class 4 District 7 
Francis Howell North (5-7)
Class 4 District 6 
St. Charles TBD
Washington (9-10)
Class 4 District 4 
Ft. Zumwalt South (15-3)
Class 3 District 7 
St. Peters 7:00 PM
Troy Buchanan (3-9)
Class 4 District 8 
Ft. Zumwalt West (10-6)
Class 4 District 7 
O'fallon 5:30 PM
Central (Springfield) (1-12)
Class 4 District 11 
Glendale (10-4)
Class 3 District 10 
Springfield 6:30 PM
Belton (5-3)
Class 3 District 13 
Grain Valley (5-9)
Class 3 District 8 
Grain Valley 6:30 PM
Aurora (5-6)
Class 2 District 4 
Greenwood (7-2)
Class 2 District 4 
Springfield 5:00 PM
Fulton (12-5)
Class 2 District 6 
Hannibal (9-4)
Class 3 District 7 
Hannibal 6:30 PM
Festus (6-7)
Class 3 District 2 
Hillsboro (5-10)
Class 3 District 2 
Hillsboro 5:00 PM
Francis Howell (12-5)
Class 4 District 6 
Holt (5-9)
Class 4 District 8 
Wentzville 6:00 PM
Liberty (Wentzville) (10-4)
Class 4 District 7 
Jefferson City (17-2)
Class 4 District 10 
Jefferson City 6:15 PM
Neosho with Neosho Christian (13-1)
Class 3 District 12 
Joplin (7-11)
Class 4 District 12 
Joplin TBD
Winnetonka (4-10)
Class 3 District 16 
Kearney (8-7)
Class 3 District 16 
Kearney 6:30 PM
Chillicothe (7-5)
Class 2 District 8 
Kirksville (4-10)
Class 2 District 6 
Kirksville 6:30 PM
Westminster Christian Academy (0-1)
Class 2 District 3 
Ladue Horton Watkins (4-2)
Class 3 District 4 
St. Louis 4:00 PM
Kirkwood (4-3)
Class 4 District 3 
Lafayette (Wildwood) (5-4)
Class 4 District 4 
Wildwood 5:00 PM
West Plains (11-8)
Class 3 District 10 
Logan-Rogersville (14-5)
Class 2 District 4 
Rogersville 5:30 PM
Cole Camp (9-4)
Class 1 District 4 
Lone Jack (9-4-2)
Class 1 District 7 
Lone Jack 5:00 PM
Trinity Catholic (0-8)
Class 1 District 1 
Lutheran North (2-5)
Class 2 District 2 
St. Louis 4:15 PM
Marquette (4-2)
Class 4 District 5 
Mehlville (4-3)
Class 3 District 3 
St. Louis TBD
Wright City (9-9)
Class 1 District 2 
Mexico (8-12-1)
Class 2 District 6 
Mexico 5:00 PM
St. Francis Borgia (10-8)
Class 3 District 6 
MICDS (4-3)
Class 2 District 3 
St. Louis 4:15 PM
Cristo Rey (0-8)
Class 1 District 8 
Midland Adventist (Olathe , KS)
 
Olathe , KS 5:30 PM
Boonville (0-10-1)
Class 2 District 6 
Missouri Military Academy (5-6)
Class 1 District 3 
Mexico 4:30 PM
St. Charles (9-2)
Class 3 District 5 
Orchard Farm (12-2)
Class 2 District 2 
St. Charles 4:15 PM
Northwest (Cedar Hill) (11-3)
Class 4 District 1 
Pacific (6-5-2)
Class 3 District 6 
Pacific 6:30 PM
Lebanon (13-8)
Class 3 District 9 
Parkview (5-10)
Class 3 District 11 
Springfield 5:30 PM
Duchesne (2-8)
Class 2 District 2 
Priory (5-3)
Class 4 District 5 
St. Louis 6:00 PM
Truman (6-7)
Class 4 District 14 
Raytown (2-10)
Class 4 District 14 
Raytown TBD
Carl Junction (3-10)
Class 3 District 12 
Republic (9-7)
Class 4 District 12 
Republic 6:30 PM
Gateway Legacy Sr. H.
 
Rock Bridge (7-6-1)
Class 4 District 9 
Columbia 6:30 PM
Christian Brothers College (0-4)
Class 4 District 5 
Rockwood Summit (4-5)
Class 3 District 6 
Fenton 6:00 PM
Camdenton (4-14-1)
Class 3 District 9 
Rolla (5-8-2)
Class 3 District 9 
Rolla 6:30 PM
Platte County (7-4)
Class 3 District 16 
Ruskin (4-11)
Class 3 District 13 
Kansas City TBD
Bishop LeBlond (9-1)
Class 2 District 8 
Savannah (6-4)
Class 2 District 8 
Savannah 5:00 PM
Stover (6-10-1)
Class 1 District 4 
Smithton (10-5)
Class 1 District 4 
Smithton 5:00 PM
Grandview (3-11)
Class 3 District 13 
Smithville (8-8-3)
Class 3 District 16 
Smithville 6:30 PM
Waynesville (5-9)
Class 4 District 11 
Springfield Catholic (8-6)
Class 3 District 10 
Springfield 6:30 PM
Ft. Zumwalt East (9-7)
Class 3 District 5 
St. Charles West (6-8)
Class 2 District 2 
St. Charles 7:00 PM
St. Thomas Aquinas (Overland Park, KS)
 
St. Michael the Archangel (10-5)
Class 3 District 14 
Lee's Summit 7:00 PM
Lafayette (St. Joseph) (1-10)
Class 2 District 8 
St. Pius X (Kansas City) (2-9)
Class 2 District 7 
Kansas City 6:30 PM
Green Ridge (4-12-1)
Class 1 District 4 
Summit Christian Academy (5-9)
Class 1 District 7 
Lee's Summit 5:00 PM
Francis Howell Central (13-3)
Class 4 District 6 
Timberland (11-7)
Class 4 District 8 
Wentzville 6:00 PM
Sullivan (2-15-1)
Class 2 District 3 
Union (15-3-1)
Class 3 District 6 
Union 5:00 PM
Guadalupe Centers Charter (14-3-2)
Class 3 District 15 
Van Horn (14-4)
Class 3 District 14 
Independence 5:30 PM
Oakville (4-3)
Class 4 District 2 
Vianney (2-6)
Class 4 District 2 
St. Louis 6:00 PM
Chaminade College Prep (7-4)
Class 4 District 3 
Webster Groves (4-3)
Class 3 District 3 
Webster Groves 4:00 PM
St. Paul Lutheran (Farmington) (3-3)
Class 1 District 1 
Westwood Baptist Sr.
 
Poplar Bluff 5:00 PM
Parkway Central (0-1)
Class 3 District 5 
Whitfield (3-4)
Class 1 District 1 
St. Louis 4:30 PM
Ozark (13-7)
Class 4 District 11 
Willard (14-5)
Class 3 District 11 
Willard 6:30 PM
Fort Osage (5-10)
Class 4 District 14 
William Chrisman (8-7)
Class 3 District 14 
Independence 6:30 PM
Warrenton (1-10)
Class 3 District 7 
Winfield (3-13-1)
Class 1 District 2 
Winfield 4:00 PM



Processing. Please wait.