2008-2009 11-Man Football


Valle Catholic (2-0)
Class 1 District 2 
32
Hayti (1-1)
Class 1 District 1 
14
Class 1 State Tournament, Hayti Final
Adrian (1-1)
Class 1 District 6 
0
Greenfield (2-0)
Class 1 District 5 
26
Class 1 State Tournament, Greenfield Final
Tipton (2-0)
Class 1 District 8 
10
Midway (1-1)
Class 1 District 7 
7
Class 1 State Tournament, Cleveland Final
Concordia (1-1)
Class 1 District 10 
12
Wellington-Napoleon (2-0)
Class 1 District 10 
48
Class 1 State Tournament, Wellington Final
North Shelby (2-1)
Class 1 District 12 
0
Princeton with Mercer (2-0)
Class 1 District 11 
20
Class 1 State Tournament, Princeton Final
Penney (1-1)
Class 1 District 14 
0
Orrick (2-0)
Class 1 District 13 
18
Class 1 State Tournament, Orrick Final
East Buchanan (1-1)
Class 1 District 15 
19
West Platte (2-0)
Class 1 District 15 
33
Class 1 State Tournament, Weston Final
Malden (1-1)
Class 2 District 1 
21
Caruthersville (2-1)
Class 2 District 1 
28
Class 2 State Tournament, Caruthersville Final
Blair Oaks (2-0)
Class 2 District 6 
13
Centralia (1-1)
Class 2 District 5 
7
Class 2 State Tournament, Centralia Final
Clark County (3-0)
Class 2 District 8 
32
Brookfield (1-1)
Class 2 District 8 
6
Class 2 State Tournament, Brookfield Final
Warsaw (2-0)
Class 2 District 12 
22
Lamar (1-1)
Class 2 District 11 
10
Class 2 State Tournament, Lamar Final
Carrollton (2-0)
Class 2 District 14 
14
Hogan Prep Academy Charter (1-1)
Class 2 District 13 
12
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
Maryville (2-0)
Class 2 District 16 
49
Trenton (1-1)
Class 2 District 16 
21
Class 2 State Tournament, Trenton Final
Cardinal Ritter (2-0)
Class 3 District 4 
22
Priory (1-1)
Class 3 District 3 
17
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
St. Francis Borgia (1-1)
Class 3 District 6 
13
McCluer South-Berkeley (2-0)
Class 3 District 5 
34
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Fulton (1-1)
Class 3 District 8 
13
Sullivan (2-0)
Class 3 District 7 
28
Class 3 State Tournament, Sullivan Final
Versailles (1-1)
Class 3 District 9 
7
Logan-Rogersville (2-0)
Class 3 District 10 
27
Class 3 State Tournament, Rogersville Final
Monett (1-1)
Class 3 District 12 
14
Cassville (2-0)
Class 3 District 12 
28
Class 3 State Tournament, Cassville Final
Pleasant Hill (2-0)
Class 3 District 13 
33
Holden (1-1)
Class 3 District 13 
7
Class 3 State Tournament, Holden Final
Chillicothe (2-0)
Class 3 District 16 
40
Smithville (1-1)
Class 3 District 16 
0
Class 3 State Tournament, Smithville Final
West Plains (1-1)
Class 4 District 1 
27
Farmington (2-1)
Class 4 District 1 
45
Class 4 State Tournament, Farmington Final
MICDS (2-0)
Class 4 District 6 
30
University City (1-1)
Class 4 District 5 
13
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Helias Catholic (3-0)
Class 4 District 8 
38
St. Charles West (1-1)
Class 4 District 7 
14
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Webb City (2-0)
Class 4 District 12 
35
Neosho (1-1)
Class 4 District 11 
8
Class 4 State Tournament, Neosho Final
Harrisonville (1-1)
Class 4 District 13 
23
Smith-Cotton (2-0)
Class 4 District 13 
47
Class 4 State Tournament, Sedalia Final
Kearney (2-0)
Class 4 District 16 
48
Staley (1-1)
Class 4 District 15 
3
Class 4 State Tournament, Kansas City Final
Vianney (0-1)
Class 5 District 2 
7
Eureka (1-0)
Class 5 District 1 
45
Class 5 State Tournament, Eureka Final
Jackson (2-0)
Class 5 District 1 
30
Parkway North (0-1)
Class 5 District 3 
0
Class 5 State Tournament, Creve Coeur Final
Kirkwood (1-1)
Class 5 District 3 
14
Hazelwood East (1-0)
Class 5 District 4 
26
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Lebanon (1-1)
Class 5 District 6 
14
Raymore-Peculiar (1-0)
Class 5 District 8 
42
Class 5 State Tournament, Peculiar Final
Lee's Summit West (2-0)
Class 5 District 8 
31
Ozark (0-1)
Class 5 District 7 
6
Class 5 State Tournament, Ozark Final
Winnetonka (0-1-1)
Class 5 District 10 
13
Raytown South (1-0)
Class 5 District 9 
43
Class 5 State Tournament, Raytown Final
Adrian (1-1)
Class 1 District 6 
Greenfield (2-0)
Class 1 District 5 
Greenfield TBD
Valle Catholic (2-0)
Class 1 District 2 
Hayti (1-1)
Class 1 District 1 
Hayti TBD
St. Charles West (1-1)
Class 4 District 7 
Helias Catholic (3-0)
Class 4 District 8 
Jefferson City TBD
Tipton (2-0)
Class 1 District 8 
Midway (1-1)
Class 1 District 7 
Cleveland TBD
Penney (1-1)
Class 1 District 14 
Orrick (2-0)
Class 1 District 13 
Orrick TBD
North Shelby (2-1)
Class 1 District 12 
Princeton with Mercer (2-0)
Class 1 District 11 
Princeton TBD
McCluer (1-1)
Class 5 District 4 
Waynesville (1-0)
Class 5 District 6 
Waynesville TBD
Concordia (1-1)
Class 1 District 10 
Wellington-Napoleon (2-0)
Class 1 District 10 
Wellington TBD
East Buchanan (1-1)
Class 1 District 15 
West Platte (2-0)
Class 1 District 15 
Weston TBD



Processing. Please wait.