2018-2019 11-Man Football


1 Hayti (12-0)
Class 1 District 1 
28
2 Valle Catholic (9-3)
Class 1 District 1 
7
Class 1 District 1 Tournament, Ste Genevieve Final
3 Miller (9-3)
Class 1 District 2 
16
4 Thayer (8-4)
Class 1 District 2 
42
Class 1 District 2 Tournament, Miller Final
1 Adrian (11-1)
Class 1 District 3 
29
6 Liberal with Bronaugh (5-7)
Class 1 District 3 
6
Class 1 District 3 Tournament, Liberal Final
1 Midway (11-1)
Class 1 District 4 
0
2 Lincoln (11-1)
Class 1 District 4 
27
Class 1 District 4 Tournament, Lincoln Final
1 Fayette (11-1)
Class 1 District 5 
44
3 Sweet Springs with Malta Bend (6-6)
Class 1 District 5 
6
Class 1 District 5 Tournament, Sweet Springs Final
2 Westran (10-2)
Class 1 District 6 
31
4 South Shelby (5-7)
Class 1 District 6 
8
Class 1 District 6 Tournament, Huntsville Final
1 Wellington-Napoleon (8-4)
Class 1 District 7 
6
3 Mid-Buchanan (8-4)
Class 1 District 7 
36
Class 1 District 7 Tournament, Faucett Final
2 Marceline (10-2)
Class 1 District 8 
26
5 Penney (9-3)
Class 1 District 8 
31
Class 1 District 8 Tournament, Marceline Final
1 Charleston (10-2)
Class 2 District 1 
12
3 Caruthersville (9-2)
Class 2 District 1 
20
Class 2 District 1 Tournament, Caruthersville Final
1 Lutheran North (9-3)
Class 2 District 2 
51
2 Lift for Life Academy Charter (10-2)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Ava (11-1)
Class 2 District 3 
56
2 Fair Grove (10-2)
Class 2 District 3 
27
Class 2 District 3 Tournament, Fair Grove Final
1 Lamar (11-1)
Class 2 District 4 
51
3 Versailles (7-5)
Class 2 District 4 
28
Class 2 District 4 Tournament, Versailles Final
1 Blair Oaks (12-0)
Class 2 District 5 
49
2 South Callaway (10-2)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Tournament, Mokane Final
1 Monroe City (10-2)
Class 2 District 6 
0
2 Clark County (10-2)
Class 2 District 6 
20
Class 2 District 6 Tournament, Kahoka Final
1 Summit Christian Academy (10-2)
Class 2 District 7 
49
2 Holden (8-4)
Class 2 District 7 
12
Class 2 District 7 Tournament, Holden Final
1 Lathrop (12-0)
Class 2 District 8 
41
2 Lawson (10-2)
Class 2 District 8 
6
Class 2 District 8 Tournament, Lawson Final
1 Kennett (11-1)
Class 3 District 1 
42
2 Central (Park Hills) (6-6)
Class 3 District 1 
20
Class 3 District 1 Tournament, Park Hills Final
1 Cardinal Ritter (11-0)
Class 3 District 2 
56
3 Lutheran South (6-5)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Trinity Catholic (10-2)
Class 3 District 3 
39
2 St. Charles West (8-4)
Class 3 District 3 
6
Class 3 District 3 Tournament, St. Charles Final
1 Moberly (8-4)
Class 3 District 4 
6
2 Southern Boone (10-2)
Class 3 District 4 
12
Class 3 District 4 Tournament, Ashland Final
1 Springfield Catholic (10-2)
Class 3 District 5 
42
2 Buffalo (9-3)
Class 3 District 5 
6
Class 3 District 5 Tournament, Buffalo Final
1 Cassville (11-1)
Class 3 District 6 
14
3 Mt. Vernon (11-1)
Class 3 District 6 
34
Class 3 District 6 Tournament, Mount Vernon Final
1 Odessa (12-0)
Class 3 District 7 
49
2 Pembroke Hill (11-1)
Class 3 District 7 
6
Class 3 District 7 Tournament, Kansas City Final
1 Maryville (10-1)
Class 3 District 8 
34
2 Savannah (8-4)
Class 3 District 8 
12
Class 3 District 8 Tournament, Savannah Final
1 West Plains (12-0)
Class 4 District 1 
45
3 Festus (7-5)
Class 4 District 1 
6
Class 4 District 1 Tournament, Festus Final
1 Ladue Horton Watkins (12-0)
Class 4 District 2 
38
2 Rockwood Summit (6-6)
Class 4 District 2 
15
Class 4 District 2 Tournament, Fenton Final
1 Ft. Zumwalt East (9-3)
Class 4 District 4 
34
2 Hannibal (9-3)
Class 4 District 4 
48
Class 4 District 4 Tournament, Hannibal Final
1 Camdenton (11-1)
Class 4 District 5 
24
2 St. Francis Borgia (10-2)
Class 4 District 5 
13
Class 4 District 5 Tournament, Washington Final
1 Webb City (12-0)
Class 4 District 6 
35
2 Neosho (8-4)
Class 4 District 6 
7
Class 4 District 6 Tournament, Neosho Final
1 Warrensburg (9-3)
Class 4 District 7 
35
6 Harrisonville (4-8)
Class 4 District 7 
28
Class 4 District 7 Tournament, Harrisonville Final
1 Platte County (10-2)
Class 4 District 8 
28
2 Smithville (11-1)
Class 4 District 8 
33
Class 4 District 8 Tournament, Smithville Final
1 Jackson (11-0)
Class 5 District 1 
42
2 Fox (9-2)
Class 5 District 1 
23
Class 5 District 1 Tournament, Arnold Final
2 Vianney (8-3)
Class 5 District 2 
55
4 Chaminade College Prep (6-6)
Class 5 District 2 
14
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Ft. Zumwalt North (10-1)
Class 5 District 3 
43
2 McCluer North (5-6)
Class 5 District 3 
18
Class 5 District 3 Tournament, Florissant Final
1 Timberland (8-3)
Class 5 District 4 
14
2 Battle (7-4)
Class 5 District 4 
34
Class 5 District 4 Tournament, Columbia Final
1 Lebanon (9-2)
Class 5 District 5 
32
2 Willard (4-7)
Class 5 District 5 
19
Class 5 District 5 Tournament, Willard Final
1 Carthage (10-1)
Class 5 District 6 
65
2 Parkview (6-5)
Class 5 District 6 
16
Class 5 District 6 Tournament, Springfield Final
2 Fort Osage (7-4)
Class 5 District 7 
28
4 Belton (4-8)
Class 5 District 7 
7
Class 5 District 7 Tournament, Independence Final
1 Staley (9-2)
Class 5 District 8 
44
2 North Kansas City (9-2)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Tournament, North Kansas City Final
1 Christian Brothers College (10-1)
Class 6 District 1 
63
2 DeSmet (9-3)
Class 6 District 1 
28
Class 6 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (9-3)
Class 6 District 2 
27
3 Blue Springs (9-3)
Class 6 District 2 
29
Class 6 District 2 Tournament, Blue Springs Final
2 Joplin (10-2)
Class 6 District 3 
49
4 Kirkwood (7-4)
Class 6 District 3 
14
Class 6 District 3 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit North (9-3)
Class 6 District 4 
3
3 Rockhurst (10-2)
Class 6 District 4 
10
Class 6 District 4 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.