2020-2021 Girls Volleyball



Viewing Grandview (Hillsboro) High School
Grandview (Hillsboro) (7-10)
Class 2 District 5 
Fox (6-6)
Class 5 District 2 
Arnold 7:00 PM
Sheldon (1-18)
Class 1 District 9 
Ballard (3-8)
Class 1 District 10 
Broanugh 6:15 PM
Advance (26-1-2)
Class 1 District 3 
Bell City (4-11)
Class 1 District 3 
Bell City TBD
Lafayette (St. Joseph) (2-12)
Class 4 District 16 
Benton (5-8)
Class 3 District 16 
St. Joseph 7:00 PM
Herculaneum (7-13)
Class 3 District 2 
Bishop DuBourg
Class 2 District 5 
St. Louis 6:30 PM
Lebanon (11-9-1)
Class 5 District 10 
Bolivar (15-10-2)
Class 4 District 11 
Bolivar 7:30 PM
Gateway Science Charter
 
Brentwood
 
Brentwood 5:00 PM
Sheldon (1-18)
Class 1 District 9 
Bronaugh (1-9-1)
Class 1 District 10 
Bronaugh 5:00 PM
Ballard (3-8)
Class 1 District 10 
Bronaugh (1-9-1)
Class 1 District 10 
Bronaugh 5:00 PM
Capital City High (4-19-2)
Class 5 District 9 
Bunceton with Prairie Home (0-11-1)
Class 1 District 12 
Bunceton 7:00 PM
Sherwood (10-8-1)
Class 2 District 13 
Butler (6-6-3)
Class 2 District 13 
Butler 6:00 PM
Central (Springfield) (9-11)
Class 5 District 10 
Camdenton (20-5-3)
Class 4 District 8 
Camdenton 6:30 PM
Camdenton (20-5-3)
Class 4 District 8 
Central (Springfield) (9-11)
Class 5 District 10 
Springfield 7:30 PM
Cameron (6-6)
Class 3 District 16 
Chillicothe (7-9)
Class 3 District 16 
Chillicothe 7:00 PM
Lincoln (10-6)
Class 1 District 11 
Cole Camp (6-4)
Class 2 District 12 
Cole Camp 5:30 PM
Santa Fe (19-3-2)
Class 1 District 13 
Concordia (8-1)
Class 1 District 13 
Concordia TBD
Central (Kansas City) (4-4)
Class 3 District 15 
East (Kansas City) (2-5)
Class 4 District 14 
Kansas City 6:00 PM
Tarkio with Fairfax (14-5)
Class 1 District 16 
East Buchanan (14-7)
Class 2 District 15 
EA Triangular,  Gower TBD
Nodaway-Holt (13-8)
Class 1 District 16 
East Buchanan (14-7)
Class 2 District 15 
EA Triangular,  Gower TBD
Francis Howell North (7-9-1)
Class 5 District 5 
Francis Howell (10-3)
Class 5 District 7 
St. Charles 5:30 PM
Blair Oaks (23-6)
Class 3 District 8 
Helias Catholic (23-4-2)
Class 5 District 9 
Jefferson City 7:00 PM
Golden City (19-7-1)
Class 1 District 9 
Hume (8-12)
Class 1 District 10 
Hume 7:30 PM
Battle (4-7-2)
Class 5 District 8 
Jefferson City (12-12-2)
Class 5 District 9 
Jefferson City 6:00 PM
Lindbergh (1-10)
Class 5 District 2 
John Burroughs (4-3)
Class 3 District 5 
St. Louis 6:15 PM
Sacred Heart (16-7-1)
Class 1 District 13 
La Monte (2-13)
Class 1 District 13 
La Monte 5:30 PM
St. Vincent (10-14-2)
Class 2 District 3 
Leopold (6-8)
Class 1 District 3 
Leopold 7:15 PM
Lafayette County (4-12)
Class 2 District 14 
Lexington (7-10)
Class 2 District 14 
Lexington 6:00 PM
Eugene (13-10)
Class 2 District 6 
Linn (0-13)
Class 2 District 7 
Linn 6:00 PM
Marshfield (26-4)
Class 4 District 8 
Logan-Rogersville (8-6-1)
Class 4 District 9 
Rogersville 7:30 PM
Windsor (Imperial) (16-6-1)
Class 4 District 3 
Lutheran South (4-5)
Class 5 District 4 
St. Louis 5:30 PM
Pacific (1-15)
Class 4 District 7 
Lutheran St. Charles (9-6-2)
Class 4 District 6 
St. Peters 6:15 PM
Cassville (3-9-1)
Class 3 District 12 
McDonald County (17-13)
Class 4 District 10 
Anderson TBD
Republic (9-15-2)
Class 5 District 11 
McDonald County (17-13)
Class 4 District 10 
Anderson TBD
Eminence (6-11-3)
Class 1 District 5 
Mountain Grove (3-17-1)
Class 3 District 10 
Mountain Grove TBD
Tarkio with Fairfax (14-5)
Class 1 District 16 
Nodaway-Holt (13-8)
Class 1 District 16 
EA Triangular,  Graham TBD
East Buchanan (14-7)
Class 2 District 15 
Nodaway-Holt (13-8)
Class 1 District 16 
EA Triangular,  Graham TBD
Miami (12-7-1)
Class 1 District 10 
Northeast Vernon County (6-8)
Class 1 District 10 
Walker 5:30 PM
Lafayette (Wildwood) (12-1)
Class 5 District 3 
Northwest (Cedar Hill) (19-2)
Class 5 District 1 
Cedar Hill 5:30 PM
Mehlville (4-4)
Class 5 District 2 
Notre Dame (St. Louis) (3-6)
Class 3 District 4 
St. Louis TBD
Crest Ridge (10-7-2)
Class 1 District 14 
Orrick (0-15)
Class 1 District 15 
Orrick 5:00 PM
Tipton (7-12-1)
Class 2 District 6 
Otterville (11-8-1)
Class 1 District 12 
Otterville 7:00 PM
Pattonville (1-5)
Class 5 District 5 
Parkway Central
Class 4 District 5 
Chesterfield 5:30 PM
Hickman with Columbia Independent (17-8-6)
Class 5 District 8 
Rock Bridge (22-1-1)
Class 5 District 8 
Columbia 7:30 PM
Marshall (11-7-1)
Class 4 District 13 
Smith-Cotton (5-12-1)
Class 5 District 9 
Sedalia TBD
Fordland (2-15-1)
Class 1 District 6 
Sparta (6-10-4)
Class 2 District 9 
Sparta 5:00 PM
Billings (12-10-3)
Class 1 District 7 
Spokane (5-8-3)
Class 2 District 9 
Spokane TBD
Blue Eye (11-10-1)
Class 1 District 7 
Spokane (5-8-3)
Class 2 District 9 
Spokane 5:00 PM
Warrenton (19-4)
Class 4 District 7 
St. Charles (10-7)
Class 4 District 6 
St. Charles 5:15 PM
Ft. Zumwalt North (8-8)
Class 5 District 6 
St. Charles West (4-10)
Class 3 District 6 
St. Charles 5:00 PM
Lone Jack (5-8-1)
Class 2 District 13 
St. Paul Lutheran (Concordia) (9-10)
Class 3 District 14 
Concordia TBD
Crystal City (8-9)
Class 1 District 4 
St. Paul Lutheran (Farmington) (7-14)
Class 1 District 4 
Farmington 6:30 PM
Nodaway-Holt (13-8)
Class 1 District 16 
Tarkio with Fairfax (14-5)
Class 1 District 16 
EA Triangular,  Tarkio TBD
East Buchanan (14-7)
Class 2 District 15 
Tarkio with Fairfax (14-5)
Class 1 District 16 
EA Triangular,  Tarkio TBD
Duchesne (1-9)
Class 3 District 5 
Timberland (11-4-2)
Class 5 District 7 
Wentzville 5:00 PM
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
University Academy Charter (4-7)
Class 2 District 14 
Kansas City 4:00 PM
Incarnate Word Academy (11-10)
Class 4 District 4 
Villa Duchesne (1-6)
Class 5 District 5 
St. Louis 6:00 PM
Marquette (5-4)
Class 5 District 5 
Visitation Academy (6-4)
Class 3 District 4 
St. Louis 5:15 PM
St. Charles (10-7)
Class 4 District 6 
Warrenton (19-4)
Class 4 District 7 
Warrenton 5:15 PM
Lutheran North (1-7)
Class 2 District 5 
Whitfield (3-5)
Class 2 District 5 
St. Louis 5:15 PM



Processing. Please wait.