2020-2021 Girls Volleyball



No Games for Cuba High School on this date.
North County (5-1)
Class 4 District 2 
Arcadia Valley (7-4)
Class 2 District 4 
Ironton 6:30 PM
Crossroads College Preparatory
 
Bayless
 
St. Louis 5:00 PM
Raytown (4-3)
Class 5 District 13 
Belton (3-5)
Class 4 District 12 
Belton TBD
Liberty North (6-0)
Class 5 District 15 
Blue Springs (5-2)
Class 5 District 14 
Blue Springs TBD
Liberty (3-2)
Class 5 District 15 
Blue Springs South (3-2)
Class 5 District 14 
Blue Springs TBD
Stockton (3-3-4)
Class 2 District 12 
Butler (5-4-2)
Class 2 District 13 
Butler 6:00 PM
Capital City High (0-9-2)
Class 5 District 9 
California (7-4)
Class 3 District 9 
California TBD
Portageville (5-8-1)
Class 2 District 1 
Caruthersville (3-3-2)
Class 2 District 1 
Caruthersville 5:00 PM
Staley (2-2)
Class 5 District 16 
Central (St. Joseph) (1-0-1)
Class 5 District 16 
St. Joseph 6:30 PM
Brookfield (0-3)
Class 2 District 16 
Centralia (3-4)
Class 3 District 7 
Centralia 7:00 PM
North Callaway (0-5)
Class 3 District 7 
Chamois (1-1)
Class 1 District 12 
Chamois 6:00 PM
East Prairie (0-2)
Class 2 District 3 
Charleston (0-5)
Class 2 District 3 
Charleston 6:00 PM
Ballard (0-5)
Class 1 District 10 
Chilhowee (2-5)
Class 1 District 11 
Chilhowee 5:30 PM
Cameron (4-2)
Class 3 District 16 
Chillicothe (3-3)
Class 3 District 16 
Chillicothe 7:00 PM
St. Francis Borgia (8-2-1)
Class 5 District 3 
Christian (1-2)
Class 2 District 5 
O'fallon 6:00 PM
Central (New Madrid County) (6-6-2)
Class 3 District 1 
Clarkton (9-4-1)
Class 1 District 2 
Clarkton 5:00 PM
Gateway Science Charter
 
Cleveland NJROTC
 
St. Louis 5:15 PM
Exeter (1-10-1)
Class 1 District 8 
College Heights Christian (6-0)
Class 1 District 8 
Joplin 7:30 PM
Wellington-Napoleon (5-1)
Class 1 District 15 
Concordia (3-0)
Class 1 District 13 
Concordia 6:30 PM
Gideon (10-0-1)
Class 1 District 2 
Cooter (1-3)
Class 1 District 1 
Cooter 5:00 PM
Seneca (2-3)
Class 3 District 12 
Crane (4-5-1)
Class 2 District 9 
Crane TBD
Archie (5-2)
Class 1 District 14 
Crest Ridge (5-2-1)
Class 1 District 14 
Centerview 5:00 PM
Clearwater (1-1)
Class 2 District 2 
Doniphan (3-5-1)
Class 3 District 1 
Doniphan 6:15 PM
Kingsville (0-8)
Class 1 District 14 
Drexel (4-1)
Class 1 District 14 
Drexel 5:30 PM
Wheaton (5-6-1)
Class 1 District 8 
East Newton (0-5)
Class 3 District 12 
Granby 6:00 PM
Lincoln College Prep (0-1)
Class 4 District 14 
Ewing Marion Kauffman HS
 
Kansas City 6:00 PM
Hannibal (2-1)
Class 4 District 7 
Father Tolton Regional Catholic (2-2)
Class 2 District 6 
Columbia 6:00 PM
Trinity Catholic
Class 3 District 5 
Father Tolton Regional Catholic (2-2)
Class 2 District 6 
Columbia 6:00 PM
Boonville (1-3-1)
Class 3 District 14 
Fatima (3-3)
Class 3 District 8 
Westphalia TBD
DeSoto (1-8-1)
Class 4 District 2 
Festus (0-6)
Class 4 District 3 
Festus 7:00 PM
Holt (1-5)
Class 5 District 7 
Francis Howell (4-1)
Class 5 District 7 
St. Charles 5:30 PM
Timberland (3-0-1)
Class 5 District 7 
Francis Howell Central (4-4-1)
Class 5 District 6 
St. Charles 5:30 PM
Valle Catholic (5-0)
Class 2 District 4 
Fredericktown (4-6)
Class 3 District 2 
Fredericktown 6:30 PM
Francis Howell North (1-3)
Class 5 District 5 
Ft. Zumwalt North (1-0)
Class 5 District 6 
O'fallon 5:00 PM
Clever (8-3-1)
Class 2 District 9 
Galena (6-3-1)
Class 1 District 7 
Galena TBD
Fort Osage (2-2)
Class 5 District 14 
Grain Valley (0-2)
Class 4 District 13 
Grain Valley 7:00 PM
Bourbon (0-8-1)
Class 2 District 7 
Grandview (Hillsboro) (1-2)
Class 2 District 5 
Hillsboro 5:30 PM
Sacred Heart (6-4-1)
Class 1 District 13 
Green Ridge (0-5)
Class 1 District 11 
Green Ridge TBD
Jasper (2-6-2)
Class 1 District 9 
Greenfield (7-6-1)
Class 1 District 9 
Greenfield 7:30 PM
Eugene (3-4)
Class 2 District 6 
Hallsville (4-2)
Class 3 District 7 
Hallsville 7:00 PM
Excelsior Springs (2-4)
Class 4 District 16 
Harrisonville (3-2)
Class 4 District 12 
Harrisonville 6:00 PM
Smith-Cotton (0-4-1)
Class 5 District 9 
Helias Catholic (13-1-1)
Class 5 District 9 
Jefferson City TBD
Crystal City (5-1)
Class 1 District 4 
Herculaneum (0-7)
Class 3 District 2 
Herculaneum 7:00 PM
Northland Christian (4-2)
Class 3 District 15 
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
Olathe, KS 6:00 PM
Sullivan (0-6-2)
Class 3 District 3 
Hermann (4-2-2)
Class 3 District 8 
Hermann 6:30 PM
Mountain Grove (0-3)
Class 3 District 10 
Houston (2-5-2)
Class 2 District 8 
Houston 6:00 PM
Northeast Vernon County (1-4-1)
Class 1 District 10 
Jasper (2-6-2)
Class 1 District 9 
Jasper 6:30 PM
Battle (1-3)
Class 5 District 8 
Jefferson City (3-5-1)
Class 5 District 9 
Jefferson City 6:00 PM
Webb City (8-1-1)
Class 4 District 11 
Joplin (7-3)
Class 5 District 12 
Joplin 6:30 PM
Senath-Hornersville (1-3)
Class 2 District 1 
Kennett (10-3-1)
Class 3 District 1 
Kennett 6:00 PM
Mexico (1-2)
Class 3 District 7 
Kirksville (4-7)
Class 3 District 7 
Kirksville 6:30 PM
Thayer (1-1)
Class 2 District 8 
Koshkonong
Class 1 District 6 
Koshkonong 5:30 PM
Carrollton (3-4)
Class 2 District 16 
Lafayette County (0-7)
Class 2 District 14 
Higginsville 6:00 PM
Bishop LeBlond (4-2)
Class 2 District 15 
Lathrop (3-3-1)
Class 2 District 15 
Lathrop 7:30 PM
Park Hill (8-4)
Class 5 District 16 
Lee's Summit North (1-4)
Class 5 District 13 
Lee's Summit 6:30 PM
Raymore-Peculiar (3-5)
Class 5 District 12 
Lee's Summit West (2-1)
Class 5 District 12 
Lee's Summit TBD
Bismarck (1-2)
Class 1 District 4 
Lesterville (9-2-1)
Class 1 District 5 
Lesterville 6:30 PM
Osceola (1-4)
Class 1 District 11 
Liberal (1-1)
Class 1 District 9 
Liberal 7:30 PM
Ava (8-7-2)
Class 3 District 10 
Liberty (Mountain View) (4-0)
Class 3 District 10 
Mountain View 6:30 PM
Ft. Zumwalt East (1-4)
Class 4 District 6 
Liberty (Wentzville) (1-4)
Class 5 District 7 
Lake St. Louis TBD
Northwest (Hughesville) (3-3)
Class 1 District 13 
Lincoln (3-4)
Class 1 District 11 
Lincoln 5:00 PM
Belle (2-3-1)
Class 2 District 7 
Linn (0-4)
Class 2 District 7 
Linn 6:00 PM
Golden City (8-5-1)
Class 1 District 9 
Lockwood (3-7-1)
Class 1 District 9 
Lockwood 7:30 PM
Westminster Christian Academy
Class 3 District 4 
Lutheran South
Class 5 District 4 
St. Louis 5:30 PM
St. Dominic (0-3)
Class 5 District 6 
Lutheran St. Charles (5-5-2)
Class 4 District 6 
St. Peters 6:00 PM
Bernie (6-2)
Class 1 District 2 
Malden (7-7-1)
Class 2 District 1 
Malden 6:30 PM
Westwood Baptist Sr.
 
Marquand-Zion (0-2)
Class 1 District 4 
Marquand 6:00 PM
Bolivar (10-1-2)
Class 4 District 11 
Marshfield (9-3)
Class 4 District 8 
Marshfield 7:30 PM
Plattsburg (5-3-1)
Class 1 District 15 
Maryville (7-0)
Class 3 District 16 
Maryville 6:30 PM
Thomas Jefferson Independent (6-7)
Class 1 District 8 
McAuley Catholic (6-3)
Class 1 District 8 
Joplin TBD
South Iron (6-5-1)
Class 1 District 5 
Meadow Heights (6-5-1)
Class 1 District 4 
Patton 7:30 PM
Principia
Class 1 District 12 
MICDS
Class 3 District 4 
St. Louis 5:30 PM
Cristo Rey (1-2)
Class 2 District 14 
Mid-Buchanan (3-7)
Class 2 District 15 
Faucett 6:30 PM
Sherwood (5-3)
Class 2 District 13 
Midway (4-0)
Class 1 District 14 
Cleveland TBD
Republic (2-4-2)
Class 5 District 11 
Neosho (9-1-1)
Class 4 District 10 
Neosho TBD
Clinton (5-1)
Class 3 District 13 
Nevada (0-4)
Class 4 District 11 
Nevada 7:00 PM
Spokane (5-6-3)
Class 2 District 9 
New Covenant Academy (4-1-1)
Class 1 District 7 
Springfield 6:00 PM
Chadwick (7-4-1)
Class 1 District 7 
Niangua (0-4)
Class 1 District 6 
Niangua 6:00 PM
Willard (14-1-1)
Class 4 District 9 
Nixa (8-1)
Class 5 District 11 
Nixa 7:00 PM
West Nodaway (0-6)
Class 1 District 16 
Nodaway-Holt (6-5)
Class 1 District 16 
Graham TBD
Oak Park (2-4)
Class 5 District 16 
North Kansas City (2-5-3)
Class 5 District 15 
North Kansas City TBD
Mound City with Craig (3-5)
Class 1 District 16 
North Nodaway (0-3-1)
Class 1 District 16 
Hopkins 6:00 PM
East (Kansas City) (0-1)
Class 4 District 14 
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 3 District 15 
Kansas City 5:00 PM
Odessa (4-0)
Class 3 District 14 
Oak Grove (3-2)
Class 3 District 14 
Oak Grove 6:30 PM
Northwest (Cedar Hill) (7-1)
Class 5 District 1 
Oakville
Class 5 District 2 
St. Louis 5:30 PM
St. Charles (4-4)
Class 4 District 6 
Orchard Farm (3-3)
Class 3 District 5 
St. Charles 5:15 PM
Branson (14-7-1)
Class 4 District 10 
Ozark (2-1)
Class 5 District 11 
Ozark 6:30 PM
New Haven (5-5-2)
Class 1 District 12 
Pacific (1-5)
Class 4 District 7 
Pacific 6:30 PM
Lee's Summit (3-3)
Class 5 District 13 
Park Hill South (1-4)
Class 5 District 15 
Riverside TBD
Rolla (3-5-1)
Class 4 District 8 
Parkview (3-7-2)
Class 5 District 10 
Springfield TBD
Benton (1-4-1)
Class 3 District 16 
Pembroke Hill (3-0)
Class 4 District 14 
Kansas City TBD
Hillsboro (1-0)
Class 4 District 2 
Perryville (2-3)
Class 4 District 1 
Perryville TBD
St. Pius X (Kansas City) (5-1)
Class 4 District 15 
Pleasant Hill (2-1)
Class 3 District 13 
Pleasant Hill 7:00 PM
Platte County (9-5-2)
Class 4 District 16 
Raytown South (5-5)
Class 4 District 14 
Raytown 7:00 PM
Lexington (0-4)
Class 2 District 14 
Richmond (1-2)
Class 3 District 14 
Richmond TBD
Southland (1-4)
Class 1 District 1 
Risco (3-1)
Class 1 District 2 
Risco 6:00 PM
South Holt (5-7)
Class 1 District 15 
Rock Port (5-4)
Class 1 District 16 
Rock Port 6:30 PM
Dixon (0-4)
Class 2 District 7 
Russellville (4-3)
Class 2 District 6 
Russellville 7:00 PM
Cabool (13-1-3)
Class 2 District 8 
Salem (1-7-1)
Class 3 District 10 
Salem 6:00 PM
Lone Jack (0-3-2)
Class 2 District 13 
Santa Fe (4-2)
Class 1 District 13 
Alma 6:30 PM
Ste. Genevieve (4-1)
Class 3 District 2 
Saxony Lutheran (2-5-2)
Class 2 District 3 
Jackson 7:30 PM
Oran (0-9)
Class 1 District 3 
Scott City (2-5-3)
Class 2 District 3 
Scott City 7:00 PM
Rich Hill (2-2-2)
Class 1 District 10 
Sheldon (0-10)
Class 1 District 9 
Sheldon 6:30 PM
Jackson (6-1)
Class 5 District 1 
Sikeston (0-4)
Class 4 District 1 
Sikeston 6:30 PM
Ash Grove (1-2-2)
Class 2 District 11 
Skyline (12-0)
Class 2 District 12 
Urbana 5:30 PM
Kearney (4-2)
Class 4 District 16 
Smithville (12-3-1)
Class 4 District 16 
Smithville 6:00 PM
Campbell (5-3-2)
Class 1 District 2 
South Pemiscot (0-4)
Class 1 District 1 
Steele 6:00 PM
Conway (4-5-3)
Class 2 District 8 
Sparta (2-4)
Class 2 District 9 
Sparta 6:30 PM
St. Pius X (Festus) (3-3)
Class 4 District 2 
St. Dominic (0-3)
Class 5 District 6 
O'fallon TBD
St. Clair (7-0)
Class 3 District 3 
St. James (3-1)
Class 3 District 3 
St James 6:30 PM
St. Paul Lutheran (Concordia) (3-2)
Class 3 District 14 
St. Michael the Archangel (2-3)
Class 4 District 13 
Lee's Summit 6:30 PM
Kingston (1-4)
Class 2 District 4 
Steelville (3-4-1)
Class 2 District 7 
Steelville 6:00 PM
Windsor (3-2)
Class 2 District 12 
Stover (5-3)
Class 2 District 12 
Stover 7:00 AM
Winona (4-5-1)
Class 1 District 5 
Summersville (3-5-3)
Class 1 District 6 
Summersville 7:00 PM
Van Horn (3-6)
Class 4 District 15 
Summit Christian Academy (4-2-1)
Class 2 District 13 
Lee's Summit 6:00 PM
Eagle Ridge Christian
 
The Fulton School at St. Albans (0-3)
 
St. Albans 5:00 PM
Penney (0-5)
Class 2 District 16 
Trenton (0-4)
Class 2 District 16 
Trenton 6:00 PM
Ft. Zumwalt West (1-2)
Class 5 District 6 
Troy Buchanan (4-6-1)
Class 5 District 8 
Troy 5:00 PM
Owensville (5-5)
Class 3 District 3 
Union (1-6-1)
Class 4 District 7 
Union 6:15 PM
Tarkio with Fairfax (6-2)
Class 1 District 16 
Union Star with King City (1-4)
Class 1 District 15 
Union Star 7:00 PM
Ft. Zumwalt South (2-1)
Class 4 District 6 
Washington (5-6)
Class 5 District 3 
Washington 6:00 PM
Central (Springfield) (4-5)
Class 5 District 10 
Waynesville (4-6-1)
Class 5 District 10 
Waynesville 6:30 PM
Strafford (6-5)
Class 2 District 11 
West Plains (3-7-1)
Class 4 District 8 
West Plains 7:00 PM
Truman (3-3)
Class 5 District 14 
William Chrisman (4-2)
Class 4 District 15 
Independence 7:00 PM
Thayer (1-1)
Class 2 District 8 
Willow Springs (2-5)
Class 3 District 10 
Willow Springs 5:30 PM
Warrenton (13-4)
Class 4 District 7 
Winfield (8-1-1)
Class 3 District 6 
Winfield 5:15 PM
Grandview (1-7)
Class 4 District 12 
Winnetonka (6-7-2)
Class 4 District 15 
Kansas City TBD
Central (Cape Girardeau) (6-3-2)
Class 4 District 1 
Woodland (3-4-2)
Class 2 District 2 
Marble Hill TBD
St. Charles West (1-3)
Class 3 District 6 
Wright City (0-2-3)
Class 3 District 6 
Wright City 6:00 PM



Processing. Please wait.