2020-2021 Fall Season Softball



No Games for St. Clair High School on this date.
Fort Osage (10-7)
Class 5 District 7 
7
Blue Springs (6-7)
Class 5 District 7 
14
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
Warrensburg (8-3)
Class 4 District 4 
0
Blue Springs (6-7)
Class 5 District 7 
17
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
Palmyra (6-6)
Class 2 District 5 
Battle (8-8)
Class 5 District 4 
Columbia 12:00 PM
South Harrison (5-3)
Class 2 District 6 
Brookfield (4-6)
Class 2 District 6 
NCMC Tournament,  Trenton TBD
Milan (5-8)
Class 2 District 6 
Brookfield (4-6)
Class 2 District 6 
NCMC Tournament,  Trenton TBD
Carthage (8-6)
Class 5 District 6 
Camdenton (3-13)
Class 4 District 5 
Camdenton 1:00 PM
Braymer with Breckenridge (8-5)
Class 1 District 12 
Cameron (5-3)
Class 3 District 8 
Cameron 9:00 AM
Vienna (8-1)
Class 1 District 2 
Crocker (3-6)
Class 1 District 2 
Richland Tournament,  Richland TBD
Cuba (3-5)
Class 3 District 3 
Crocker (3-6)
Class 1 District 2 
Richland Tournament,  Richland TBD
Versailles (9-7)
Class 3 District 5 
Dixon (5-6)
Class 2 District 2 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Iberia (12-1)
Class 2 District 2 
Dixon (5-6)
Class 2 District 2 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Weaubleau (6-6)
Class 1 District 4 
Dora (7-5)
Class 1 District 1 
Falcon Fall Fest,  Dora TBD
Southern Boone (4-8)
Class 3 District 6 
Eugene (4-3)
Class 2 District 3 
Eugene 8:00 AM
Marshfield (3-10)
Class 4 District 5 
Eugene (4-3)
Class 2 District 3 
Eugene 11:30 AM
Jefferson (Conception) with South Nodaway (6-1)
Class 1 District 16 
Gallatin (1-5)
Class 2 District 6 
Nan Carter Tournament,  Trenton TBD
Marceline (9-0)
Class 2 District 6 
Gallatin (1-5)
Class 2 District 6 
Nan Carter Tournament,  Trenton TBD
Smithville (11-5)
Class 4 District 8 
Grain Valley (12-0)
Class 4 District 7 
September Slam,  Liberty TBD
Neelyville (6-6)
Class 1 District 1 
Halfway (10-2)
Class 1 District 3 
Falcon Fall Fest,  Dora TBD
Warrenton (7-4)
Class 4 District 4 
Hannibal (5-8)
Class 4 District 4 
Warrior Double Header,  Warrenton TBD
Montgomery County (3-6)
Class 3 District 2 
Hannibal (5-8)
Class 4 District 4 
Warrior Double Header,  Warrenton 11:00 AM
Versailles (9-7)
Class 3 District 5 
Iberia (12-1)
Class 2 District 2 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Highland (4-10)
Class 2 District 5 
La Plata (7-4)
Class 1 District 10 
Laplata 10:00 AM
Highland (4-10)
Class 2 District 5 
La Plata (7-4)
Class 1 District 10 
Laplata 11:30 AM
Worth County (4-5)
Class 1 District 15 
Lawson (3-5)
Class 2 District 8 
North Harrison Invitational,  Eagleville TBD
Princeton (6-5)
Class 1 District 15 
Lawson (3-5)
Class 2 District 8 
North Harrison Invitational,  Eagleville TBD
North Harrison (11-1)
Class 1 District 15 
Lawson (3-5)
Class 2 District 8 
North Harrison Invitational,  Eagleville TBD
Wheatland (10-6)
Class 1 District 4 
Leeton (8-2)
Class 1 District 5 
2020 16th Annual Humansville Softball Tournament,  Humansville TBD
Louisiana (0-10)
Class 2 District 4 
Macon (4-1)
Class 3 District 8 
Bulldog Invitational,  Louisiana TBD
Salisbury (9-2)
Class 1 District 7 
Madison (4-5)
Class 1 District 8 
Paris Softball Tournament,  Paris TBD
Tuscumbia (1-9)
Class 1 District 5 
Marshall (3-11)
Class 4 District 4 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Lee's Summit North (13-1)
Class 5 District 7 
Millard North (Omaha, NE)
 
Papillion 3:00 PM
Van-Far (3-6)
Class 2 District 5 
Monroe City (9-3)
Class 2 District 5 
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana TBD
Warrenton (7-4)
Class 4 District 4 
Montgomery County (3-6)
Class 3 District 2 
Warrior Double Header,  Warrenton TBD
Dadeville (2-8)
Class 1 District 3 
Montrose with Appleton City (3-9)
Class 1 District 4 
2020 16th Annual Humansville Softball Tournament,  Humansville TBD
Walnut Grove (7-4)
Class 1 District 3 
Neelyville (6-6)
Class 1 District 1 
Falcon Fall Fest,  Dora TBD
Weaubleau (6-6)
Class 1 District 4 
Neelyville (6-6)
Class 1 District 1 
Falcon Fall Fest,  Dora TBD
Plattsburg (2-4)
Class 2 District 7 
North Andrew (6-6)
Class 1 District 14 
Rosendale 10:00 AM
West Platte (6-3)
Class 2 District 7 
North Kansas City (3-6)
Class 5 District 8 
WP Invitational,  Weston TBD
South Shelby (2-8)
Class 2 District 5 
North Shelby (7-0)
Class 1 District 9 
Paris Softball Tournament,  Paris TBD
Marshall (3-11)
Class 4 District 4 
Osage (4-7)
Class 3 District 5 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Tuscumbia (1-9)
Class 1 District 5 
Osage (4-7)
Class 3 District 5 
Versailles Invitational,  Versailles TBD
Lee's Summit North (13-1)
Class 5 District 7 
Papillion-LaVista (Papillion, NE)
 
Papillion, NE 1:00 PM
Liberty North (10-4)
Class 5 District 8 
Park Hill South (8-7)
Class 5 District 8 
September Slam,  Liberty TBD
Notre Dame (Cape Girardeau) (14-1)
Class 5 District 1 
Perryville (10-3)
Class 3 District 1 
Jackson Tournament,  Jackson TBD
Gallatin (1-5)
Class 2 District 6 
Putnam County (5-3)
Class 2 District 6 
Nan Carter Tournament,  Trenton TBD
Sherwood (9-1)
Class 2 District 8 
Raymore-Peculiar (6-7)
Class 5 District 5 
UCM Tournament,  Warrensburg TBD
West Platte (6-3)
Class 2 District 7 
Raytown South (4-5)
Class 4 District 7 
WP Invitational,  Weston TBD
Logan-Rogersville (16-4)
Class 3 District 4 
Republic (3-1)
Class 5 District 6 
Republic 11:00 AM
Cuba (3-5)
Class 3 District 3 
Richland (6-5)
Class 1 District 2 
Richland Tournament ,  Richland TBD
Vienna (8-1)
Class 1 District 2 
Richland (6-5)
Class 1 District 2 
Richland Tournament ,  Richland TBD
Crocker (3-6)
Class 1 District 2 
Richland (6-5)
Class 1 District 2 
Richland Tournament ,  Richland TBD
Holt (4-5)
Class 5 District 4 
Rock Bridge (9-0)
Class 5 District 4 
Columbia 10:00 AM
New Bloomfield (8-3)
Class 2 District 3 
Russellville with Calvary Lutheran (14-2)
Class 2 District 3 
Russellville 10:00 AM
Marshfield (3-10)
Class 4 District 5 
Russellville with Calvary Lutheran (14-2)
Class 2 District 3 
Russellville 2:00 PM
Marshfield (3-10)
Class 4 District 5 
Southern Boone (4-8)
Class 3 District 6 
Eugene 9:45 AM
Father Tolton Regional Catholic (13-2)
Class 2 District 3 
St. Dominic (2-3)
Class 5 District 3 
O'fallon 11:00 AM
Father Tolton Regional Catholic (13-2)
Class 2 District 3 
St. Dominic (2-3)
Class 5 District 3 
O'fallon 1:00 PM
Milan (5-8)
Class 2 District 6 
Trenton (2-8)
Class 2 District 6 
NCMC Nan Carter,  Trenton TBD
South Harrison (5-3)
Class 2 District 6 
Trenton (2-8)
Class 2 District 6 
NCMC Nan Carter,  Trenton TBD
Brookfield (4-6)
Class 2 District 6 
Trenton (2-8)
Class 2 District 6 
NCMC Nan Carter,  Trenton TBD
Willow Springs (2-9)
Class 3 District 4 
Van Buren (1-3)
Class 1 District 1 
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood TBD
Stewartsville with Osborn (6-5)
Class 1 District 14 
Winston (3-4)
Class 1 District 13 
Winston 9:00 AM



Processing. Please wait.