2019-2020 Spring Season Baseball



No Games for St. Pius X (Festus) High School on this date.
Doniphan
Class 4 District 1 
Alton
Class 2 District 3 
Alton 4:30 PM
Valle Catholic
Class 2 District 4 
Arcadia Valley
Class 3 District 2 
Ironton TBD
Billings
Class 1 District 5 
Ash Grove
Class 2 District 7 
Ash Grove 4:30 PM
Gainesville
Class 2 District 5 
Bakersfield
Class 1 District 4 
Bakersfield 4:30 PM
Gateway Science Charter
Class 3 District 5 
Bayless
Class 4 District 3 
St. Louis 4:00 PM
Puxico
Class 2 District 2 
Bell City
Class 1 District 2 
Bell City 4:30 PM
Advance
Class 1 District 2 
Bernie
Class 2 District 1 
Bernie 4:30 PM
South Iron
Class 1 District 3 
Bismarck
Class 2 District 4 
Bismarck 4:30 PM
SLUH
Class 5 District 4 
Cardinal Ritter
Class 4 District 6 
St. Louis 4:15 PM
Northeast (Kansas City) HS
Class 4 District 15 
Central (Kansas City)
Class 4 District 14 
Kansas City 6:30 PM
Truman
Class 5 District 14 
Central (St. Joseph)
Class 5 District 16 
St. Joseph 4:00 PM
Mark Twain
Class 3 District 7 
Centralia
Class 4 District 8 
Centralia 5:00 PM
Halfway
Class 1 District 6 
Chadwick
Class 1 District 5 
Chadwick 5:00 PM
Purdy
Class 2 District 6 
College Heights Christian
Class 2 District 7 
Joplin 5:00 PM
Slater
Class 1 District 11 
Concordia
Class 1 District 11 
Concordia 5:00 PM
Kansas City East Christian (Overland Park, KS)
 
Cristo Rey
Class 4 District 15 
Kansas City 5:30 PM
Chaffee
Class 2 District 2 
East Prairie
Class 3 District 1 
East Prairie 4:30 PM
Clearwater
Class 3 District 2 
Ellington
Class 2 District 3 
Ellington 4:00 PM
Parkway Central
Class 5 District 6 
Festus
Class 4 District 2 
Varsity Parkway Tourney ,  Ballwin TBD
Norwood
Class 1 District 4 
Fordland
Class 2 District 5 
Fordland TBD
Leopold
Class 1 District 2 
Greenville
Class 2 District 2 
Greenville 4:30 PM
Lafayette County
Class 3 District 14 
Holden
Class 3 District 14 
Holden 4:30 PM
Portageville
Class 2 District 1 
Kennett
Class 4 District 1 
Kennett 4:00 PM
Blue Springs
Class 5 District 14 
Lee's Summit North
Class 5 District 13 
Lee's Summit 4:00 PM
Park Hill
Class 5 District 16 
Lee's Summit West
Class 5 District 12 
Lee's Summit TBD
Liberty North
Class 5 District 15 
Liberty
Class 5 District 15 
Liberty TBD
Ft. Zumwalt South
Class 5 District 7 
Liberty (Wentzville)
Class 5 District 7 
Lake St. Louis 4:15 PM
Bolivar
Class 4 District 11 
Logan-Rogersville
Class 4 District 11 
Rogersville 4:30 PM
Greenfield
 
Marionville
Class 2 District 7 
Marionville 5:00 PM
Braymer with Breckenridge
Class 1 District 11 
Maysville
Class 2 District 16 
Maysville 5:00 PM
Crystal City
Class 2 District 4 
Meadow Heights
Class 2 District 2 
Patton 4:30 PM
Fair Grove
Class 3 District 11 
Miller
Class 2 District 7 
Miller 4:30 PM
Eminence
Class 1 District 3 
Neelyville
Class 2 District 3 
Neelyville 4:30 PM
Carnahan
Class 3 District 4 
North County Christian Sr
 
Florissant 4:00 PM
St. Joseph Christian
Class 1 District 16 
North Platte
Class 2 District 15 
Dearborn 4:30 PM
Lindbergh
Class 5 District 2 
Northwest (Cedar Hill)
Class 5 District 1 
Cedar Hill 4:30 PM
Crest Ridge
Class 2 District 15 
Northwest (Hughesville)
Class 1 District 10 
Hughesville 4:30 PM
William Chrisman
Class 5 District 14 
Oak Park
Class 5 District 16 
Kansas City 4:00 PM
Knox County
Class 2 District 12 
Paris with Faith Walk
Class 2 District 11 
Paris 5:00 PM
Gilman City with North Daviess
Class 1 District 15 
Princeton with Mercer
Class 2 District 12 
Princeton 5:00 PM
North Kansas City
Class 5 District 15 
Raytown
Class 5 District 14 
Raytown 4:00 PM
Grandview
Class 5 District 13 
Raytown South
Class 5 District 13 
Raytown 4:00 PM
Knob Noster
Class 3 District 14 
Richmond
Class 3 District 15 
Richmond 4:30 PM
Eugene
Class 2 District 9 
Russellville
Class 2 District 9 
Russellville 5:00 PM
Willow Springs
Class 3 District 10 
Salem
Class 4 District 10 
Salem TBD
Wellington-Napoleon
Class 1 District 11 
Santa Fe
Class 1 District 11 
Alma 4:30 PM
La Plata
Class 1 District 14 
Scotland County
Class 2 District 12 
Memphis 5:00 PM
Caruthersville
Class 3 District 1 
Senath-Hornersville
Class 2 District 1 
Senath 4:30 PM
Central (New Madrid County)
Class 3 District 1 
Sikeston
Class 4 District 1 
Sikeston 4:30 PM
Elsberry
Class 3 District 7 
Silex
Class 2 District 10 
Silex 5:00 PM
Platte County
Class 5 District 16 
Smithville
Class 4 District 15 
Smithville 4:00 PM
Bradleyville
Class 1 District 5 
Spokane
Class 2 District 5 
Spokane TBD
Owensville
Class 4 District 4 
St. Clair
Class 4 District 4 
St. Clair TBD
Rock Bridge
Class 5 District 8 
St. Dominic
Class 4 District 7 
O'fallon 4:30 PM
Van-Far
Class 2 District 10 
St. Louis Patriots Sr.
 
St. Charles 5:00 PM
Carrollton
Class 3 District 16 
St. Paul Lutheran (Concordia)
Class 3 District 14 
Concordia 4:30 PM
Jefferson (Festus)
Class 3 District 4 
St. Paul Lutheran (Farmington)
Class 1 District 3 
Farmington 4:30 PM
Conway
Class 3 District 11 
Stoutland
Class 2 District 8 
Stoutland 4:30 PM
Cole Camp
Class 2 District 13 
Stover
Class 2 District 13 
Stover 5:00 PM
Clever
Class 3 District 12 
Strafford
Class 3 District 11 
Strafford 4:30 PM
Northeast Nodaway
Class 1 District 16 
Tarkio with Fairfax
Class 2 District 16 
Tarkio 4:30 PM
Cainsville
 
Trenton
Class 3 District 16 
Trenton 5:00 PM
Ridgeway with Cainsville
Class 1 District 15 
Trenton
Class 3 District 16 
Cainsville 5:00 PM
Exeter
Class 1 District 5 
Verona
Class 2 District 6 
Verona TBD
North Nodaway
Class 1 District 16 
West Nodaway
Class 1 District 16 
Burlington Junction 4:30 PM
Northeast Vernon County
Class 1 District 7 
Wheaton
Class 1 District 5 
Wheaton 4:30 PM
Bloomfield
Class 2 District 2 
Zalma
Class 1 District 2 
Zalma 4:30 PM



Processing. Please wait.