5/29/2020 12:56:17 PM
2019 Football Scores: Week 1

Week

Class

Day

Butler (0-1)
Class 2 District 4 
0
Adrian (1-0)
Class 1 District 4 
31
Final
Lutheran South (0-1)
Class 3 District 2 
13
Affton (1-0)
Class 4 District 2 
49
Final
Rich Hill with Hume (0-1)
8-Man District 1 
24
Appleton City with Montrose, Ballard (1-0)
8-Man District 1 
62
Final
Diamond (0-1)
Class 1 District 2 
12
Ash Grove (1-0)
Class 1 District 2 
44
Final
Buffalo (0-1)
Class 3 District 5 
36
Ava (1-0)
Class 2 District 3 
38
Final
SLUH (1-0)
Class 6 District 1 
52
Battle (0-1)
Class 5 District 4 
47
Final
Chaminade College Prep (1-0)
Class 5 District 3 
50
Belleville East (Belleville, IL)
 
6
Final
Pattonsburg with Gilman City, North Harrison (1-0)
8-Man District 3 
66
Bishop LeBlond (0-1)
8-Man District 4 
26
Final
Raytown (1-0)
Class 5 District 7 
23
Blue Springs South (0-1)
Class 6 District 2 
21
Final
Eldon (0-1)
Class 3 District 5 
8
Bolivar (1-0)
Class 4 District 6 
54
Final
South Shelby (1-0)
Class 1 District 6 
16
Bowling Green (0-1)
Class 2 District 6 
12
Final
Republic (0-1)
Class 5 District 6 
29
Branson (1-0)
Class 5 District 6 
42
Final
Stanberry (1-0)
8-Man District 3 
42
Braymer with Breckenridge (0-1)
8-Man District 2 
13
Final
Bayless (0-1)
Class 3 District 2 
0
Brentwood (1-0)
Class 1 District 6 
41
Final
Palmyra (1-0)
Class 2 District 6 
7
Brookfield (0-1)
Class 2 District 8 
6
Final
Doniphan (0-1)
Class 3 District 1 
2
Cabool (1-0)
Class 1 District 2 
52
Final
Lighthouse Sr. High
 
48
California (0-1)
Class 2 District 4 
12
Final
Waynesville (0-1)
Class 5 District 5 
12
Camdenton (1-0)
Class 4 District 5 
39
Final
Webb City (1-0)
Class 4 District 6 
34
Carl Junction (0-1)
Class 4 District 6 
0
Final
Miller Career Academy (0-1)
Class 3 District 3 
12
Caruthersville (1-0)
Class 2 District 1 
50
Final
Aurora (0-1)
Class 3 District 6 
0
Cassville (1-0)
Class 3 District 6 
42
Final
Central (Kansas City) (0-1)
Class 3 District 8 
0
Center (1-0)
Class 3 District 7 
59
Final
Malden (0-1)
Class 1 District 1 
18
Central (New Madrid County) (1-0)
Class 2 District 1 
65
Final
St. Clair (1-0)
Class 3 District 2 
17
Central (Park Hills) (0-1)
Class 3 District 1 
14
Final
Parkview (1-0)
Class 5 District 5 
49
Central (Springfield) (0-1)
Class 5 District 5 
6
Final
Smithville (1-0)
Class 4 District 8 
40
Central (St. Joseph) (0-1)
Class 5 District 8 
0
Final
Monroe City (0-1)
Class 2 District 6 
6
Centralia (1-0)
Class 2 District 5 
35
Final
Orrick (1-0)
8-Man District 2 
68
Chilhowee with Leeton (0-1)
8-Man District 1 
6
Final
Polo (0-1)
Class 1 District 7 
0
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS)
 
42
Final
Gateway (0-1)
Class 4 District 2 
0
Clayton (1-0)
Class 4 District 3 
3
Final
Cole Camp (1-0)
Class 1 District 3 
41
Concordia (0-1)
Class 1 District 4 
7
Final
Archie (0-1)
Class 1 District 4 
14
Crest Ridge (1-0)
Class 1 District 4 
20
Final
Rock Port (0-1)
8-Man District 4 
38
DeKalb (1-0)
8-Man District 4 
44
Final
Perryville (1-0)
Class 3 District 1 
14
DeSoto (0-1)
Class 4 District 1 
7
Final
Ste. Genevieve (1-0)
Class 3 District 1 
49
Dexter (0-1)
Class 3 District 1 
7
Final
Liberal with Bronaugh (0-1)
8-Man District 1 
18
Drexel with Miami (1-0)
8-Man District 1 
24
Final
Clopton (0-1)
Class 2 District 6 
7
Duchesne (1-0)
Class 2 District 2 
20
Final
Van Horn (1-0)
Class 4 District 7 
28
East (Kansas City) (0-1)
Class 4 District 8 
27
Final
Hollister (1-0)
Class 3 District 6 
23
East Newton (0-1)
Class 2 District 3 
16
Final
Southeast (0-1)
Class 3 District 8 
20
Excelsior Springs (1-0)
Class 4 District 8 
51
Final
Mountain Grove (0-1)
Class 2 District 3 
7
Fair Grove (1-0)
Class 2 District 4 
29
Final
Carrollton (1-0)
Class 1 District 5 
14
Fayette (0-1)
Class 1 District 5 
6
Final
Vianney (0-1)
Class 5 District 2 
0
Fayetteville (Ark.) (Fayetteville, AR)
 
64
Final
Fox (1-0)
Class 5 District 1 
17
Festus (0-1)
Class 4 District 1 
14
Final
Ft. Zumwalt North (1-0)
Class 5 District 4 
38
Francis Howell (0-1)
Class 6 District 1 
24
Final
Kennett (1-0)
Class 3 District 1 
49
Fredericktown (0-1)
Class 3 District 1 
0
Final
Francis Howell Central (1-0)
Class 6 District 1 
16
Ft. Zumwalt East (0-1)
Class 4 District 4 
12
Final
Holt (1-0)
Class 6 District 2 
60
Ft. Zumwalt South (0-1)
Class 4 District 4 
6
Final
Eureka (0-1)
Class 5 District 2 
22
Ft. Zumwalt West (1-0)
Class 6 District 2 
23
Final
Osage (1-0)
Class 3 District 5 
14
Fulton (0-1)
Class 3 District 4 
6
Final
North Platte (0-1)
Class 1 District 7 
12
Gallatin (1-0)
Class 1 District 8 
32
Final
Savannah (0-1)
Class 3 District 8 
12
Grain Valley (1-0)
Class 4 District 7 
14
Final
North Kansas City (1-0)
Class 5 District 8 
24
Grandview (0-1)
Class 4 District 7 
8
Final
Father Tolton Regional Catholic (0-1)
Class 2 District 5 
0
Hallsville (1-0)
Class 2 District 5 
40
Final
Paris (1-0)
Class 1 District 6 
28
Harrisburg (0-1)
Class 1 District 6 
18
Final
Thayer (1-0)
Class 1 District 2 
30
Hayti (0-1)
Class 1 District 1 
12
Final
DeSmet (1-0)
Class 6 District 1 
35
Hazelwood Central (0-1)
Class 6 District 1 
0
Final
University City (0-1)
Class 3 District 3 
0
Hazelwood East (1-0)
Class 4 District 2 
38
Final
Oakville (1-0)
Class 5 District 2 
3
Hazelwood West (0-1)
Class 6 District 1 
0
Final
Hannibal (0-1)
Class 4 District 4 
0
Helias Catholic (1-0)
Class 4 District 5 
46
Final
Cuba (0-1)
Class 2 District 2 
14
Herculaneum (1-0)
Class 2 District 1 
16
Final
Montgomery County (0-1)
Class 2 District 5 
12
Hermann (1-0)
Class 2 District 5 
30
Final
Pattonville (0-1)
Class 6 District 1 
7
Hickman (1-0)
Class 6 District 2 
14
Final
Clark County (1-0)
Class 2 District 6 
42
Highland (0-1)
Class 2 District 6 
6
Final
West Plains (1-0)
Class 4 District 6 
42
Hillcrest (0-1)
Class 4 District 6 
14
Final
Sullivan (1-0)
Class 3 District 2 
6
Hillsboro (0-1)
Class 4 District 1 
0
Final
Lincoln College Prep (1-0)
Class 4 District 8 
47
Hogan Prep Academy Charter (0-1)
Class 2 District 7 
24
Final
Sherwood (0-1)
Class 1 District 4 
0
Holden (1-0)
Class 2 District 7 
35
Final
Sarcoxie (0-1)
Class 1 District 2 
16
Houston (1-0)
Class 2 District 3 
24
Final
Webster Groves (0-1)
Class 5 District 3 
0
Jackson (1-0)
Class 5 District 1 
48
Final
Greenfield (0-1)
Class 1 District 3 
6
Jasper (1-0)
Class 1 District 3 
38
Final
Bishop DuBourg (1-0)
Class 4 District 2 
0
Jefferson (Festus) (1-0)
Class 2 District 1 
13
Final
McCluer (1-0)
Class 4 District 2 
8
Jennings (0-1)
Class 3 District 3 
0
Final
Willard (0-1)
Class 4 District 6 
13
Joplin (1-0)
Class 6 District 3 
36
Final
Harrisonville (0-1)
Class 4 District 7 
14
Kearney (1-0)
Class 4 District 8 
34
Final
East Prairie (0-1)
Class 2 District 1 
18
Kelly (1-0)
Class 2 District 1 
21
Final
Lebanon (1-0)
Class 4 District 5 
28
Kickapoo (0-1)
Class 6 District 3 
7
Final
North Andrew (1-0)
8-Man District 4 
42
King City with Union Star (0-1)
8-Man District 3 
28
Final
Macon (1-0)
Class 2 District 6 
28
Kirksville (0-1)
Class 4 District 4 
20
Final
Jefferson City (0-1)
Class 6 District 3 
35
Kirkwood (1-0)
Class 6 District 3 
61
Final
Schuyler County (0-1)
Class 1 District 8 
0
Knox County (1-0)
Class 1 District 8 
40
Final
Clinton (0-1)
Class 3 District 7 
0
Lafayette (St. Joseph) (1-0)
Class 4 District 8 
53
Final
Timberland (0-1)
Class 6 District 2 
7
Lafayette (Wildwood) (1-0)
Class 6 District 3 
14
Final
South Callaway (0-1)
Class 1 District 6 
14
Lafayette County (1-0)
Class 2 District 7 
19
Final
Logan-Rogersville (0-1)
Class 3 District 5 
19
Lamar (1-0)
Class 2 District 4 
38
Final
Liberty (1-0)
Class 6 District 4 
17
Lee's Summit (0-1)
Class 6 District 4 
12
Final
Lee's Summit North (0-1)
Class 6 District 4 
21
Liberty North (1-0)
Class 6 District 4 
23
Final
North Callaway (0-1)
Class 2 District 5 
8
Lincoln (1-0)
Class 1 District 3 
40
Final
Mehlville (0-1)
Class 5 District 2 
10
Lindbergh (1-0)
Class 6 District 3 
17
Final
Pierce City (1-0)
Class 1 District 2 
27
Lockwood (0-1)
Class 1 District 3 
14
Final
West Platte (1-0)
Class 1 District 7 
20
Lone Jack (0-1)
Class 2 District 7 
0
Final
Mark Twain (1-0)
Class 1 District 6 
26
Louisiana (0-1)
Class 1 District 6 
0
Final
Trinity Catholic (0-1)
Class 3 District 3 
6
Lutheran North (1-0)
Class 2 District 2 
25
Final
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL)
 
0
Lutheran St. Charles (1-0)
Class 3 District 4 
75
Final
Pleasant Hope (0-1)
Class 1 District 3 
0
Marionville (1-0)
Class 1 District 2 
52
Final
Parkway North (0-1)
Class 4 District 3 
0
Marquette (1-0)
Class 6 District 3 
27
Final
Chillicothe (1-0)
Class 3 District 8 
20
Marshall (0-1)
Class 4 District 4 
7
Final
Penney (1-0)
Class 1 District 7 
40
Maysville (0-1)
Class 1 District 7 
20
Final
Edwardsville (Ill.) (Edwardsville, IL)
 
7
McCluer North (0-1)
Class 5 District 3 
6
Final
Marshfield (1-0)
Class 4 District 5 
31
McDonald County (0-1)
Class 4 District 6 
14
Final
Southern Boone (1-0)
Class 3 District 7 
20
Mexico (0-1)
Class 3 District 4 
0
Final
Princeton (0-1)
Class 1 District 8 
0
Mid-Buchanan (1-0)
Class 1 District 7 
35
Final
Warsaw (1-0)
Class 2 District 4 
14
Midway (0-1)
Class 1 District 4 
6
Final
Stockton (0-1)
Class 2 District 4 
6
Miller (1-0)
Class 1 District 2 
48
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-1)
Class 3 District 2 
6
Missouri Military Academy (1-0)
Class 2 District 5 
20
Final
Smith-Cotton (0-1)
Class 5 District 4 
28
Moberly (1-0)
Class 3 District 4 
35
Final
Mt. Vernon (1-0)
Class 3 District 6 
22
Monett (0-1)
Class 3 District 6 
21
Final
South Nodaway with Jefferson (Conception) (0-1)
8-Man District 3 
6
Mound City with Craig (1-0)
8-Man District 4 
52
Final
Cardinal Ritter (0-1)
Class 2 District 2 
0
Nazareth Academy (Ill.) (Lagrange Park, IL)
 
13
Final
Reeds Spring (1-0)
Class 3 District 6 
61
Nevada (0-1)
Class 3 District 6 
6
Final
Carthage (1-0)
Class 5 District 6 
35
Nixa (0-1)
Class 5 District 6 
0
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS)
 
46
Norborne with Hardin-Central (1-0)
8-Man District 2 
48
Final
Carnahan (0-1)
Class 2 District 2 
14
Normandy Collaborative (1-0)
Class 3 District 3 
44
Final
Central (Cape Girardeau) (1-0)
Class 4 District 1 
28
North County (0-1)
Class 4 District 1 
14
Final
Stewartsville with Osborn (1-0)
8-Man District 2 
36
North Nodaway with West Nodaway (0-1)
8-Man District 3 
14
Final
Waco (Wayland, IA)
 
48
North Shelby (0-1)
8-Man District 2 
38
Final
Cameron (1-0)
Class 3 District 8 
51
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 3 District 8 
13
Final
Francis Howell North (0-1)
Class 5 District 4 
13
Northwest (Cedar Hill) (1-0)
Class 6 District 3 
14
Final
Lawson (0-1)
Class 2 District 8 
10
Oak Grove (1-0)
Class 3 District 7 
28
Final
St. Pius X (Kansas City) (0-1)
Class 2 District 7 
0
Odessa (1-0)
Class 3 District 7 
49
Final
Christian Brothers College (1-0)
Class 6 District 1 
65
O'Fallon (Ill.) (O'fallon, IL)
 
28
Final
Christian (1-0)
Class 2 District 5 
19
Orchard Farm (0-1)
Class 3 District 4 
0
Final
Northwest (Hughesville) with Sacred Heart (0-1)
8-Man District 1 
38
Osceola (1-0)
8-Man District 1 
74
Final
Potosi (1-0)
Class 3 District 1 
44
Owensville (0-1)
Class 3 District 2 
28
Final
Neosho (0-1)
Class 4 District 6 
7
Ozark (1-0)
Class 5 District 6 
21
Final
Lee's Summit West (0-1)
Class 6 District 4 
6
Park Hill (1-0)
Class 6 District 4 
19
Final
Parkway South (0-1)
Class 5 District 2 
6
Parkway West (1-0)
Class 5 District 3 
21
Final
El Dorado Springs (0-1)
Class 2 District 4 
6
Pembroke Hill (1-0)
Class 3 District 8 
31
Final
Oak Park (0-1)
Class 5 District 8 
15
Platte County (1-0)
Class 4 District 8 
38
Final
Milan (0-1)
Class 1 District 8 
6
Plattsburg (1-0)
Class 1 District 7 
7
Final
Boonville (1-0)
Class 3 District 7 
19
Pleasant Hill (0-1)
Class 3 District 7 
14
Final
MICDS (1-0)
Class 4 District 3 
34
Poplar Bluff (0-1)
Class 5 District 1 
27
Final
Charleston (1-0)
Class 1 District 1 
48
Portageville (0-1)
Class 1 District 1 
8
Final
Lexington (0-1)
Class 2 District 8 
12
Quincy Notre Dame (Ill.) (Quincy, IL)
 
28
Final
Park Hill South (0-1)
Class 5 District 8 
0
Raymore-Peculiar (1-0)
Class 6 District 4 
35
Final
Fort Osage (0-1)
Class 5 District 7 
0
Raytown South (1-0)
Class 4 District 7 
6
Final
Ladue Horton Watkins (1-0)
Class 4 District 3 
13
Ritenour (0-1)
Class 5 District 3 
0
Final
Belleville West (Ill.) (Belleville, IL)
 
40
Riverview Gardens (0-1)
Class 4 District 2 
2
Final
Rockhurst (1-0)
Class 6 District 4 
16
Rock Bridge (0-1)
Class 6 District 2 
14
Final
Parkway Central (0-1)
Class 4 District 3 
14
Rockwood Summit (1-0)
Class 4 District 3 
47
Final
Glendale (0-1)
Class 5 District 5 
24
Rolla (1-0)
Class 4 District 5 
32
Final
Belton (0-1)
Class 4 District 7 
13
Ruskin (1-0)
Class 4 District 7 
18
Final
Westran (1-0)
Class 1 District 6 
40
Salisbury (0-1)
Class 1 District 5 
15
Final
Marceline (1-0)
Class 1 District 5 
22
Scotland County (0-1)
Class 1 District 8 
12
Final
Grandview (Hillsboro) (0-1)
Class 2 District 2 
0
Scott City (1-0)
Class 2 District 1 
49
Final
Springfield Catholic (1-0)
Class 3 District 5 
41
Seneca (0-1)
Class 3 District 6 
26
Final
Vashon (0-1)
Class 3 District 3 
16
Sikeston (1-0)
Class 4 District 1 
24
Final
Forsyth (0-1)
Class 2 District 3 
8
Skyline (1-0)
Class 1 District 3 
49
Final
Santa Fe (0-1)
Class 1 District 5 
0
Slater (1-0)
Class 1 District 5 
41
Final
John Burroughs (1-0)
Class 3 District 3 
42
Soldan International Studies (0-1)
Class 4 District 2 
14
Final
East Buchanan (0-1)
Class 1 District 7 
18
South Harrison (1-0)
Class 1 District 8 
22
Final
Worth County with Northeast Nodaway (1-0)
8-Man District 3 
80
South Holt with Nodaway-Holt (0-1)
8-Man District 4 
33
Final
Tarkio with Fairfax (1-0)
8-Man District 4 
68
Southwest (Livingston County) with Hale, Tina-Avalon (0-1)
8-Man District 2 
22
Final
Priory (1-0)
Class 3 District 3 
21
St. Charles (0-1)
Class 4 District 3 
0
Final
St. Dominic (0-1)
Class 4 District 4 
14
St. Charles West (1-0)
Class 3 District 4 
44
Final
Pacific (0-1)
Class 4 District 5 
0
St. Francis Borgia (1-0)
Class 3 District 2 
38
Final
Salem (1-0)
Class 3 District 5 
32
St. James (0-1)
Class 3 District 5 
6
Final
Putnam County (1-0)
Class 1 District 8 
21
St. Joseph Christian (0-1)
Class 2 District 8 
0
Final
Westminster Christian Academy (0-1)
Class 4 District 3 
15
St. Mary's (St. Louis) (1-0)
Class 4 District 2 
26
Final
Windsor (Imperial) (1-0)
Class 4 District 1 
28
St. Pius X (Festus) (0-1)
Class 2 District 1 
6
Final
Valle Catholic (1-0)
Class 1 District 1 
36
St. Vincent (0-1)
Class 1 District 1 
7
Final
Truman (0-1)
Class 5 District 7 
6
Staley (1-0)
Class 5 District 8 
42
Final
St. Michael the Archangel (0-1)
Class 3 District 7 
0
Summit Christian Academy (1-0)
Class 2 District 7 
41
Final
Windsor (1-0)
Class 1 District 4 
38
Sweet Springs (0-1)
Class 1 District 5 
30
Final
Lathrop (1-0)
Class 2 District 8 
42
Trenton (0-1)
Class 2 District 8 
14
Final
Farmington (1-0)
Class 4 District 1 
23
Union (0-1)
Class 4 District 5 
13
Final
Principia (1-0)
Class 2 District 2 
21
Van-Far (0-1)
Class 2 District 6 
0
Final
Albany (1-0)
8-Man District 3 
48
Veritas Christian (Kan.) (Lawrence, KS)
 
0
Final
Knob Noster (1-0)
Class 2 District 7 
50
Versailles (0-1)
Class 2 District 4 
20
Final
Lift for Life Academy Charter (0-1)
Class 2 District 2 
7
Warrensburg (1-0)
Class 4 District 7 
42
Final
Liberty (Wentzville) (1-0)
Class 4 District 4 
28
Warrenton (0-1)
Class 4 District 4 
14
Final
Seckman (0-1)
Class 5 District 1 
6
Washington (1-0)
Class 4 District 5 
7
Final
University Academy Charter (0-1)
Class 2 District 7 
12
Wellington-Napoleon (1-0)
Class 1 District 4 
44
Final
Blue Springs (1-0)
Class 6 District 2 
37
William Chrisman (0-1)
Class 5 District 7 
13
Final
Strafford (1-0)
Class 2 District 3 
20
Willow Springs (0-1)
Class 2 District 3 
0
Final
Benton (0-1)
Class 3 District 8 
20
Winnetonka (1-0)
Class 4 District 8 
47
Final
Winfield (0-1)
Class 3 District 4 
0
Wright City (1-0)
Class 3 District 4 
23
Final

Processing. Please wait.