Lee's Summit North High School


State Championships and Top 4 Finishes

9  10  11  8


Rank YearAchievement  
22020 Class 5 Second Place C5 2nd Place Tournament Bracket
42019 Class 2 Fourth Place C2 4th Place Championship Results
22019 Class 5 Second Place C5 2nd Place Championship Results
32019 Class 5 Third Place C5 3rd Place Tournament Bracket
42018 Class 2 Fourth Place C2 4th Place Championship Results
12018 Class 5 Champions C5 Champions Head Coach:   Eric Davis Championship Results
32017 Class 2 Third Place C2 3rd Place Championship Results
22017 Class 4 Second Place C4 2nd Place Tournament Bracket
32017 Class 5 Third Place C5 3rd Place Championship Results
12013 Class 2 Champions C2 Champions Head Coach:   Stu Reece Tournament Bracket
22014 Class 5 Second Place C5 2nd Place Tournament Bracket
32013 Third Place 3rd Place Championship Results
32012 Class 2 Third Place C2 3rd Place Tournament Bracket
22012 Class 3 Second Place C3 2nd Place Tournament Bracket
42011 Class 4 Fourth Place C4 4th Place Championship Results
12010 Class 4 Champions C4 Champions Head Coach:   Kris Solsberg Championship Results
12011 Class 4 Champions C4 Champions Head Coach:   Ed Brill Championship Results
32011 Class 5 Third Place C5 3rd Place Tournament Bracket
42010 Class 4 Fourth Place C4 4th Place Championship Results
22009 Class 4 Second Place C4 2nd Place Championship Results
32009 Class 4 Third Place C4 3rd Place Championship Results
32010 Class 4 Third Place C4 3rd Place Championship Results
22009 Class 3 Second Place C3 2nd Place Tournament Bracket
22009 Class 4 Second Place C4 2nd Place Tournament Bracket
12007 Class 4 Champions C4 Champions Head Coach:   Kris Solsberg Championship Results
42007 Class 2 Fourth Place C2 4th Place Tournament Bracket
32006 Class 4 Third Place C4 3rd Place Championship Results
12004 Class 4 Champions C4 Champions Head Coach:   Gary Krugler Championship Results
12005 Class 4 Champions C4 Champions Head Coach:   Kris Solsberg Championship Results
22004 Class 4 Second Place C4 2nd Place Championship Results
12002 Class 4A Champions C4A Champions Head Coach:   Tricia Lillygren Tournament Bracket
22002 Class 4A Second Place C4A 2nd Place
42001 Class 4A Fourth Place C4A 4th Place
42001 Class 4A Fourth Place C4A 4th Place
12000 Class 4A Champions C4A Champions Head Coach:   Tim Richardson
42000 Class 4A Fourth Place C4A 4th Place
31999 Class 4A Third Place C4A 3rd Place
31998 Class 4A Third Place C4A 3rd Place