2019-2020 Fall Season Softball



No Games for Hallsville High School on this date.
Parkview (1-17)
Class 4 District 10 
0
Ava (15-8)
Class 2 District 11 
15
Ava Final
Couch (0-11)
Class 1 District 1 
0
Bakersfield (5-11)
Class 1 District 1 
15
Bakersfield Final
Troy Buchanan (21-3)
Class 4 District 7 
16
Bowling Green (20-6)
Class 2 District 5 
0
Bowling Green Final
Lee's Summit North (18-8)
Class 4 District 13 
9
Raymore-Peculiar (20-5)
Class 4 District 12 
5
Peculiar Final
Macon (12-10)
Class 2 District 6 
5
Salisbury (16-5)
Class 1 District 7 
2
Salisbury Final
North Shelby (7-9)
Class 1 District 9 
3
Westran (7-14)
Class 1 District 7 
6
Huntsville Final
Herculaneum (5-12)
Class 2 District 3 
Affton (10-7)
Class 3 District 3 
St. Louis 4:30 PM
McCluer (6-5)
Class 3 District 5 
Clayton (6-8)
Class 3 District 4 
Clayton 4:15 PM
Marion County (5-8)
Class 1 District 9 
Community (12-9)
Class 1 District 8 
Laddonia 5:00 PM
Neosho (15-7)
Class 4 District 11 
East Newton (9-9)
Class 2 District 12 
Granby 5:00 PM
Webster Groves (16-8)
Class 4 District 4 
Fox (9-11)
Class 4 District 2 
Arnold TBD
Ft. Zumwalt West (21-5)
Class 4 District 7 
Francis Howell North (6-18)
Class 4 District 6 
St. Charles 4:15 PM
Fayette (17-5)
Class 1 District 6 
Glasgow (1-15)
Class 1 District 6 
Glasgow 5:00 PM
Hazelwood East (4-6)
Class 3 District 5 
Jennings (2-9)
Class 3 District 5 
St. Louis 4:00 PM
Parkway West (9-11)
Class 4 District 3 
Ladue Horton Watkins (4-10)
Class 4 District 4 
St. Louis 4:00 PM
Dixon (7-14)
Class 2 District 10 
Laquey (7-11)
Class 1 District 2 
Laquey 5:00 PM
Park Hill (13-6)
Class 4 District 16 
Lee's Summit West (10-15)
Class 4 District 12 
Lee's Summit 4:00 PM
Winnetonka (1-9)
Class 3 District 14 
Lincoln College Prep (0-1)
 
Kansas City 4:00 PM
Eugene (16-2)
Class 2 District 10 
Linn (13-9)
Class 2 District 8 
Linn TBD
Parkway North (6-15)
Class 3 District 4 
McCluer North (7-14)
Class 4 District 5 
Florissant 4:00 PM
East Buchanan (16-3)
Class 2 District 15 
North Platte (9-9)
Class 1 District 14 
Dearborn 4:30 PM
St. Pius X (Kansas City) (1-17)
Class 2 District 13 
Raytown South (5-16)
Class 3 District 14 
Raytown 4:30 PM
Normandy Collaborative (1-5)
Class 3 District 4 
Riverview Gardens (5-7)
Class 3 District 5 
St. Louis 4:00 PM
Fatima (13-9)
Class 2 District 10 
Russellville (16-6)
Class 2 District 9 
Russellville 5:00 PM
Central (Springfield) (5-13)
Class 4 District 9 
Waynesville (8-8)
Class 4 District 9 
Waynesville 4:30 PM
Wright City (21-3)
Class 3 District 8 
Wellsville-Middletown (0-18)
Class 1 District 8 
Wellsville 5:00 PM
Walnut Grove (9-7)
Class 1 District 3 
Wheatland (7-16)
Class 1 District 4 
Wheatland 5:00 PM
Lincoln College Prep (0-1)
 
Winnetonka (1-9)
Class 3 District 14 
Kansas City 4:00 PM



Processing. Please wait.