2017-2018 Boys Basketball


Oran (20-5)
Class 2 District 2 
57
Hayti (20-5)
Class 2 District 1 
72
Class 2 State Tournament, Jackson Final
Thayer (25-5)
Class 2 District 3 
25
Hartville (21-7)
Class 2 District 4 
37
Class 2 State Tournament, Mountain Grove Final
Spokane (17-10)
Class 2 District 10 
69
Crocker (21-8)
Class 2 District 9 
77
Class 2 State Tournament, Lebanon Final
Blue Eye (21-6)
Class 2 District 11 
63
Purdy (21-6)
Class 2 District 12 
69
Class 2 State Tournament, Carthage Final
Van-Far (24-3)
Class 2 District 6 
61
Elsberry (14-14)
Class 2 District 5 
39
Class 2 State Tournament, Hannibal Final
Milan (27-2)
Class 2 District 7 
89
Harrisburg (22-6)
Class 2 District 8 
79
Class 2 State Tournament, Mexico Final
Sacred Heart (27-1)
Class 2 District 14 
68
Liberal (16-11)
Class 2 District 13 
55
Class 2 State Tournament, Clinton Final
Wellington-Napoleon (21-8)
Class 2 District 15 
47
Mid-Buchanan (24-4)
Class 2 District 16 
64
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
Saxony Lutheran (22-7)
Class 3 District 2 
53
Charleston (23-8)
Class 3 District 1 
74
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Whitfield (20-7)
Class 3 District 4 
63
Central (Park Hills) (20-10)
Class 3 District 3 
49
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Father Tolton Regional Catholic (13-14)
Class 3 District 9 
53
Mountain Grove (28-1)
Class 3 District 10 
77
Class 3 State Tournament, Rolla Final
Springfield Catholic (22-8)
Class 3 District 11 
52
Mt. Vernon (21-8)
Class 3 District 12 
49
Class 3 State Tournament, Willard Final
Carnahan (10-14)
Class 3 District 5 
54
Transportation and Law (19-7)
Class 3 District 6 
61
Class 3 State Tournament, Variable Final
Christian (20-9)
Class 3 District 7 
47
Monroe City (23-4)
Class 3 District 8 
30
Class 3 State Tournament, Moberly Final
Versailles (16-13)
Class 3 District 13 
65
Hogan Prep Academy Charter (22-4)
Class 3 District 14 
82
Class 3 State Tournament, Harrisonville Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (22-4)
Class 3 District 15 
55
Maryville (23-4)
Class 3 District 16 
70
Class 3 State Tournament, Excelsior Springs Final
1 Raytown South (21-5)
Class 4 District 13 
77
4 Marshall (11-13)
Class 4 District 13 
46
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
2 Oak Grove (19-6)
Class 4 District 13 
57
3 Grain Valley (23-3)
Class 4 District 13 
51
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
4 Lincoln College Prep (8-16)
Class 4 District 14 
57
5 Van Horn (8-15)
Class 4 District 14 
59
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
3 Pembroke Hill (10-14)
Class 4 District 14 
56
6 East (Kansas City) (3-19)
Class 4 District 14 
47
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final


Loading