5/22/2019 6:13:34 AM

2018 Football Scores: Week 9

Week

Class

El Dorado Springs (7-2)
Class 2 District 4 
16
Adrian (8-1)
Class 1 District 3 
24
Final
Cardinal Ritter (9-0)
Class 3 District 2 
52
Althoff Catholic (Belleville, IL) (1-8)
 
9
Final
Sherwood (0-9)
Class 1 District 4 
20
Appleton City with Montrose (3-5)
Class 1 District 3 
60
Final
Jasper (5-3)
Class 1 District 3 
20
Archie (6-3)
Class 1 District 4 
28
Final
Reeds Spring (6-3)
Class 3 District 6 
27
Aurora (2-7)
Class 3 District 6 
17
Final
Willow Springs (1-8)
Class 2 District 3 
6
Ava (8-1)
Class 2 District 3 
32
Final
Chillicothe (3-6)
Class 3 District 8 
34
Benton (2-7)
Class 3 District 8 
19
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (7-2)
Class 4 District 2 
34
Bishop DuBourg with Hancock (3-6)
Class 4 District 2 
24
Final
Cameron (3-6)
Class 3 District 8 
37
Bishop LeBlond (0-9)
Class 1 District 7 
35
Final
Park Hill (5-4)
Class 6 District 4 
23
Blue Springs (6-3)
Class 6 District 2 
36
Final
Central (Cape Girardeau) (1-8)
Class 4 District 1 
21
Bolivar (4-5)
Class 4 District 6 
41
Final
Southern Boone (7-2)
Class 3 District 4 
43
Boonville (6-3)
Class 3 District 7 
27
Final
Van-Far with Community (3-6)
Class 2 District 6 
30
Bowling Green (6-3)
Class 2 District 6 
52
Final
Willard (3-6)
Class 5 District 5 
27
Branson (2-7)
Class 5 District 6 
7
Final
Ste. Genevieve (7-2)
Class 3 District 1 
49
Brentwood (3-5)
Class 1 District 1 
20
Final
Blair Oaks (9-0)
Class 2 District 5 
65
California (0-9)
Class 2 District 5 
7
Final
Lafayette County (5-4)
Class 2 District 7 
48
Carrollton (3-6)
Class 2 District 8 
13
Final
Ozark (1-8)
Class 6 District 3 
6
Carthage (8-1)
Class 5 District 6 
56
Final
Lamar (8-1)
Class 2 District 4 
21
Cassville (9-0)
Class 3 District 6 
24
Final
Caruthersville (6-2)
Class 2 District 1 
34
Central (New Madrid County) (4-5)
Class 2 District 1 
8
Final
Farmington (6-3)
Class 4 District 1 
30
Central (Park Hills) (4-5)
Class 3 District 1 
14
Final
Winnetonka (1-8)
Class 4 District 8 
35
Central (St. Joseph) (2-7)
Class 5 District 8 
39
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS) (0-7)
 
30
Chilhowee (1-7)
8-Man District 4 
38
Final
Father Tolton Regional Catholic (3-6)
Class 2 District 5 
51
Christian (4-5)
Class 3 District 4 
48
Final
Brookfield (1-8)
Class 2 District 8 
6
Clark County (7-2)
Class 2 District 6 
32
Final
Affton (4-5)
Class 4 District 2 
36
Clayton (5-4)
Class 4 District 3 
48
Final
St. Michael the Archangel (4-5)
Class 2 District 7 
35
Clinton (0-9)
Class 3 District 6 
13
Final
Lincoln (8-1)
Class 1 District 4 
28
Cole Camp (5-4)
Class 1 District 4 
21
Final
Tipton (4-5)
Class 1 District 5 
46
Concordia (2-7)
Class 1 District 5 
31
Final
McCluer South-Berkeley (5-3)
Class 3 District 3 
13
Confluence Prep Academy Charter (0-7)
Class 3 District 2 
0
Final
Lone Jack with Kingsville (3-6)
Class 2 District 7 
7
Crest Ridge (5-4)
Class 1 District 4 
50
Final
Potosi (4-5)
Class 3 District 1 
3
DeSoto (5-4)
Class 4 District 1 
7
Final
Lockwood with Golden City (5-4)
Class 1 District 3 
36
Diamond (3-6)
Class 1 District 3 
8
Final
Scott City (7-2)
Class 1 District 1 
42
Doniphan (0-9)
Class 3 District 1 
0
Final
Fredericktown (2-7)
Class 3 District 1 
22
East Prairie (3-6)
Class 2 District 1 
32
Final
Vianney (6-3)
Class 5 District 2 
7
Elder (Ohio) (Cincinnati, OH) (5-4)
 
48
Final
Seckman (6-3)
Class 5 District 1 
15
Eureka (8-1)
Class 6 District 3 
55
Final
Pleasant Hill (7-2)
Class 3 District 7 
48
Excelsior Springs (7-2)
Class 4 District 8 
33
Final
Troy Buchanan (7-2)
Class 6 District 2 
39
Festus (5-4)
Class 4 District 1 
38
Final
Northwest (Cedar Hill) (5-4)
Class 6 District 3 
7
Fox (8-1)
Class 5 District 1 
49
Final
Rock Bridge (7-2)
Class 6 District 2 
35
Francis Howell (7-3)
Class 6 District 2 
21
Final
Ft. Zumwalt North (8-1)
Class 5 District 3 
38
Francis Howell Central (1-8)
Class 6 District 2 
14
Final
Warrenton (1-8)
Class 4 District 4 
7
Ft. Zumwalt East (7-2)
Class 4 District 4 
48
Final
Missouri Military Academy (0-9)
Class 2 District 6 
6
Fulton (1-8)
Class 3 District 4 
48
Final
Normandy Collaborative (3-6)
Class 3 District 3 
40
Gateway (3-6)
Class 4 District 2 
20
Final
West Plains (9-0)
Class 4 District 1 
56
Glendale (2-7)
Class 5 District 5 
18
Final
Raytown South (1-8)
Class 4 District 7 
12
Grain Valley (5-4)
Class 4 District 7 
48
Final
Crystal City (1-8)
Class 1 District 1 
27
Grandview (Hillsboro) (0-9)
Class 2 District 2 
20
Final
Battle (5-4)
Class 5 District 4 
41
Hannibal (6-3)
Class 4 District 4 
28
Final
McCluer North (4-5)
Class 5 District 3 
13
Hazelwood Central (7-2)
Class 6 District 1 
20
Final
Hazelwood West (6-3)
Class 6 District 1 
36
Hazelwood East (6-3)
Class 4 District 3 
12
Final
DeSmet (7-2)
Class 6 District 1 
51
Helias Catholic (3-6)
Class 4 District 5 
17
Final
Charleston (8-1)
Class 2 District 1 
52
Herculaneum (3-6)
Class 2 District 2 
6
Final
Union (7-2)
Class 4 District 5 
41
Hermann (3-6)
Class 2 District 5 
6
Final
South Shelby (3-6)
Class 1 District 6 
50
Highland (1-8)
Class 2 District 6 
12
Final
Lebanon (7-2)
Class 5 District 5 
43
Hillcrest (3-6)
Class 4 District 6 
16
Final
Poplar Bluff (4-5)
Class 5 District 1 
30
Hillsboro (4-5)
Class 4 District 1 
14
Final
Central Academy (1-8)
Class 3 District 8 
20
Hogan Prep Academy Charter (6-2)
Class 3 District 7 
69
Final
Liberty (Mountain View) (6-3)
Class 2 District 3 
41
Houston (5-4)
Class 2 District 3 
13
Final
St. Vincent (4-5)
Class 1 District 1 
20
Jefferson (Festus) (8-1)
Class 2 District 1 
21
Final
North County (5-4)
Class 4 District 1 
36
John Burroughs (4-4)
Class 3 District 2 
42
Final
Carl Junction (4-5)
Class 4 District 6 
13
Joplin (7-2)
Class 6 District 3 
49
Final
Smithville (8-1)
Class 4 District 8 
17
Kearney (7-2)
Class 4 District 8 
14
Final
Chaffee (2-7)
Class 1 District 1 
0
Kelly (6-3)
Class 2 District 1 
41
Final
Sikeston (4-5)
Class 4 District 1 
14
Kennett (8-1)
Class 3 District 1 
23
Final
Camdenton (8-1)
Class 4 District 5 
49
Kickapoo (2-7)
Class 6 District 3 
7
Final
St. Joseph Christian (2-6)
 
8
King City (6-3)
8-Man District 3 
60
Final
Marshall (3-6)
Class 4 District 8 
27
Kirksville (4-5)
Class 4 District 8 
26
Final
Ladue Horton Watkins (9-0)
Class 4 District 2 
34
Kirkwood (5-3)
Class 6 District 3 
21
Final
Holden (6-3)
Class 2 District 7 
52
Knob Noster (6-3)
Class 2 District 7 
36
Final
Fayette (8-1)
Class 1 District 5 
30
Knox County (4-5)
Class 1 District 6 
6
Final
Trinity Catholic (7-2)
Class 3 District 3 
33
La Salle (Ohio) (Cincinnati, OH) (4-4)
 
0
Final
Maryville (8-1)
Class 3 District 8 
27
Lafayette (St. Joseph) (7-2)
Class 4 District 8 
7
Final
East Buchanan (7-2)
Class 1 District 7 
0
Lathrop (9-0)
Class 2 District 8 
56
Final
Mid-Buchanan (5-4)
Class 1 District 7 
7
Lawson (8-1)
Class 2 District 8 
25
Final
Blue Springs South (2-7)
Class 6 District 2 
2
Lee's Summit North (7-2)
Class 6 District 4 
19
Final
Richmond (0-9)
Class 2 District 8 
8
Lexington (8-1)
Class 2 District 8 
44
Final
Drexel with Miami (1-8)
Class 1 District 4 
15
Liberal with Bronaugh (3-6)
Class 1 District 3 
52
Final
Staley (7-2)
Class 5 District 8 
7
Liberty (6-3)
Class 6 District 4 
31
Final
Holt (4-5)
Class 5 District 4 
42
Liberty (Wentzville) (3-6)
Class 5 District 3 
21
Final
Summit Christian Academy (7-2)
Class 2 District 7 
43
Lincoln College Prep (6-3)
Class 4 District 7 
27
Final
Parkway South (1-8)
Class 5 District 2 
12
Lindbergh (6-3)
Class 6 District 3 
43
Final
Marshfield (7-2)
Class 4 District 6 
33
Logan-Rogersville (0-9)
Class 3 District 5 
0
Final
Scotland County (7-2)
Class 1 District 6 
44
Louisiana (2-7)
Class 1 District 6 
6
Final
Chaminade College Prep (4-5)
Class 5 District 2 
0
Lutheran North (6-3)
Class 2 District 2 
40
Final
Jennings (6-3)
Class 4 District 3 
14
Lutheran St. Charles (7-2)
Class 3 District 3 
25
Final
Centralia (5-4)
Class 3 District 4 
20
Macon (7-2)
Class 2 District 8 
37
Final
Dexter (4-4)
Class 3 District 1 
34
Malden (2-7)
Class 2 District 1 
0
Final
Harrisburg (1-8)
Class 1 District 5 
0
Marceline (8-1)
Class 1 District 8 
49
Final
Wright City (2-7)
Class 3 District 4 
14
Mark Twain (4-5)
Class 1 District 6 
29
Final
Lafayette (Wildwood) (3-6)
Class 6 District 3 
0
Marquette (6-3)
Class 6 District 1 
35
Final
Seneca (4-5)
Class 3 District 6 
40
McDonald County (3-6)
Class 4 District 6 
28
Final
Moberly (6-3)
Class 3 District 4 
34
Mexico (5-4)
Class 3 District 4 
7
Final
Soldan International Studies (4-5)
Class 3 District 3 
0
MICDS (8-1)
Class 4 District 3 
37
Final
Butler (2-7)
Class 2 District 4 
7
Midway (9-0)
Class 1 District 4 
34
Final
Polo (0-10)
Class 1 District 7 
6
Milan (9-0)
Class 1 District 8 
36
Final
Marionville (4-5)
Class 1 District 2 
6
Miller (7-2)
Class 1 District 2 
14
Final
Clopton with Elsberry (3-6)
Class 2 District 6 
56
Montgomery County (5-4)
Class 2 District 5 
58
Final
Rock Port (5-4)
8-Man District 1 
14
Mound City (9-0)
8-Man District 2 
62
Final
Hollister (4-5)
Class 3 District 6 
14
Mt. Vernon (8-1)
Class 3 District 6 
20
Final
Republic (2-7)
Class 5 District 6 
13
Neosho (6-3)
Class 4 District 6 
17
Final
Monett (4-5)
Class 4 District 6 
28
Nevada (1-8)
Class 3 District 6 
0
Final
Southwest (Livingston County) (8-1)
8-Man District 3 
54
Norborne (5-3)
8-Man District 4 
22
Final
Braymer (0-9)
8-Man District 3 
6
North Andrew (5-4)
8-Man District 2 
76
Final
Raytown (8-1)
Class 5 District 7 
35
North Kansas City (8-1)
Class 5 District 8 
34
Final
Penney (6-3)
Class 1 District 8 
26
North Platte (2-7)
Class 1 District 7 
24
Final
Southeast (4-5)
Class 3 District 7 
61
Northeast (Kansas City) HS (1-8)
Class 3 District 8 
18
Final
Osceola (2-4)
8-Man District 4 
54
Northwest (Hughesville) (3-5)
8-Man District 4 
34
Final
Hickman (2-7)
Class 5 District 4 
17
Oak Park (3-6)
Class 5 District 8 
20
Final
Mehlville (7-2)
Class 5 District 2 
45
Oakville (0-8)
Class 5 District 1 
6
Final
Harrisonville (2-7)
Class 4 District 7 
18
Odessa (9-0)
Class 3 District 7 
49
Final
Duchesne (1-8)
Class 2 District 2 
21
Orchard Farm (5-4)
Class 3 District 3 
47
Final
North Shelby (6-3)
8-Man District 3 
42
Orrick (7-2)
8-Man District 4 
40
Final
Eldon (5-4)
Class 3 District 5 
31
Osage (2-7)
Class 3 District 5 
12
Final
St. James (5-4)
Class 3 District 5 
21
Pacific (1-8)
Class 4 District 5 
14
Final
Monroe City (8-1)
Class 2 District 6 
26
Palmyra (6-3)
Class 2 District 6 
21
Final
Westran (7-2)
Class 1 District 6 
55
Paris with Faith Walk (2-7)
Class 1 District 6 
26
Final
Liberty North (4-5)
Class 6 District 4 
41
Park Hill South (2-7)
Class 5 District 8 
10
Final
Waynesville (3-6)
Class 5 District 5 
16
Parkview (5-4)
Class 5 District 6 
56
Final
Jackson (9-0)
Class 5 District 1 
42
Parkway Central (3-6)
Class 4 District 4 
0
Final
Miller Career Academy (4-5)
Class 3 District 2 
24
Parkway North (5-4)
Class 4 District 3 
39
Final
Ft. Zumwalt South (4-5)
Class 5 District 3 
28
Parkway West (6-3)
Class 5 District 2 
35
Final
Albany (3-6)
8-Man District 1 
20
Pattonsburg (8-1)
8-Man District 3 
68
Final
Sumner with Transportation and Law (1-8)
Class 3 District 3 
0
Perryville (4-5)
Class 3 District 1 
48
Final
Pleasant Hope (0-9)
Class 1 District 2 
0
Pierce City (9-0)
Class 1 District 2 
61
Final
Grandview (4-5)
Class 4 District 7 
19
Platte County (8-1)
Class 4 District 8 
28
Final
Hayti (9-0)
Class 1 District 1 
60
Portageville (4-5)
Class 1 District 1 
0
Final
Cuba (2-7)
Class 2 District 2 
24
Principia (4-3)
Class 2 District 2 
35
Final
Gallatin (7-2)
Class 1 District 8 
42
Putnam County (2-7)
Class 1 District 8 
0
Final
Lee's Summit West (8-1)
Class 6 District 4 
41
Raymore-Peculiar (3-6)
Class 6 District 4 
23
Final
Pattonville (7-2)
Class 6 District 1 
34
Ritenour (4-5)
Class 6 District 1 
7
Final
McCluer (0-8)
Class 4 District 3 
6
Riverview Gardens (1-8)
Class 4 District 3 
34
Final
Jefferson City (4-5)
Class 6 District 2 
8
Rockhurst (7-2)
Class 6 District 4 
41
Final
Central (Springfield) (0-9)
Class 5 District 5 
8
Rolla (6-3)
Class 4 District 5 
74
Final
Fort Osage (5-4)
Class 5 District 7 
58
Ruskin (1-8)
Class 5 District 7 
0
Final
Cabool (4-5)
Class 1 District 2 
15
Salem (3-6)
Class 3 District 5 
14
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-7)
Class 2 District 7 
33
Santa Fe (1-8)
Class 1 District 5 
44
Final
Ash Grove (2-7)
Class 1 District 2 
6
Sarcoxie (6-3)
Class 2 District 4 
62
Final
St. Pius X (Kansas City) (5-4)
Class 3 District 8 
0
Savannah (6-3)
Class 3 District 8 
42
Final
Salisbury (2-7)
Class 1 District 5 
34
Schuyler County (3-6)
Class 1 District 6 
30
Final
Warsaw (2-7)
Class 2 District 4 
44
Skyline (6-3)
Class 1 District 2 
64
Final
Center (7-2)
Class 3 District 7 
6
Smith-Cotton (4-5)
Class 5 District 4 
29
Final
North Callaway (6-3)
Class 2 District 5 
32
South Callaway (8-1)
Class 2 District 5 
33
Final
Princeton with Mercer (5-4)
Class 1 District 8 
21
South Harrison (6-3)
Class 1 District 8 
26
Final
North Nodaway (0-9)
8-Man District 1 
6
South Holt (4-5)
8-Man District 2 
54
Final
East Newton (0-9)
Class 2 District 4 
6
Springfield Catholic (7-2)
Class 3 District 5 
42
Final
Owensville (2-7)
Class 3 District 5 
15
St. Clair (8-1)
Class 3 District 2 
49
Final
Priory (6-3)
Class 4 District 4 
14
St. Dominic (5-4)
Class 4 District 4 
35
Final
Sullivan (3-6)
Class 4 District 5 
0
St. Francis Borgia (8-1)
Class 4 District 5 
41
Final
Carnahan (0-9)
Class 2 District 2 
0
St. Mary's (St. Louis) (4-5)
Class 4 District 2 
56
Final
Valle Catholic (7-2)
Class 1 District 1 
34
St. Pius X (Festus) (7-2)
Class 2 District 1 
26
Final
Worth County (7-2)
8-Man District 1 
22
Stanberry (9-0)
8-Man District 1 
30
Final
DeKalb (4-5)
8-Man District 2 
70
Stewartsville (1-8)
8-Man District 3 
22
Final
Greenfield (5-3)
Class 1 District 3 
48
Stockton with Sheldon (2-7)
Class 2 District 4 
12
Final
Slater (4-4)
Class 1 District 5 
14
Strafford (8-1)
Class 2 District 3 
55
Final
Wellington-Napoleon (6-3)
Class 1 District 7 
40
Sweet Springs with Malta Bend (4-5)
Class 1 District 5 
26
Final
South Nodaway (2-7)
8-Man District 2 
0
Tarkio (6-3)
8-Man District 1 
46
Final
Mountain Grove (5-4)
Class 2 District 3 
20
Thayer (5-4)
Class 1 District 2 
6
Final
Ft. Zumwalt West (4-5)
Class 6 District 2 
7
Timberland (7-2)
Class 5 District 4 
14
Final
Maysville with Winston (2-7)
Class 1 District 8 
22
Trenton (3-6)
Class 2 District 8 
57
Final
Lee's Summit (6-3)
Class 6 District 4 
50
Truman (0-9)
Class 5 District 7 
18
Final
East (Kansas City) (2-7)
Class 4 District 7 
34
University Academy Charter (4-5)
Class 2 District 7 
46
Final
St. Charles (4-5)
Class 4 District 4 
14
University City (1-8)
Class 4 District 3 
41
Final
Pembroke Hill (9-0)
Class 3 District 7 
44
Van Horn (6-3)
Class 4 District 7 
7
Final
St. Louis University (1-8)
Class 6 District 1 
47
Vashon (1-8)
Class 3 District 2 
0
Final
Hallsville (3-6)
Class 2 District 5 
34
Versailles (5-4)
Class 2 District 4 
29
Final
Oak Grove (1-8)
Class 3 District 7 
14
Warrensburg (6-3)
Class 4 District 7 
54
Final
Francis Howell North (0-9)
Class 5 District 3 
28
Washington (3-6)
Class 4 District 5 
46
Final
Nixa (3-6)
Class 5 District 6 
14
Webb City (9-0)
Class 4 District 6 
55
Final
Rockwood Summit (4-5)
Class 4 District 2 
29
Webster Groves (0-8)
Class 5 District 2 
0
Final
Plattsburg (2-7)
Class 1 District 7 
38
West Platte (1-8)
Class 1 District 7 
28
Final
St. Charles West (6-3)
Class 3 District 3 
19
Westminster Christian Academy (5-4)
Class 4 District 4 
41
Final
Belton (2-7)
Class 5 District 7 
38
William Chrisman (4-5)
Class 5 District 7 
41
Final
Rich Hill with Hume (0-9)
Class 1 District 3 
13
Windsor (6-3)
Class 1 District 4 
41
Final
Bayless (1-7)
Class 3 District 2 
0
Windsor (Imperial) (2-7)
Class 4 District 2 
50
Final
Lift for Life Academy Charter (8-1)
Class 2 District 2 
30
Winfield (6-3)
Class 3 District 4 
26
Final
Missouri School for the Deaf (3-2)
 
64
Wisconsin School for the Deaf--Delavan (Delavan, WI)
 
62
Final
Fair Grove (8-1)
Class 2 District 3 
40
Yellville-Summit (Yellville, AR) (1-7)
 
0
Final

Processing. Please wait.