5/22/2019 6:26:45 AM

2018 Football Scores: Week 8

Week

Class

Marionville (4-4)
Class 1 District 2 
41
Ash Grove (2-6)
Class 1 District 2 
0
Final
Jefferson City (4-4)
Class 6 District 2 
17
Battle (4-4)
Class 5 District 4 
14
Final
Bishop DuBourg with Hancock (3-5)
Class 4 District 2 
28
Bayless (1-6)
Class 3 District 2 
25
Final
Cameron (2-6)
Class 3 District 8 
7
Benton (2-6)
Class 3 District 8 
28
Final
Osage (2-6)
Class 3 District 5 
7
Blair Oaks (8-0)
Class 2 District 5 
59
Final
Park Hill South (2-6)
Class 5 District 8 
3
Blue Springs South (2-6)
Class 6 District 2 
33
Final
Cole Camp (5-3)
Class 1 District 4 
7
Butler (2-6)
Class 2 District 4 
14
Final
Ava (7-1)
Class 2 District 3 
58
Cabool (3-5)
Class 1 District 2 
12
Final
Branson (2-6)
Class 5 District 6 
7
Carl Junction (4-4)
Class 4 District 6 
28
Final
Gateway (3-5)
Class 4 District 2 
26
Carnahan (0-8)
Class 2 District 2 
16
Final
St. Michael the Archangel (3-5)
Class 2 District 7 
7
Center (7-1)
Class 3 District 7 
42
Final
DeSmet (6-2)
Class 6 District 1 
63
Central (Cape Girardeau) (1-7)
Class 4 District 1 
0
Final
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL) (5-3)
 
0
Centralia (5-3)
Class 3 District 4 
46
Final
East Prairie (2-6)
Class 2 District 1 
20
Charleston (7-1)
Class 2 District 1 
49
Final
Bishop LeBlond (0-8)
Class 1 District 7 
33
Chillicothe (2-6)
Class 3 District 8 
40
Final
Westminster Christian Academy (4-4)
Class 4 District 4 
57
Christian (4-4)
Class 3 District 4 
14
Final
Rockhurst (6-2)
Class 6 District 4 
7
Christian Brothers College (7-1)
Class 6 District 1 
45
Final
Smith-Cotton (3-5)
Class 5 District 4 
47
Clinton (0-8)
Class 3 District 6 
7
Final
Bowling Green (5-3)
Class 2 District 6 
41
Clopton with Elsberry (3-5)
Class 2 District 6 
6
Final
Brentwood (3-4)
Class 1 District 1 
53
Confluence Prep Academy Charter (0-7)
Class 3 District 2 
0
Final
Concordia (2-6)
Class 1 District 5 
21
Crest Ridge (4-4)
Class 1 District 4 
49
Final
St. Pius X (Festus) (7-1)
Class 2 District 1 
46
Crystal City (0-8)
Class 1 District 1 
8
Final
Windsor (Imperial) (1-7)
Class 4 District 2 
36
Cuba (2-6)
Class 2 District 2 
24
Final
Mound City (8-0)
8-Man District 2 
52
DeKalb (3-5)
8-Man District 2 
6
Final
Central (Park Hills) (4-4)
Class 3 District 1 
7
Dexter (3-4)
Class 3 District 1 
13
Final
Archie (5-3)
Class 1 District 4 
32
Drexel with Miami (1-7)
Class 1 District 4 
0
Final
Winfield (6-2)
Class 3 District 4 
36
Duchesne (1-7)
Class 2 District 2 
0
Final
North Platte (2-6)
Class 1 District 7 
8
East Buchanan (7-1)
Class 1 District 7 
32
Final
Skyline (5-3)
Class 1 District 2 
24
El Dorado Springs (7-1)
Class 2 District 4 
28
Final
Versailles (5-3)
Class 2 District 4 
41
Eldon (4-4)
Class 3 District 5 
24
Final
Buffalo (6-2)
Class 3 District 5 
29
Fair Grove (7-1)
Class 2 District 3 
22
Final
Lutheran North (5-3)
Class 2 District 2 
56
Farmington (5-3)
Class 4 District 1 
27
Final
Warsaw (2-6)
Class 2 District 4 
8
Father Tolton Regional Catholic (2-6)
Class 2 District 5 
47
Final
Salisbury (1-7)
Class 1 District 5 
15
Fayette (7-1)
Class 1 District 5 
32
Final
St. Francis Borgia (7-1)
Class 4 District 5 
50
Festus (5-3)
Class 4 District 1 
7
Final
Strafford (7-1)
Class 2 District 3 
71
Forsyth (0-8)
Class 2 District 3 
6
Final
William Chrisman (3-5)
Class 5 District 7 
14
Fort Osage (4-4)
Class 5 District 7 
29
Final
Seckman (6-2)
Class 5 District 1 
0
Fox (7-1)
Class 5 District 1 
49
Final
Holt (3-5)
Class 5 District 4 
28
Francis Howell (7-2)
Class 6 District 2 
67
Final
Troy Buchanan (6-2)
Class 6 District 2 
57
Francis Howell North (0-8)
Class 5 District 3 
14
Final
Doniphan (0-8)
Class 3 District 1 
8
Fredericktown (2-6)
Class 3 District 1 
48
Final
Liberty (Wentzville) (3-5)
Class 5 District 3 
31
Ft. Zumwalt East (6-2)
Class 4 District 4 
40
Final
Timberland (6-2)
Class 5 District 4 
34
Ft. Zumwalt North (7-1)
Class 5 District 3 
32
Final
Washington (2-6)
Class 4 District 5 
21
Ft. Zumwalt South (4-4)
Class 5 District 3 
35
Final
Francis Howell Central (1-7)
Class 6 District 2 
14
Ft. Zumwalt West (4-4)
Class 6 District 2 
36
Final
Mexico (5-3)
Class 3 District 4 
49
Fulton (0-8)
Class 3 District 4 
14
Final
Princeton with Mercer (5-3)
Class 1 District 8 
7
Gallatin (6-2)
Class 1 District 8 
17
Final
Ruskin (1-7)
Class 5 District 7 
14
Grain Valley (4-4)
Class 4 District 7 
51
Final
Smithville (7-1)
Class 4 District 8 
27
Grandview (4-4)
Class 4 District 7 
6
Final
Lockwood with Golden City (4-4)
Class 1 District 3 
29
Greenfield (4-3)
Class 1 District 3 
24
Final
Boonville (6-2)
Class 3 District 7 
31
Hallsville (2-6)
Class 2 District 5 
12
Final
Oak Grove (1-7)
Class 3 District 7 
29
Harrisonville (2-6)
Class 4 District 7 
41
Final
Caruthersville (5-2)
Class 2 District 1 
6
Hayti (8-0)
Class 1 District 1 
32
Final
Pacific (1-7)
Class 4 District 5 
14
Hermann (3-5)
Class 2 District 5 
40
Final
Truman (0-8)
Class 5 District 7 
0
Hickman (2-6)
Class 5 District 4 
21
Final
Knox County (4-4)
Class 1 District 6 
0
Highland (1-7)
Class 2 District 6 
21
Final
Carrollton (3-5)
Class 2 District 8 
7
Holden (5-3)
Class 2 District 7 
20
Final
Logan-Rogersville (0-8)
Class 3 District 5 
14
Hollister (4-4)
Class 3 District 6 
20
Final
Hillsboro (4-4)
Class 4 District 1 
0
Jackson (8-0)
Class 5 District 1 
56
Final
Adrian (7-1)
Class 1 District 3 
40
Jasper (5-2)
Class 1 District 3 
14
Final
Chaffee (2-6)
Class 1 District 1 
6
Jefferson (Festus) (7-1)
Class 2 District 1 
56
Final
Affton (4-4)
Class 4 District 2 
10
Jennings (6-2)
Class 4 District 3 
50
Final
Malden (2-6)
Class 2 District 1 
0
Kennett (7-1)
Class 3 District 1 
49
Final
Hillcrest (3-5)
Class 4 District 6 
30
Kickapoo (2-6)
Class 6 District 3 
14
Final
Albany (3-5)
8-Man District 1 
6
King City (5-3)
8-Man District 3 
52
Final
Richmond (0-8)
Class 2 District 8 
28
Knob Noster (6-2)
Class 2 District 7 
40
Final
Lindbergh (5-3)
Class 6 District 3 
30
Lafayette (Wildwood) (3-5)
Class 6 District 3 
0
Final
Nevada (1-7)
Class 3 District 6 
6
Lamar (8-0)
Class 2 District 4 
43
Final
Blue Springs (5-3)
Class 6 District 2 
6
Lee's Summit West (7-1)
Class 6 District 4 
7
Final
Lafayette County (4-4)
Class 2 District 7 
0
Lexington (7-1)
Class 2 District 8 
42
Final
Central (St. Joseph) (1-7)
Class 5 District 8 
7
Liberty (5-3)
Class 6 District 4 
43
Final
Lee's Summit (5-3)
Class 6 District 4 
34
Liberty North (3-5)
Class 6 District 4 
30
Final
Sherwood (0-8)
Class 1 District 4 
0
Lighthouse Christian HSA (Mo.) (Ozark, MO) (6-2)
 
0
12:00 AM
Sherwood (0-8)
Class 1 District 4 
8
Lighthouse Sr. High (3-1)
 
58
Final
Wellington-Napoleon (5-3)
Class 1 District 7 
8
Lincoln (7-1)
Class 1 District 4 
10
Final
Central Academy (1-7)
Class 3 District 8 
6
Lincoln College Prep (6-2)
Class 4 District 7 
55
Final
Sweet Springs with Malta Bend (4-4)
Class 1 District 5 
28
Lone Jack with Kingsville (3-5)
Class 2 District 7 
0
Final
St. Clair (7-1)
Class 3 District 2 
42
Lutheran St. Charles (6-2)
Class 3 District 3 
34
Final
Westran (6-2)
Class 1 District 6 
12
Marceline (7-1)
Class 1 District 8 
14
Final
Eureka (7-1)
Class 6 District 3 
12
Marquette (5-3)
Class 6 District 1 
13
Final
Hannibal (6-2)
Class 4 District 4 
42
Marshall (2-6)
Class 4 District 8 
0
Final
Aurora (2-6)
Class 3 District 6 
18
Marshfield (6-2)
Class 4 District 6 
41
Final
Lutheran South (4-4)
Class 3 District 2 
20
Mater Dei (Ill.) (Breese, IL) (6-2)
 
10
Final
Putnam County (2-6)
Class 1 District 8 
6
Maysville with Winston (2-6)
Class 1 District 8 
44
Final
Hazelwood East (6-2)
Class 4 District 3 
48
McCluer (0-7)
Class 4 District 3 
6
Final
Hazelwood West (5-3)
Class 6 District 1 
38
McCluer North (4-4)
Class 5 District 3 
32
Final
Cardinal Ritter (8-0)
Class 3 District 2 
46
McCluer South-Berkeley (5-3)
Class 3 District 3 
6
Final
Principia (3-3)
Class 2 District 2 
34
Metro East Lutheran (Ill.) (Edwardsville, IL) (1-5)
 
0
Final
St. Dominic (4-4)
Class 4 District 4 
15
MICDS (7-1)
Class 4 District 3 
30
Final
West Platte (1-7)
Class 1 District 7 
8
Mid-Buchanan (5-3)
Class 1 District 7 
46
Final
Appleton City with Montrose (2-5)
Class 1 District 3 
0
Midway (8-0)
Class 1 District 4 
28
Final
South Harrison (5-3)
Class 1 District 8 
0
Milan (8-0)
Class 1 District 8 
6
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (6-2)
Class 4 District 2 
54
Miller Career Academy (4-4)
Class 3 District 2 
36
Final
Iowa School for the Deaf (Council Bluffs, IA)
 
0
Missouri School for the Deaf (2-2)
 
72
Final
Kirksville (4-4)
Class 4 District 8 
34
Moberly (5-3)
Class 3 District 4 
32
Final
McDonald County (3-5)
Class 4 District 6 
12
Monett (3-5)
Class 4 District 6 
18
Final
Clark County (6-2)
Class 2 District 6 
20
Monroe City (7-1)
Class 2 District 6 
44
Final
Houston (5-3)
Class 2 District 3 
6
Mountain Grove (4-4)
Class 2 District 3 
13
Final
Joplin (6-2)
Class 6 District 3 
42
Nixa (3-5)
Class 5 District 6 
7
Final
Northwest (Hughesville) (3-4)
8-Man District 4 
44
Norborne (5-2)
8-Man District 4 
56
Final
Worth County (7-1)
8-Man District 1 
60
North Andrew (4-4)
8-Man District 2 
14
Final
Mark Twain (3-5)
Class 1 District 6 
24
North Callaway (6-2)
Class 2 District 5 
22
Final
Potosi (4-4)
Class 3 District 1 
7
North County (5-3)
Class 4 District 1 
22
Final
Southwest (Livingston County) (7-1)
8-Man District 3 
56
North Nodaway (0-8)
8-Man District 1 
8
Final
Milford/Cissna Park (Ill.) (Milford, IL) (5-1)
 
46
North Shelby (5-3)
8-Man District 3 
36
Final
Hogan Prep Academy Charter (5-2)
Class 3 District 7 
48
Northeast (Kansas City) HS (1-7)
Class 3 District 8 
0
Final
Oakville (0-7)
Class 5 District 1 
14
Northwest (Cedar Hill) (5-3)
Class 6 District 3 
27
Final
North Kansas City (8-0)
Class 5 District 8 
54
Oak Park (2-6)
Class 5 District 8 
14
Final
Orrick (7-1)
8-Man District 4 
84
Osceola (1-4)
8-Man District 4 
30
Final
Webb City (8-0)
Class 4 District 6 
42
Ozark (1-7)
Class 6 District 3 
0
Final
Macon (6-2)
Class 2 District 8 
12
Palmyra (6-2)
Class 2 District 6 
7
Final
Staley (7-1)
Class 5 District 8 
17
Park Hill (5-3)
Class 6 District 4 
14
Final
Lebanon (6-2)
Class 5 District 5 
70
Parkview (4-4)
Class 5 District 6 
50
Final
Parkway West (5-3)
Class 5 District 2 
39
Parkway Central (3-5)
Class 4 District 4 
30
Final
Clayton (4-4)
Class 4 District 3 
7
Parkway North (4-4)
Class 4 District 3 
42
Final
Mehlville (6-2)
Class 5 District 2 
23
Parkway South (1-7)
Class 5 District 2 
13
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS) (0-6)
 
0
Pattonsburg (7-1)
8-Man District 3 
66
Final
Ladue Horton Watkins (8-0)
Class 4 District 2 
35
Pattonville (6-2)
Class 6 District 1 
7
Final
Summit Christian Academy (6-2)
Class 2 District 7 
10
Pembroke Hill (8-0)
Class 3 District 7 
12
Final
Lawson (7-1)
Class 2 District 8 
20
Penney (5-3)
Class 1 District 8 
0
Final
Miller (6-2)
Class 1 District 2 
12
Pierce City (8-0)
Class 1 District 2 
44
Final
Lathrop (8-0)
Class 2 District 8 
39
Plattsburg (1-7)
Class 1 District 7 
0
Final
Odessa (8-0)
Class 3 District 7 
48
Pleasant Hill (6-2)
Class 3 District 7 
38
Final
Stockton with Sheldon (2-6)
Class 2 District 4 
30
Pleasant Hope (0-8)
Class 1 District 2 
0
Final
Trenton (2-6)
Class 2 District 8 
32
Polo (0-9)
Class 1 District 7 
28
Final
Chaminade College Prep (4-4)
Class 5 District 2 
34
Poplar Bluff (3-5)
Class 5 District 1 
13
Final
Perryville (3-5)
Class 3 District 1 
14
Portageville (4-4)
Class 1 District 1 
28
Final
Louisiana (2-6)
Class 1 District 6 
6
Priory (6-2)
Class 4 District 4 
52
Final
Lee's Summit North (6-2)
Class 6 District 4 
42
Raymore-Peculiar (3-5)
Class 6 District 4 
21
Final
Belton (2-6)
Class 5 District 7 
14
Raytown (7-1)
Class 5 District 7 
47
Final
Kearney (7-1)
Class 4 District 8 
35
Raytown South (1-7)
Class 4 District 7 
0
Final
Cassville (8-0)
Class 3 District 6 
35
Reeds Spring (5-3)
Class 3 District 6 
0
Final
Carthage (7-1)
Class 5 District 6 
42
Republic (2-6)
Class 5 District 6 
26
Final
Liberal with Bronaugh (2-6)
Class 1 District 3 
30
Rich Hill with Hume (0-8)
Class 1 District 3 
0
Final
Hazelwood Central (6-2)
Class 6 District 1 
44
Riverview Gardens (0-8)
Class 4 District 3 
0
Final
Helias Catholic (3-5)
Class 4 District 5 
28
Rock Bridge (6-2)
Class 6 District 2 
52
Final
South Holt (3-5)
8-Man District 2 
12
Rock Port (5-3)
8-Man District 1 
40
Final
Ritenour (4-4)
Class 6 District 1 
39
Rockwood Summit (3-5)
Class 4 District 2 
35
Final
Camdenton (7-1)
Class 4 District 5 
56
Rolla (5-3)
Class 4 District 5 
13
Final
Liberty (Mountain View) (5-3)
Class 2 District 3 
54
Salem (3-5)
Class 3 District 5 
7
Final
Diamond (3-5)
Class 1 District 3 
0
Sarcoxie (5-3)
Class 2 District 4 
27
Final
Maryville (7-1)
Class 3 District 8 
41
Savannah (5-3)
Class 3 District 8 
7
Final
Paris with Faith Walk (2-6)
Class 1 District 6 
12
Schuyler County (3-5)
Class 1 District 6 
36
Final
Harrisburg (1-7)
Class 1 District 5 
12
Scotland County (6-2)
Class 1 District 6 
48
Final
Kelly (5-3)
Class 2 District 1 
13
Scott City (6-2)
Class 1 District 1 
20
Final
Fox (7-1)
Class 5 District 1 
49
Seckman (6-2)
Class 5 District 1 
0
Final
East Newton (0-8)
Class 2 District 4 
8
Seneca (3-5)
Class 3 District 6 
55
Final
Central (New Madrid County) (4-4)
Class 2 District 1 
8
Sikeston (4-4)
Class 4 District 1 
20
Final
Windsor (5-3)
Class 1 District 4 
27
Slater (4-3)
Class 1 District 5 
6
Final
Lift for Life Academy Charter (7-1)
Class 2 District 2 
30
Soldan International Studies (4-4)
Class 3 District 3 
26
Final
Stewartsville (1-7)
8-Man District 3 
26
South Nodaway (2-6)
8-Man District 2 
60
Final
Brookfield (1-7)
Class 2 District 8 
18
South Shelby (2-6)
Class 1 District 6 
26
Final
East (Kansas City) (2-6)
Class 4 District 7 
14
Southeast (3-5)
Class 3 District 7 
20
Final
California (0-8)
Class 2 District 5 
16
Southern Boone (6-2)
Class 3 District 4 
55
Final
Mt. Vernon (7-1)
Class 3 District 6 
36
Springfield Catholic (6-2)
Class 3 District 5 
30
Final
St. Charles (4-4)
Class 4 District 4 
18
St. Charles West (6-2)
Class 3 District 3 
47
Final
Braymer (0-8)
8-Man District 3 
8
St. Joseph Christian (2-5)
 
30
Final
Trinity Catholic (6-2)
Class 3 District 3 
48
St. Louis University (0-8)
Class 6 District 1 
0
Final
Missouri Military Academy (0-8)
Class 2 District 6 
0
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-6)
Class 2 District 7 
17
Final
Lafayette (St. Joseph) (7-1)
Class 4 District 8 
28
St. Pius X (Kansas City) (5-3)
Class 3 District 8 
0
Final
Grandview (Hillsboro) (0-8)
Class 2 District 2 
0
St. Vincent (4-4)
Class 1 District 1 
42
Final
Tarkio (5-3)
8-Man District 1 
20
Stanberry (8-0)
8-Man District 1 
24
Final
DeSoto (4-4)
Class 4 District 1 
0
Ste. Genevieve (6-2)
Class 3 District 1 
14
Final
Owensville (2-6)
Class 3 District 5 
13
Sullivan (3-5)
Class 4 District 5 
47
Final
Vashon (1-7)
Class 3 District 2 
24
Sumner with Transportation and Law (1-7)
Class 3 District 3 
20
Final
Santa Fe (0-8)
Class 1 District 5 
0
Tipton (3-5)
Class 1 District 5 
36
Final
St. James (4-4)
Class 3 District 5 
3
Union (6-2)
Class 4 District 5 
41
Final
Normandy Collaborative (2-6)
Class 3 District 3 
38
University City (0-8)
Class 4 District 3 
22
Final
Herculaneum (3-5)
Class 2 District 2 
0
Valle Catholic (6-2)
Class 1 District 1 
47
Final
University Academy Charter (3-5)
Class 2 District 7 
12
Van Horn (6-2)
Class 4 District 7 
48
Final
Montgomery County (4-4)
Class 2 District 5 
60
Van-Far with Community (3-5)
Class 2 District 6 
20
Final
St. Mary's (St. Louis) (3-5)
Class 4 District 2 
31
Vianney (6-2)
Class 5 District 2 
77
Final
Excelsior Springs (7-1)
Class 4 District 8 
28
Warrensburg (5-3)
Class 4 District 7 
7
Final
Orchard Farm (4-4)
Class 3 District 3 
59
Warrenton (1-7)
Class 4 District 4 
47
Final
Glendale (2-6)
Class 5 District 5 
14
Waynesville (3-5)
Class 5 District 5 
53
Final
Central (Springfield) (0-8)
Class 5 District 5 
8
West Plains (8-0)
Class 4 District 1 
70
Final
Neosho (5-3)
Class 4 District 6 
21
Willard (2-6)
Class 5 District 5 
14
Final
Thayer (5-3)
Class 1 District 2 
40
Willow Springs (1-7)
Class 2 District 3 
0
Final
Platte County (7-1)
Class 4 District 8 
45
Winnetonka (1-7)
Class 4 District 8 
20
Final
South Callaway (7-1)
Class 2 District 5 
41
Wright City (2-6)
Class 3 District 4 
21
Final

Processing. Please wait.