5/22/2019 6:38:59 AM

2018 Football Scores: Week 7

Week

Class

Midway (7-0)
Class 1 District 4 
24
Adrian (6-1)
Class 1 District 3 
0
Final
North Andrew (4-3)
8-Man District 2 
62
Albany (3-4)
8-Man District 1 
28
Final
Hollister (3-4)
Class 3 District 6 
16
Aurora (2-5)
Class 3 District 6 
13
Final
Oak Park (2-5)
Class 5 District 8 
16
Belton (2-5)
Class 5 District 7 
42
Final
Lutheran St. Charles (6-1)
Class 3 District 3 
54
Bishop DuBourg with Hancock (2-5)
Class 4 District 2 
6
Final
Liberty North (3-4)
Class 6 District 4 
26
Blue Springs (5-2)
Class 6 District 2 
28
Final
Clinton (0-7)
Class 3 District 6 
0
Bolivar (3-4)
Class 4 District 6 
60
Final
Eldon (4-3)
Class 3 District 5 
21
Boonville (5-2)
Class 3 District 7 
34
Final
Wright City (2-5)
Class 3 District 4 
19
Bowling Green (4-3)
Class 2 District 6 
54
Final
Nixa (3-4)
Class 5 District 6 
18
Branson (2-5)
Class 5 District 6 
14
Final
King City (4-3)
8-Man District 3 
56
Braymer (0-7)
8-Man District 3 
0
Final
Red Bud (Ill.) (Red Bud, IL) (3-4)
 
46
Brentwood (2-4)
Class 1 District 1 
24
Final
Macon (5-2)
Class 2 District 8 
25
Brookfield (1-6)
Class 2 District 8 
14
Final
Fair Grove (7-0)
Class 2 District 3 
46
Butler (1-6)
Class 2 District 4 
6
Final
Glendale (2-5)
Class 5 District 5 
34
Camdenton (6-1)
Class 4 District 5 
68
Final
Lafayette (St. Joseph) (6-1)
Class 4 District 8 
48
Cameron (2-5)
Class 3 District 8 
6
Final
Soldan International Studies (4-3)
Class 3 District 3 
42
Carnahan (0-7)
Class 2 District 2 
14
Final
Lexington (6-1)
Class 2 District 8 
52
Carrollton (3-4)
Class 2 District 8 
0
Final
Willard (2-5)
Class 5 District 5 
24
Carthage (6-1)
Class 5 District 6 
50
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-6)
Class 3 District 2 
0
Caruthersville (5-1)
Class 2 District 1 
13
Final
St. Charles West (5-2)
Class 3 District 3 
41
Central (Cape Girardeau) (1-6)
Class 4 District 1 
27
Final
Kickapoo (2-5)
Class 6 District 3 
49
Central (Springfield) (0-7)
Class 5 District 5 
6
Final
Pembroke Hill (7-0)
Class 3 District 7 
43
Central Academy (1-6)
Class 3 District 8 
0
Final
South Shelby (1-6)
Class 1 District 6 
14
Centralia (4-3)
Class 3 District 4 
41
Final
St. Louis University (0-7)
Class 6 District 1 
13
Chaminade College Prep (3-4)
Class 5 District 2 
30
Final
Malden (2-5)
Class 2 District 1 
38
Charleston (6-1)
Class 2 District 1 
58
Final
Norborne (4-2)
8-Man District 4 
84
Chilhowee (0-7)
8-Man District 4 
38
Final
Savannah (5-2)
Class 3 District 8 
57
Chillicothe (1-6)
Class 3 District 8 
13
Final
Drexel with Miami (1-6)
Class 1 District 4 
14
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS) (6-1)
 
50
Final
Duchesne (1-6)
Class 2 District 2 
3
Christian (4-3)
Class 3 District 4 
46
Final
Palmyra (6-1)
Class 2 District 6 
8
Clark County (6-1)
Class 2 District 6 
30
Final
Parkway Central (3-4)
Class 4 District 4 
27
Clayton (4-3)
Class 4 District 3 
0
Final
Tipton (2-5)
Class 1 District 5 
18
Cole Camp (5-2)
Class 1 District 4 
28
Final
South Nodaway (1-6)
8-Man District 2 
22
DeKalb (3-4)
8-Man District 2 
68
Final
Hillsboro (4-3)
Class 4 District 1 
8
DeSoto (4-3)
Class 4 District 1 
14
Final
Kennett (6-1)
Class 3 District 1 
44
Dexter (2-4)
Class 3 District 1 
0
Final
Chaffee (2-5)
Class 1 District 1 
33
Doniphan (0-7)
Class 3 District 1 
20
Final
Monett (2-5)
Class 4 District 6 
35
East Newton (0-7)
Class 2 District 4 
6
Final
Portageville (3-4)
Class 1 District 1 
52
East Prairie (2-5)
Class 2 District 1 
28
Final
Sikeston (3-4)
Class 4 District 1 
6
Farmington (5-2)
Class 4 District 1 
24
Final
Stockton with Sheldon (1-6)
Class 2 District 4 
28
Forsyth (0-7)
Class 2 District 3 
6
Final
Francis Howell (6-2)
Class 6 District 2 
50
Francis Howell North (0-7)
Class 5 District 3 
7
Final
Ft. Zumwalt East (5-2)
Class 4 District 4 
12
Ft. Zumwalt North (7-0)
Class 5 District 3 
30
Final
Liberty (Wentzville) (3-4)
Class 5 District 3 
20
Ft. Zumwalt South (3-4)
Class 5 District 3 
23
Final
Holt (3-4)
Class 5 District 4 
7
Ft. Zumwalt West (3-4)
Class 6 District 2 
35
Final
Sumner with Transportation and Law (1-6)
Class 3 District 3 
18
Gateway (2-5)
Class 4 District 2 
34
Final
Jefferson (Festus) (6-1)
Class 2 District 1 
48
Grandview (Hillsboro) (0-7)
Class 2 District 2 
7
Final
Ash Grove (2-5)
Class 1 District 2 
7
Greenfield (4-2)
Class 1 District 3 
39
Final
California (0-7)
Class 2 District 5 
0
Hallsville (2-5)
Class 2 District 5 
49
Final
Moberly (5-2)
Class 3 District 4 
21
Hannibal (5-2)
Class 4 District 4 
41
Final
Fayette (6-1)
Class 1 District 5 
54
Harrisburg (1-6)
Class 1 District 5 
12
Final
Fox (6-1)
Class 5 District 1 
20
Hazelwood East (5-2)
Class 4 District 3 
24
Final
Northwest (Cedar Hill) (4-3)
Class 6 District 3 
36
Hazelwood West (4-3)
Class 6 District 1 
34
Final
Monroe City (6-1)
Class 2 District 6 
34
Helias Catholic (3-4)
Class 4 District 5 
28
Final
Crystal City (0-7)
Class 1 District 1 
0
Herculaneum (3-4)
Class 2 District 2 
30
Final
Parkview (4-3)
Class 5 District 6 
56
Hillcrest (2-5)
Class 4 District 6 
28
Final
Willow Springs (1-6)
Class 2 District 3 
7
Houston (5-2)
Class 2 District 3 
48
Final
Center (6-1)
Class 3 District 7 
61
Independence (Kan.) (Independence, KS) (1-5)
 
8
Final
Poplar Bluff (3-4)
Class 5 District 1 
20
Jackson (7-0)
Class 5 District 1 
63
Final
DeSmet (5-2)
Class 6 District 1 
42
Jefferson City (3-4)
Class 6 District 2 
7
Final
Ozark (1-6)
Class 6 District 3 
9
Joplin (5-2)
Class 6 District 3 
49
Final
Grain Valley (3-4)
Class 4 District 7 
7
Kearney (6-1)
Class 4 District 8 
31
Final
Metro East Lutheran (Ill.) (Edwardsville, IL) (1-4)
 
0
Kelly (5-2)
Class 2 District 1 
50
Final
Eureka (7-0)
Class 6 District 3 
42
Kirkwood (5-2)
Class 6 District 3 
28
Final
Parkway West (4-3)
Class 5 District 2 
7
Ladue Horton Watkins (7-0)
Class 4 District 2 
42
Final
Knob Noster (5-2)
Class 2 District 7 
20
Lafayette County (4-3)
Class 2 District 7 
56
Final
East Buchanan (6-1)
Class 1 District 7 
22
Lawson (6-1)
Class 2 District 8 
72
Final
Rolla (5-2)
Class 4 District 5 
8
Lebanon (5-2)
Class 5 District 5 
43
Final
Lee's Summit North (5-2)
Class 6 District 4 
42
Lee's Summit (4-3)
Class 6 District 4 
0
Final
Liberty (4-3)
Class 6 District 4 
47
Lee's Summit West (6-1)
Class 6 District 4 
52
Final
Appleton City with Montrose (2-4)
Class 1 District 3 
14
Liberal with Bronaugh (1-6)
Class 1 District 3 
46
Final
Cabool (3-4)
Class 1 District 2 
26
Liberty (Mountain View) (4-3)
Class 2 District 3 
28
Final
University City (0-7)
Class 4 District 3 
7
Lincoln College Prep (5-2)
Class 4 District 7 
14
Final
Webster Groves (0-7)
Class 5 District 2 
3
Lindbergh (4-3)
Class 6 District 3 
46
Final
Miller (6-1)
Class 1 District 2 
27
Lockwood with Golden City (3-4)
Class 1 District 3 
8
Final
Springfield Catholic (6-1)
Class 3 District 5 
31
Logan-Rogersville (0-7)
Class 3 District 5 
0
Final
Concordia (2-5)
Class 1 District 5 
28
Lone Jack with Kingsville (3-4)
Class 2 District 7 
21
Final
Paris with Faith Walk (2-5)
Class 1 District 6 
14
Louisiana (2-5)
Class 1 District 6 
44
Final
John Burroughs (3-4)
Class 3 District 2 
0
Lutheran North (4-3)
Class 2 District 2 
65
Final
Sarcoxie (4-3)
Class 2 District 4 
29
Marionville (3-4)
Class 1 District 2 
22
Final
Clopton with Elsberry (3-4)
Class 2 District 6 
26
Mark Twain (2-5)
Class 1 District 6 
41
Final
Hogan Prep Academy Charter (4-2)
Class 3 District 7 
57
Marshall (2-5)
Class 4 District 8 
19
Final
Bishop LeBlond (0-7)
Class 1 District 7 
8
Maryville (6-1)
Class 3 District 8 
82
Final
Oakville (0-6)
Class 5 District 1 
27
McCluer North (4-3)
Class 5 District 3 
60
Final
Affton (4-3)
Class 4 District 2 
20
McCluer South-Berkeley (5-2)
Class 3 District 3 
44
Final
Lamar (7-0)
Class 2 District 4 
45
McDonald County (3-4)
Class 4 District 6 
13
Final
Riverview Gardens (0-7)
Class 4 District 3 
8
Mehlville (5-2)
Class 5 District 2 
44
Final
Kirksville (3-4)
Class 4 District 8 
37
Mexico (4-3)
Class 3 District 4 
7
Final
Plattsburg (1-6)
Class 1 District 7 
7
Mid-Buchanan (4-3)
Class 1 District 7 
47
Final
Gallatin (5-2)
Class 1 District 8 
7
Milan (7-0)
Class 1 District 8 
16
Final
Cuba (2-5)
Class 2 District 2 
53
Missouri Military Academy (0-7)
Class 2 District 6 
0
Final
North Callaway (6-1)
Class 2 District 5 
34
Montgomery County (3-4)
Class 2 District 5 
40
Final
Salem (3-4)
Class 3 District 5 
13
Mountain Grove (3-4)
Class 2 District 3 
14
Final
Seneca (2-5)
Class 3 District 6 
14
Mt. Vernon (6-1)
Class 3 District 6 
37
Final
St. Dominic (4-3)
Class 4 District 4 
35
Nashville Christian (Tenn.) (Nashville, TN) (2-5)
 
7
Final
Carl Junction (3-4)
Class 4 District 6 
12
Neosho (4-3)
Class 4 District 6 
35
Final
Cassville (7-0)
Class 3 District 6 
50
Nevada (1-6)
Class 3 District 6 
8
Final
Jennings (5-2)
Class 4 District 3 
43
Normandy Collaborative (1-6)
Class 3 District 3 
14
Final
Windsor (Imperial) (0-7)
Class 4 District 2 
26
North County (4-3)
Class 4 District 1 
54
Final
Hickman (1-6)
Class 5 District 4 
20
North Kansas City (7-0)
Class 5 District 8 
34
Final
Lathrop (7-0)
Class 2 District 8 
76
North Platte (2-5)
Class 1 District 7 
6
Final
Stanberry (7-0)
8-Man District 1 
52
North Shelby (5-2)
8-Man District 3 
8
Final
East (Kansas City) (2-5)
Class 4 District 7 
42
Northeast (Kansas City) HS (1-6)
Class 3 District 8 
12
Final
North Nodaway (0-7)
8-Man District 1 
38
Northwest (Hughesville) (3-3)
8-Man District 4 
42
Final
Excelsior Springs (6-1)
Class 4 District 8 
47
Oak Grove (1-6)
Class 3 District 7 
17
Final
Warrensburg (5-2)
Class 4 District 7 
21
Odessa (7-0)
Class 3 District 7 
56
Final
St. Charles (4-3)
Class 4 District 4 
21
Orchard Farm (3-4)
Class 3 District 3 
49
Final
Versailles (4-3)
Class 2 District 4 
29
Osage (2-5)
Class 3 District 5 
13
Final
Union (5-2)
Class 4 District 5 
42
Owensville (2-5)
Class 3 District 5 
14
Final
Festus (5-2)
Class 4 District 1 
32
Pacific (1-6)
Class 4 District 5 
14
Final
Blue Springs South (1-6)
Class 6 District 2 
0
Park Hill (5-2)
Class 6 District 4 
35
Final
Lafayette (Wildwood) (3-4)
Class 6 District 3 
30
Parkway North (3-4)
Class 4 District 3 
36
Final
Marquette (4-3)
Class 6 District 1 
10
Pattonville (6-1)
Class 6 District 1 
27
Final
West Platte (1-6)
Class 1 District 7 
13
Penney (5-2)
Class 1 District 8 
50
Final
Central (Park Hills) (4-3)
Class 3 District 1 
42
Perryville (3-4)
Class 3 District 1 
7
Final
Raymore-Peculiar (3-4)
Class 6 District 4 
35
Platte County (6-1)
Class 4 District 8 
36
Final
Harrisonville (1-6)
Class 4 District 7 
0
Pleasant Hill (6-1)
Class 3 District 7 
48
Final
Diamond (3-4)
Class 1 District 3 
46
Pleasant Hope (0-7)
Class 1 District 2 
6
Final
Central (New Madrid County) (4-3)
Class 2 District 1 
18
Potosi (4-3)
Class 3 District 1 
24
Final
Maysville with Winston (1-6)
Class 1 District 8 
0
Princeton with Mercer (5-2)
Class 1 District 8 
16
Final
Lift for Life Academy Charter (6-1)
Class 2 District 2 
52
Principia (2-3)
Class 2 District 2 
0
Final
Lutheran South (3-4)
Class 3 District 2 
21
Priory (5-2)
Class 4 District 4 
28
Final
Polo (0-8)
Class 1 District 7 
6
Putnam County (2-5)
Class 1 District 8 
20
Final
Fort Osage (3-4)
Class 5 District 7 
35
Raytown (6-1)
Class 5 District 7 
42
Final
Grandview (4-3)
Class 4 District 7 
26
Raytown South (1-6)
Class 4 District 7 
7
Final
Marshfield (5-2)
Class 4 District 6 
31
Reeds Spring (5-2)
Class 3 District 6 
21
Final
Archie (4-3)
Class 1 District 4 
35
Rich Hill with Hume (0-7)
Class 1 District 3 
12
Final
Holden (4-3)
Class 2 District 7 
33
Richmond (0-7)
Class 2 District 8 
26
Final
Hazelwood Central (5-2)
Class 6 District 1 
42
Ritenour (3-4)
Class 6 District 1 
32
Final
Battle (4-3)
Class 5 District 4 
0
Rockhurst (6-1)
Class 6 District 4 
28
Final
Parkway South (1-6)
Class 5 District 2 
10
Rockwood Summit (3-4)
Class 4 District 2 
42
Final
Marceline (6-1)
Class 1 District 8 
41
Salisbury (1-6)
Class 1 District 5 
0
Final
Lincoln (6-1)
Class 1 District 4 
49
Santa Fe (0-7)
Class 1 District 5 
0
Final
Knox County (4-3)
Class 1 District 6 
0
Scotland County (5-2)
Class 1 District 6 
35
Final
Hayti (7-0)
Class 1 District 1 
38
Scott City (5-2)
Class 1 District 1 
0
Final
McCluer (0-6)
Class 4 District 3 
16
Seckman (6-1)
Class 5 District 1 
53
Final
Buffalo (5-2)
Class 3 District 5 
48
Sherwood (0-7)
Class 1 District 4 
20
Final
Strafford (6-1)
Class 2 District 3 
38
Skyline (5-2)
Class 1 District 2 
14
Final
Rock Bridge (5-2)
Class 6 District 2 
49
Smith-Cotton (2-5)
Class 5 District 4 
0
Final
Winnetonka (1-6)
Class 4 District 8 
13
Smithville (6-1)
Class 4 District 8 
48
Final
Van-Far with Community (3-4)
Class 2 District 6 
0
South Callaway (6-1)
Class 2 District 5 
69
Final
Trenton (1-6)
Class 2 District 8 
20
South Harrison (5-2)
Class 1 District 8 
38
Final
Mound City (7-0)
8-Man District 2 
64
South Holt (3-4)
8-Man District 2 
28
Final
Fulton (0-7)
Class 3 District 4 
13
Southeast (2-5)
Class 3 District 7 
20
Final
Blair Oaks (7-0)
Class 2 District 5 
56
Southern Boone (5-2)
Class 3 District 4 
17
Final
Rock Port (4-3)
8-Man District 1 
20
Southwest (Livingston County) (6-1)
8-Man District 3 
69
Final
Hermann (2-5)
Class 2 District 5 
6
St. Clair (6-1)
Class 3 District 2 
36
Final
Cardinal Ritter (7-0)
Class 3 District 2 
40
St. Francis Borgia (6-1)
Class 4 District 5 
35
Final
Sullivan (2-5)
Class 4 District 5 
22
St. James (4-3)
Class 3 District 5 
36
Final
Orrick (6-1)
8-Man District 4 
26
St. Joseph Christian (1-5)
 
28
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-6)
Class 2 District 5 
42
St. Mary's (St. Louis) (3-4)
Class 4 District 2 
44
Final
Pierce City (7-0)
Class 1 District 2 
34
St. Michael the Archangel (3-4)
Class 2 District 7 
16
Final
St. Vincent (3-4)
Class 1 District 1 
27
St. Pius X (Festus) (6-1)
Class 2 District 1 
32
Final
Benton (1-6)
Class 3 District 8 
21
St. Pius X (Kansas City) (5-2)
Class 3 District 8 
41
Final
Central (St. Joseph) (1-6)
Class 5 District 8 
0
Staley (6-1)
Class 5 District 8 
48
Final
Fredericktown (1-6)
Class 3 District 1 
17
Ste. Genevieve (5-2)
Class 3 District 1 
54
Final
Tarkio (5-2)
8-Man District 1 
52
Stewartsville (1-6)
8-Man District 3 
6
Final
Van Horn (5-2)
Class 4 District 7 
12
Summit Christian Academy (6-1)
Class 2 District 7 
38
Final
Crest Ridge (3-4)
Class 1 District 4 
27
Sweet Springs with Malta Bend (3-4)
Class 1 District 5 
6
Final
Ava (6-1)
Class 2 District 3 
33
Thayer (4-3)
Class 1 District 2 
0
Final
Washington (2-5)
Class 4 District 5 
7
Timberland (5-2)
Class 5 District 4 
41
Final
Miller Career Academy (4-3)
Class 3 District 2 
6
Trinity Catholic (5-2)
Class 3 District 3 
61
Final
Francis Howell Central (1-6)
Class 6 District 2 
6
Troy Buchanan (5-2)
Class 6 District 2 
46
Final
Park Hill South (2-5)
Class 5 District 8 
46
Truman (0-7)
Class 5 District 7 
13
Final
Bayless (1-5)
Class 3 District 2 
12
Valle Catholic (5-2)
Class 1 District 1 
57
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (5-2)
Class 4 District 2 
48
Vashon (0-7)
Class 3 District 2 
6
Final
Christian Brothers College (6-1)
Class 6 District 1 
70
Vianney (5-2)
Class 5 District 2 
28
Final
Winfield (5-2)
Class 3 District 4 
43
Warrenton (1-6)
Class 4 District 4 
42
Final
El Dorado Springs (6-1)
Class 2 District 4 
26
Warsaw (2-5)
Class 2 District 4 
14
Final
Republic (2-5)
Class 5 District 6 
12
Webb City (7-0)
Class 4 District 6 
51
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-6)
Class 2 District 7 
8
Wellington-Napoleon (5-2)
Class 1 District 7 
41
Final
Highland (0-7)
Class 2 District 6 
15
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL) (5-2)
 
52
Final
Waynesville (2-5)
Class 5 District 5 
13
West Plains (7-0)
Class 4 District 1 
44
Final
MICDS (6-1)
Class 4 District 3 
24
Westminster Christian Academy (3-4)
Class 4 District 4 
21
Final
Schuyler County (2-5)
Class 1 District 6 
0
Westran (6-1)
Class 1 District 6 
40
Final
Ruskin (1-6)
Class 5 District 7 
6
William Chrisman (3-4)
Class 5 District 7 
52
Final
University Academy Charter (3-4)
Class 2 District 7 
14
Windsor (4-3)
Class 1 District 4 
41
Final
Warrenton (1-6)
Class 4 District 4 
42
Winfield (5-2)
Class 3 District 4 
43
Final
Pattonsburg (6-1)
8-Man District 3 
62
Worth County (6-1)
8-Man District 1 
42
Final

Processing. Please wait.