5/22/2019 6:51:37 AM

2018 Football Scores: Week 6

Week

Class

Normandy Collaborative (1-5)
Class 3 District 3 
0
Affton (4-2)
Class 4 District 2 
17
Final
Rich Hill with Hume (0-6)
Class 1 District 3 
18
Appleton City with Montrose (2-3)
Class 1 District 3 
20
Final
Adrian (6-0)
Class 1 District 3 
7
Archie (3-3)
Class 1 District 4 
0
Final
Lockwood with Golden City (3-3)
Class 1 District 3 
41
Ash Grove (2-4)
Class 1 District 2 
12
Final
Houston (4-2)
Class 2 District 3 
0
Ava (5-1)
Class 2 District 3 
29
Final
St. Pius X (Kansas City) (4-2)
Class 3 District 8 
51
Bishop LeBlond (0-6)
Class 1 District 7 
26
Final
Rockhurst (5-1)
Class 6 District 4 
14
Bishop Miege (Kan.) (Shawnee Mission, KS) (4-1)
 
13
Final
Hallsville (1-5)
Class 2 District 5 
21
Blair Oaks (6-0)
Class 2 District 5 
69
Final
William Chrisman (2-4)
Class 5 District 7 
7
Blue Springs South (1-5)
Class 6 District 2 
30
Final
Albany (3-3)
8-Man District 1 
66
Braymer (0-6)
8-Man District 3 
18
Final
Eldon (4-2)
Class 3 District 5 
46
California (0-6)
Class 2 District 5 
35
Final
Lebanon (4-2)
Class 5 District 5 
28
Camdenton (5-1)
Class 4 District 5 
34
Final
St. Mary's (St. Louis) (2-4)
Class 4 District 2 
19
Cardinal Ritter (6-0)
Class 3 District 2 
41
Final
Nixa (2-4)
Class 5 District 6 
7
Carl Junction (3-3)
Class 4 District 6 
21
Final
Miller Career Academy (4-2)
Class 3 District 2 
42
Carnahan (0-6)
Class 2 District 2 
0
Final
Branson (2-4)
Class 5 District 6 
7
Carthage (5-1)
Class 5 District 6 
42
Final
Dexter (2-3)
Class 3 District 1 
12
Caruthersville (5-1)
Class 2 District 1 
30
Final
McDonald County (3-3)
Class 4 District 6 
6
Cassville (6-0)
Class 3 District 6 
37
Final
Clinton (0-6)
Class 3 District 6 
7
Center (5-1)
Class 3 District 7 
42
Final
Kennett (5-1)
Class 3 District 1 
43
Central (New Madrid County) (4-2)
Class 2 District 1 
34
Final
Potosi (3-3)
Class 3 District 1 
7
Central (Park Hills) (3-3)
Class 3 District 1 
6
Final
Hillcrest (2-4)
Class 4 District 6 
61
Central (Springfield) (0-6)
Class 5 District 5 
0
Final
Lee's Summit (4-2)
Class 6 District 4 
15
Central (St. Joseph) (1-5)
Class 5 District 8 
6
Final
East Prairie (2-4)
Class 2 District 1 
44
Chaffee (1-5)
Class 1 District 1 
0
Final
DeSmet (4-2)
Class 6 District 1 
34
Chaminade College Prep (2-4)
Class 5 District 2 
16
Final
St. John's College (D.C.) (Washington, DC) (5-0)
 
59
Christian Brothers College (5-1)
Class 6 District 1 
49
Final
Buffalo (4-2)
Class 3 District 5 
34
Cole Camp (4-2)
Class 1 District 4 
14
Final
Wellington-Napoleon (4-2)
Class 1 District 7 
44
Concordia (1-5)
Class 1 District 5 
12
Final
Bayless (1-4)
Class 3 District 2 
35
Confluence Prep Academy Charter (0-6)
Class 3 District 2 
15
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-5)
Class 2 District 7 
14
Crest Ridge (2-4)
Class 1 District 4 
21
Final
St. Pius X (Festus) (5-1)
Class 2 District 1 
58
Cuba (1-5)
Class 2 District 2 
22
Final
Liberal with Bronaugh (0-6)
Class 1 District 3 
6
Diamond (2-4)
Class 1 District 3 
20
Final
Kelly (4-2)
Class 2 District 1 
28
Doniphan (0-6)
Class 3 District 1 
0
Final
Bishop DuBourg with Hancock (2-4)
Class 4 District 2 
36
Duchesne (1-5)
Class 2 District 2 
22
Final
Lincoln College Prep (4-2)
Class 4 District 7 
34
East (Kansas City) (1-5)
Class 4 District 7 
16
Final
Mid-Buchanan (3-3)
Class 1 District 7 
28
East Buchanan (6-0)
Class 1 District 7 
34
Final
Lindbergh (3-3)
Class 6 District 3 
3
Eureka (6-0)
Class 6 District 3 
27
Final
Odessa (6-0)
Class 3 District 7 
34
Excelsior Springs (5-1)
Class 4 District 8 
16
Final
Strafford (5-1)
Class 2 District 3 
14
Fair Grove (6-0)
Class 2 District 3 
17
Final
Paris with Faith Walk (2-4)
Class 1 District 6 
8
Fayette (5-1)
Class 1 District 5 
40
Final
Park Hill (4-2)
Class 6 District 4 
23
Fort Osage (3-3)
Class 5 District 7 
7
Final
Ft. Zumwalt West (2-4)
Class 6 District 2 
14
Francis Howell (5-2)
Class 6 District 2 
34
Final
Francis Howell North (0-6)
Class 5 District 3 
6
Francis Howell Central (1-5)
Class 6 District 2 
34
Final
DeSoto (3-3)
Class 4 District 1 
51
Fredericktown (1-5)
Class 3 District 1 
41
Final
Smith-Cotton (2-4)
Class 5 District 4 
0
Free State (Kan.) (Lawrence, KS) (5-0)
 
51
Final
Ft. Zumwalt South (2-4)
Class 5 District 3 
22
Ft. Zumwalt East (5-1)
Class 4 District 4 
29
Final
Hannibal (4-2)
Class 4 District 4 
47
Fulton (0-6)
Class 3 District 4 
0
Final
South Harrison (4-2)
Class 1 District 8 
22
Gallatin (5-1)
Class 1 District 8 
23
Final
Kickapoo (1-5)
Class 6 District 3 
7
Glendale (2-4)
Class 5 District 5 
38
Final
Raytown (5-1)
Class 5 District 7 
44
Grain Valley (3-3)
Class 4 District 7 
29
Final
Oak Park (2-4)
Class 5 District 8 
6
Grandview (3-3)
Class 4 District 7 
21
Final
Herculaneum (2-4)
Class 2 District 2 
26
Grandview (Hillsboro) (0-6)
Class 2 District 2 
20
Final
Pleasant Hope (0-6)
Class 1 District 2 
24
Greenfield (3-2)
Class 1 District 3 
62
Final
Warrensburg (5-1)
Class 4 District 7 
49
Harrisonville (1-5)
Class 4 District 7 
0
Final
Malden (2-4)
Class 2 District 1 
0
Hayti (6-0)
Class 1 District 1 
70
Final
McCluer North (3-3)
Class 5 District 3 
15
Hazelwood East (4-2)
Class 4 District 3 
44
Final
Riverview Gardens (0-6)
Class 4 District 3 
14
Hazelwood West (4-2)
Class 6 District 1 
47
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-5)
Class 2 District 5 
28
Helias Catholic (3-3)
Class 4 District 5 
57
Final
Sullivan (2-4)
Class 4 District 5 
10
Hermann (2-4)
Class 2 District 5 
7
Final
Battle (4-2)
Class 5 District 4 
37
Hickman (1-5)
Class 5 District 4 
20
Final
Brookfield (1-5)
Class 2 District 8 
54
Highland (0-6)
Class 2 District 6 
21
Final
North County (3-3)
Class 4 District 1 
34
Hillsboro (4-2)
Class 4 District 1 
12
Final
Warrenton (1-5)
Class 4 District 4 
27
Hogan Prep Academy Charter (3-2)
Class 3 District 7 
26
Final
Lafayette County (3-3)
Class 2 District 7 
31
Holden (3-3)
Class 2 District 7 
27
Final
Reeds Spring (5-1)
Class 3 District 6 
47
Hollister (2-4)
Class 3 District 6 
27
Final
Troy Buchanan (4-2)
Class 6 District 2 
61
Holt (3-3)
Class 5 District 4 
35
Final
Farmington (4-2)
Class 4 District 1 
0
Jackson (6-0)
Class 5 District 1 
49
Final
Valle Catholic (4-2)
Class 1 District 1 
20
Jefferson (Festus) (5-1)
Class 2 District 1 
0
Final
Rock Bridge (4-2)
Class 6 District 2 
42
Jefferson City (3-3)
Class 6 District 2 
21
Final
Christian (3-3)
Class 3 District 4 
12
Jennings (4-2)
Class 4 District 3 
34
Final
Belton (1-5)
Class 5 District 7 
21
Kearney (5-1)
Class 4 District 8 
56
Final
Palmyra (6-0)
Class 2 District 6 
32
Kirksville (2-4)
Class 4 District 8 
28
Final
Ritenour (3-3)
Class 6 District 1 
21
Kirkwood (5-1)
Class 6 District 3 
58
Final
Lexington (5-1)
Class 2 District 8 
52
Knob Noster (5-1)
Class 2 District 7 
36
Final
Salisbury (1-5)
Class 1 District 5 
22
Knox County (4-2)
Class 1 District 6 
52
Final
Parkway North (2-4)
Class 4 District 3 
14
Ladue Horton Watkins (6-0)
Class 4 District 2 
47
Final
Chillicothe (1-5)
Class 3 District 8 
6
Lafayette (St. Joseph) (5-1)
Class 4 District 8 
56
Final
Parkway South (1-5)
Class 5 District 2 
8
Lafayette (Wildwood) (3-3)
Class 6 District 3 
19
Final
East Newton (0-6)
Class 2 District 4 
0
Lamar (6-0)
Class 2 District 4 
65
Final
Lawson (5-1)
Class 2 District 8 
7
Lathrop (6-0)
Class 2 District 8 
21
Final
Lee's Summit West (5-1)
Class 6 District 4 
14
Lee's Summit North (4-2)
Class 6 District 4 
35
Final
Mountain Grove (2-4)
Class 2 District 3 
6
Liberty (Mountain View) (3-3)
Class 2 District 3 
28
Final
Timberland (4-2)
Class 5 District 4 
36
Liberty (Wentzville) (3-3)
Class 5 District 3 
0
Final
Tipton (2-4)
Class 1 District 5 
12
Lincoln (5-1)
Class 1 District 4 
42
Final
Metro East Lutheran (Ill.) (Edwardsville, IL) (1-3)
 
13
Louisiana (1-5)
Class 1 District 6 
43
Final
Westminster Christian Academy (3-3)
Class 4 District 4 
30
Lutheran South (3-3)
Class 3 District 2 
22
Final
Trinity Catholic (4-2)
Class 3 District 3 
75
Lutheran St. Charles (5-1)
Class 3 District 3 
15
Final
Clark County (5-1)
Class 2 District 6 
22
Macon (4-2)
Class 2 District 8 
18
Final
Schuyler County (2-4)
Class 1 District 6 
16
Marceline (5-1)
Class 1 District 8 
55
Final
Pierce City (6-0)
Class 1 District 2 
26
Marionville (3-3)
Class 1 District 2 
0
Final
Fox (6-0)
Class 5 District 1 
21
Marquette (4-2)
Class 6 District 1 
17
Final
Nevada (1-5)
Class 3 District 6 
0
Marshfield (4-2)
Class 4 District 6 
28
Final
Benton (1-5)
Class 3 District 8 
8
Maryville (5-1)
Class 3 District 8 
58
Final
Polo (0-7)
Class 1 District 7 
18
Maysville with Winston (1-5)
Class 1 District 8 
24
Final
Hazelwood Central (4-2)
Class 6 District 1 
40
McCluer (0-5)
Class 4 District 3 
0
Final
University City (0-6)
Class 4 District 3 
0
McCluer South-Berkeley (4-2)
Class 3 District 3 
46
Final
Centralia (3-3)
Class 3 District 4 
14
Mexico (4-2)
Class 3 District 4 
35
Final
Lutheran North (3-3)
Class 2 District 2 
21
MICDS (5-1)
Class 4 District 3 
20
Final
Jasper (5-1)
Class 1 District 3 
14
Midway (6-0)
Class 1 District 4 
35
Final
Sarcoxie (3-3)
Class 2 District 4 
14
Miller (5-1)
Class 1 District 2 
27
Final
Missouri School for the Deaf (1-2)
 
58
Minnesota State Academy for the Deaf (Faribault, MN)
 
16
Final
Harrisburg (1-5)
Class 1 District 5 
26
Missouri Military Academy (0-6)
Class 2 District 6 
24
Final
Marshall (2-4)
Class 4 District 8 
13
Moberly (5-1)
Class 3 District 4 
37
Final
Seneca (2-4)
Class 3 District 6 
49
Monett (1-5)
Class 4 District 6 
28
Final
Tarkio (4-2)
8-Man District 1 
12
Mound City (6-0)
8-Man District 2 
62
Final
Logan-Rogersville (0-6)
Class 3 District 5 
0
Mt. Vernon (5-1)
Class 3 District 6 
30
Final
Joplin (4-2)
Class 6 District 3 
20
Neosho (3-3)
Class 4 District 6 
6
Final
Stanberry (6-0)
8-Man District 1 
44
North Andrew (3-3)
8-Man District 2 
36
Final
Bowling Green (3-3)
Class 2 District 6 
6
North Callaway (6-0)
Class 2 District 5 
42
Final
Truman (0-6)
Class 5 District 7 
0
North Kansas City (6-0)
Class 5 District 8 
40
Final
DeKalb (2-4)
8-Man District 2 
42
North Nodaway (0-6)
8-Man District 1 
40
Final
Chilhowee (0-6)
8-Man District 4 
0
North Shelby (5-1)
8-Man District 3 
40
Final
Mehlville (4-2)
Class 5 District 2 
42
Northwest (Cedar Hill) (3-3)
Class 6 District 3 
14
Final
Pleasant Hill (5-1)
Class 3 District 7 
50
Oak Grove (1-5)
Class 3 District 7 
14
Final
Seckman (5-1)
Class 5 District 1 
49
Oakville (0-5)
Class 5 District 1 
22
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS) (0-5)
 
0
Orrick (6-0)
8-Man District 4 
60
Final
Southern Boone (5-1)
Class 3 District 4 
40
Osage (2-4)
Class 3 District 5 
7
Final
Pleasanton (Kan.) (Pleasanton, KS) (5-0)
 
38
Osceola (1-3)
8-Man District 4 
22
Final
Owensville (2-4)
Class 3 District 5 
21
Pacific (1-5)
Class 4 District 5 
28
Final
Liberty (4-2)
Class 6 District 4 
26
Park Hill South (1-5)
Class 5 District 8 
6
Final
West Plains (6-0)
Class 4 District 1 
49
Parkview (3-3)
Class 5 District 6 
14
Final
Clayton (4-2)
Class 4 District 3 
10
Parkway West (4-2)
Class 5 District 2 
24
Final
Norborne (3-2)
8-Man District 4 
8
Pattonsburg (5-1)
8-Man District 3 
60
Final
Forsyth (0-6)
Class 2 District 3 
0
Pembroke Hill (6-0)
Class 3 District 7 
49
Final
Ste. Genevieve (4-2)
Class 3 District 1 
27
Perryville (3-3)
Class 3 District 1 
7
Final
Penney (4-2)
Class 1 District 8 
42
Plattsburg (1-5)
Class 1 District 7 
6
Final
Central (Cape Girardeau) (1-5)
Class 4 District 1 
6
Poplar Bluff (3-3)
Class 5 District 1 
19
Final
Scott City (5-1)
Class 1 District 1 
42
Portageville (2-4)
Class 1 District 1 
19
Final
Putnam County (1-5)
Class 1 District 8 
15
Princeton with Mercer (4-2)
Class 1 District 8 
42
Final
Brentwood (2-3)
Class 1 District 1 
25
Principia (2-2)
Class 2 District 2 
14
Final
John Burroughs (3-3)
Class 3 District 2 
7
Priory (4-2)
Class 4 District 4 
23
Final
Blue Springs (4-2)
Class 6 District 2 
35
Raymore-Peculiar (3-3)
Class 6 District 4 
21
Final
Ozark (1-5)
Class 6 District 3 
6
Republic (2-4)
Class 5 District 6 
27
Final
Carrollton (3-3)
Class 2 District 8 
22
Richmond (0-6)
Class 2 District 8 
16
Final
King City (3-3)
8-Man District 3 
66
Rock Port (4-2)
8-Man District 1 
20
Final
Pattonville (5-1)
Class 6 District 1 
48
Rockwood Summit (2-4)
Class 4 District 2 
14
Final
Gateway (1-5)
Class 4 District 2 
12
Roosevelt with Cleveland NJROTC (4-2)
Class 4 District 2 
51
Final
Raytown South (1-5)
Class 4 District 7 
19
Ruskin (1-5)
Class 5 District 7 
24
Final
Sweet Springs with Malta Bend (3-3)
Class 1 District 5 
28
Santa Fe (0-6)
Class 1 District 5 
20
Final
Cameron (2-4)
Class 3 District 8 
20
Savannah (4-2)
Class 3 District 8 
77
Final
Westran (5-1)
Class 1 District 6 
21
Scotland County (4-2)
Class 1 District 6 
38
Final
Charleston (5-1)
Class 2 District 1 
20
Sikeston (3-3)
Class 4 District 1 
7
Final
Lighthouse Sr. High (2-1)
 
20
Skyline (5-1)
Class 1 District 2 
28
Final
Lone Jack with Kingsville (3-3)
Class 2 District 7 
43
Slater (4-2)
Class 1 District 5 
36
Final
Platte County (5-1)
Class 4 District 8 
28
Smithville (5-1)
Class 4 District 8 
27
Final
Clopton with Elsberry (3-3)
Class 2 District 6 
20
South Callaway (5-1)
Class 2 District 5 
42
Final
Stewartsville (1-5)
8-Man District 3 
8
South Holt (3-3)
8-Man District 2 
58
Final
Monroe City (5-1)
Class 2 District 6 
42
South Shelby (1-5)
Class 1 District 6 
22
Final
Central Academy (1-5)
Class 3 District 8 
6
Southeast (1-5)
Class 3 District 7 
58
Final
South Nodaway (1-5)
8-Man District 2 
6
Southwest (Livingston County) (5-1)
8-Man District 3 
52
Final
Aurora (2-4)
Class 3 District 6 
7
Springfield Catholic (5-1)
Class 3 District 5 
42
Final
Winfield (4-2)
Class 3 District 4 
34
St. Charles (4-2)
Class 4 District 4 
35
Final
Orchard Farm (2-4)
Class 3 District 3 
20
St. Charles West (4-2)
Class 3 District 3 
56
Final
St. Dominic (3-3)
Class 4 District 4 
0
St. Francis Borgia (6-0)
Class 4 District 5 
30
Final
St. Clair (5-1)
Class 3 District 2 
42
St. James (3-3)
Class 3 District 5 
0
Final
Worth County (6-0)
8-Man District 1 
52
St. Joseph Christian (0-5)
 
0
Final
Vianney (5-1)
Class 5 District 2 
34
St. Louis University (0-6)
Class 6 District 1 
18
Final
Drexel with Miami (1-5)
Class 1 District 4 
0
St. Michael the Archangel (3-3)
Class 2 District 7 
41
Final
Crystal City (0-6)
Class 1 District 1 
12
St. Vincent (3-3)
Class 1 District 1 
49
Final
Liberty North (3-3)
Class 6 District 4 
10
Staley (5-1)
Class 5 District 8 
22
Final
El Dorado Springs (5-1)
Class 2 District 4 
49
Stockton with Sheldon (0-6)
Class 2 District 4 
0
Final
Soldan International Studies (3-3)
Class 3 District 3 
26
Sumner with Transportation and Law (1-5)
Class 3 District 3 
22
Final
Northeast (Kansas City) HS (1-5)
Class 3 District 8 
22
Sumner Academy (Kan.) (Kansas City, KS) (3-2)
 
51
Final
Cabool (3-3)
Class 1 District 2 
7
Thayer (4-2)
Class 1 District 2 
34
Final
Milan (6-0)
Class 1 District 8 
43
Trenton (1-5)
Class 2 District 8 
22
Final
Bolivar (2-4)
Class 4 District 6 
13
Union (4-2)
Class 4 District 5 
21
Final
Summit Christian Academy (5-1)
Class 2 District 7 
49
University Academy Charter (3-3)
Class 2 District 7 
0
Final
Winnetonka (1-5)
Class 4 District 8 
20
Van Horn (5-1)
Class 4 District 7 
47
Final
Mark Twain (1-5)
Class 1 District 6 
21
Van-Far with Community (3-3)
Class 2 District 6 
28
Final
Lift for Life Academy Charter (5-1)
Class 2 District 2 
48
Vashon (0-6)
Class 3 District 2 
0
Final
Boonville (4-2)
Class 3 District 7 
42
Versailles (3-3)
Class 2 District 4 
14
Final
Butler (1-5)
Class 2 District 4 
14
Warsaw (2-4)
Class 2 District 4 
54
Final
Ft. Zumwalt North (6-0)
Class 5 District 3 
44
Washington (2-4)
Class 4 District 5 
6
Final
Rolla (5-1)
Class 4 District 5 
34
Waynesville (2-4)
Class 5 District 5 
28
Final
Parkway Central (2-4)
Class 4 District 4 
36
Webster Groves (0-6)
Class 5 District 2 
2
Final
North Platte (2-4)
Class 1 District 7 
18
West Platte (1-5)
Class 1 District 7 
14
Final
Webb City (6-0)
Class 4 District 6 
41
Willard (2-4)
Class 5 District 5 
0
Final
Salem (3-3)
Class 3 District 5 
38
Willow Springs (1-5)
Class 2 District 3 
7
Final
Sherwood (0-6)
Class 1 District 4 
8
Windsor (3-3)
Class 1 District 4 
63
Final
Festus (4-2)
Class 4 District 1 
41
Windsor (Imperial) (0-6)
Class 4 District 2 
6
Final
Montgomery County (2-4)
Class 2 District 5 
28
Wright City (2-4)
Class 3 District 4 
8
Final

Processing. Please wait.