5/22/2019 5:34:39 AM

2018 Football Scores: Week 5

Week

Class

St. Joseph Christian (0-4)
 
38
Albany (2-3)
8-Man District 1 
68
Final
Liberal with Bronaugh (0-5)
Class 1 District 3 
0
Archie (3-2)
Class 1 District 4 
14
Final
Mt. Vernon (4-1)
Class 3 District 6 
28
Aurora (2-3)
Class 3 District 6 
0
Final
Jackson (5-0)
Class 5 District 1 
60
Battle (3-2)
Class 5 District 4 
33
Final
Affton (3-2)
Class 4 District 2 
37
Bayless (0-4)
Class 3 District 2 
6
Final
North Kansas City (5-0)
Class 5 District 8 
63
Belton (1-4)
Class 5 District 7 
42
Final
Savannah (3-2)
Class 3 District 8 
47
Benton (1-4)
Class 3 District 8 
10
Final
Blue Springs South (0-5)
Class 6 District 2 
14
Blue Springs (3-2)
Class 6 District 2 
38
Final
Center (4-1)
Class 3 District 7 
37
Bolivar (2-3)
Class 4 District 6 
13
Final
South Callaway (4-1)
Class 2 District 5 
50
Bowling Green (3-2)
Class 2 District 6 
6
Final
Joplin (3-2)
Class 6 District 3 
35
Branson (2-3)
Class 5 District 6 
6
Final
Lift for Life Academy Charter (4-1)
Class 2 District 2 
28
Brentwood (1-3)
Class 1 District 1 
18
Final
Centralia (3-2)
Class 3 District 4 
18
Brookfield (0-5)
Class 2 District 8 
6
Final
Warsaw (1-4)
Class 2 District 4 
12
Buffalo (3-2)
Class 3 District 5 
51
Final
El Dorado Springs (4-1)
Class 2 District 4 
32
Butler (1-4)
Class 2 District 4 
0
Final
Mountain Grove (2-3)
Class 2 District 3 
28
Cabool (3-2)
Class 1 District 2 
6
Final
Maryville (4-1)
Class 3 District 8 
72
Cameron (2-3)
Class 3 District 8 
12
Final
Knob Noster (5-0)
Class 2 District 7 
42
Carrollton (2-3)
Class 2 District 8 
0
Final
Portageville (2-3)
Class 1 District 1 
19
Caruthersville (4-1)
Class 2 District 1 
57
Final
Sikeston (3-2)
Class 4 District 1 
21
Central (Cape Girardeau) (1-4)
Class 4 District 1 
0
Final
Ste. Genevieve (3-2)
Class 3 District 1 
7
Central (Park Hills) (3-2)
Class 3 District 1 
28
Final
Waynesville (2-3)
Class 5 District 5 
57
Central (Springfield) (0-5)
Class 5 District 5 
0
Final
East (Kansas City) (1-4)
Class 4 District 7 
58
Central Academy (1-4)
Class 3 District 8 
8
Final
Jefferson City (3-2)
Class 6 District 2 
42
Chaminade College Prep (2-3)
Class 5 District 2 
49
Final
Kelly (3-2)
Class 2 District 1 
7
Charleston (4-1)
Class 2 District 1 
54
Final
St. Louis University (0-5)
Class 6 District 1 
14
Christian Brothers College (5-0)
Class 6 District 1 
59
Final
South Shelby (1-4)
Class 1 District 6 
6
Clark County (4-1)
Class 2 District 6 
54
Final
Ladue Horton Watkins (5-0)
Class 4 District 2 
63
Clayton (4-1)
Class 4 District 3 
7
Final
Mexico (3-2)
Class 3 District 4 
28
Clinton (0-5)
Class 3 District 6 
12
Final
Wright City (2-3)
Class 3 District 4 
46
Clopton with Elsberry (3-2)
Class 2 District 6 
50
Final
Santa Fe (0-5)
Class 1 District 5 
40
Concordia (1-4)
Class 1 District 5 
63
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (3-2)
Class 4 District 2 
63
Confluence Prep Academy Charter (0-5)
Class 3 District 2 
0
Final
Jefferson (Festus) (5-0)
Class 2 District 1 
63
Crystal City (0-5)
Class 1 District 1 
0
Final
St. James (3-2)
Class 3 District 5 
46
Cuba (1-4)
Class 2 District 2 
12
Final
South Holt (2-3)
8-Man District 2 
82
DeKalb (1-4)
8-Man District 2 
36
Final
Vianney (4-1)
Class 5 District 2 
17
DeSmet (3-2)
Class 6 District 1 
14
Final
Festus (3-2)
Class 4 District 1 
28
DeSoto (2-3)
Class 4 District 1 
18
Final
Doniphan (0-5)
Class 3 District 1 
6
Dexter (2-2)
Class 3 District 1 
42
Final
Marionville (3-2)
Class 1 District 2 
40
Diamond (1-4)
Class 1 District 3 
0
Final
Midway (5-0)
Class 1 District 4 
38
Drexel with Miami (1-4)
Class 1 District 4 
6
Final
Cassville (5-0)
Class 3 District 6 
47
East Newton (0-5)
Class 2 District 4 
0
Final
Blair Oaks (5-0)
Class 2 District 5 
49
Eldon (3-2)
Class 3 District 5 
6
Final
Harrisonville (1-4)
Class 4 District 7 
26
Excelsior Springs (5-0)
Class 4 District 8 
57
Final
Cardinal Ritter (5-0)
Class 3 District 2 
49
Father Tolton Regional Catholic (1-4)
Class 2 District 5 
14
Final
Pierce City (5-0)
Class 1 District 2 
53
Forsyth (0-5)
Class 2 District 3 
0
Final
Oakville (0-4)
Class 5 District 1 
0
Fox (5-0)
Class 5 District 1 
28
Final
Timberland (3-2)
Class 5 District 4 
22
Ft. Zumwalt East (4-1)
Class 4 District 4 
36
Final
Ft. Zumwalt North (5-0)
Class 5 District 3 
49
Ft. Zumwalt South (2-3)
Class 5 District 3 
14
Final
Francis Howell North (0-5)
Class 5 District 3 
0
Ft. Zumwalt West (2-3)
Class 6 District 2 
49
Final
Parkview (3-2)
Class 5 District 6 
48
Glendale (1-4)
Class 5 District 5 
47
Final
Kearney (4-1)
Class 4 District 8 
34
Grandview (2-3)
Class 4 District 7 
6
Final
Southern Boone (4-1)
Class 3 District 4 
34
Hallsville (1-4)
Class 2 District 5 
8
Final
Kirksville (2-3)
Class 4 District 8 
14
Hannibal (3-2)
Class 4 District 4 
58
Final
Knox County (3-2)
Class 1 District 6 
50
Harrisburg (0-5)
Class 1 District 5 
0
Final
Central (New Madrid County) (4-1)
Class 2 District 1 
14
Hayti (5-0)
Class 1 District 1 
68
Final
Hazelwood East (3-2)
Class 4 District 3 
20
Hazelwood Central (3-2)
Class 6 District 1 
27
Final
McCluer (0-4)
Class 4 District 3 
0
Hazelwood West (3-2)
Class 6 District 1 
15
Final
St. Francis Borgia (5-0)
Class 4 District 5 
41
Helias Catholic (2-3)
Class 4 District 5 
13
Final
Camdenton (4-1)
Class 4 District 5 
55
Hillcrest (1-4)
Class 4 District 6 
16
Final
Windsor (Imperial) (0-5)
Class 4 District 2 
18
Hillsboro (4-1)
Class 4 District 1 
44
Final
Francis Howell Central (0-5)
Class 6 District 2 
20
Holt (3-2)
Class 5 District 4 
35
Final
Thayer (3-2)
Class 1 District 2 
6
Houston (4-1)
Class 2 District 3 
7
Final
Appleton City with Montrose (1-3)
Class 1 District 3 
0
Jasper (5-0)
Class 1 District 3 
35
Final
MICDS (5-0)
Class 4 District 3 
42
John Burroughs (3-2)
Class 3 District 2 
0
Final
Bishop LeBlond (0-5)
Class 1 District 7 
21
Lafayette (St. Joseph) (4-1)
Class 4 District 8 
51
Final
Northwest (Cedar Hill) (3-2)
Class 6 District 3 
0
Lafayette (Wildwood) (2-3)
Class 6 District 3 
36
Final
Richmond (0-5)
Class 2 District 8 
16
Lafayette County (2-3)
Class 2 District 7 
47
Final
West Platte (1-4)
Class 1 District 7 
7
Lathrop (5-0)
Class 2 District 8 
68
Final
North Platte (1-4)
Class 1 District 7 
0
Lawson (5-0)
Class 2 District 8 
49
Final
Park Hill South (1-4)
Class 5 District 8 
14
Lee's Summit (3-2)
Class 6 District 4 
28
Final
Staley (4-1)
Class 5 District 8 
17
Lee's Summit West (5-0)
Class 6 District 4 
21
Final
Holden (3-2)
Class 2 District 7 
28
Lexington (4-1)
Class 2 District 8 
22
Final
Lee's Summit North (3-2)
Class 6 District 4 
35
Liberty (3-2)
Class 6 District 4 
39
Final
Washington (2-3)
Class 4 District 5 
7
Liberty (Wentzville) (3-2)
Class 5 District 3 
20
Final
Central (St. Joseph) (1-4)
Class 5 District 8 
0
Liberty North (3-2)
Class 6 District 4 
37
Final
Pembroke Hill (5-0)
Class 3 District 7 
28
Lincoln College Prep (3-2)
Class 4 District 7 
6
Final
Marquette (4-1)
Class 6 District 1 
17
Lindbergh (3-2)
Class 6 District 3 
14
Final
Pleasant Hope (0-5)
Class 1 District 2 
14
Lockwood with Golden City (2-3)
Class 1 District 3 
56
Final
Monett (1-4)
Class 4 District 6 
43
Logan-Rogersville (0-5)
Class 3 District 5 
28
Final
Lutheran North (2-3)
Class 2 District 2 
49
Lutheran South (3-2)
Class 3 District 2 
0
Final
Moberly (4-1)
Class 3 District 4 
41
Macon (4-1)
Class 2 District 8 
19
Final
East Prairie (1-4)
Class 2 District 1 
32
Malden (2-3)
Class 2 District 1 
42
Final
Montgomery County (1-4)
Class 2 District 5 
34
Mark Twain (1-4)
Class 1 District 6 
16
Final
Fulton (0-5)
Class 3 District 4 
6
Marshall (2-3)
Class 4 District 8 
41
Final
Hollister (2-3)
Class 3 District 6 
26
Marshfield (3-2)
Class 4 District 6 
31
Final
South Harrison (4-1)
Class 1 District 8 
32
Maysville with Winston (0-5)
Class 1 District 8 
14
Final
Nevada (1-4)
Class 3 District 6 
20
McDonald County (3-2)
Class 4 District 6 
42
Final
Seckman (4-1)
Class 5 District 1 
7
Mehlville (3-2)
Class 5 District 2 
49
Final
Penney (3-2)
Class 1 District 8 
29
Mid-Buchanan (3-2)
Class 1 District 7 
27
Final
Ash Grove (2-3)
Class 1 District 2 
21
Miller (4-1)
Class 1 District 2 
62
Final
Principia (2-1)
Class 2 District 2 
31
Missouri Military Academy (0-5)
Class 2 District 6 
6
Final
Kansas School for the Deaf (Olathe, KS)
 
78
Missouri School for the Deaf (0-2)
 
34
Final
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL) (3-2)
 
0
Monroe City (4-1)
Class 2 District 6 
52
Final
North Nodaway (0-5)
8-Man District 1 
0
Mound City (5-0)
8-Man District 2 
46
Final
Neosho (3-2)
Class 4 District 6 
21
Nixa (2-3)
Class 5 District 6 
6
Final
Braymer (0-5)
8-Man District 3 
32
Norborne (3-1)
8-Man District 4 
44
Final
Chilhowee (0-5)
8-Man District 4 
0
North Andrew (3-2)
8-Man District 2 
62
Final
Van-Far with Community (2-3)
Class 2 District 6 
12
North Callaway (5-0)
Class 2 District 5 
48
Final
Kennett (4-1)
Class 3 District 1 
40
North County (2-3)
Class 4 District 1 
30
Final
Van Horn (4-1)
Class 4 District 7 
70
Northeast (Kansas City) HS (1-4)
Class 3 District 8 
6
Final
Fort Osage (3-2)
Class 5 District 7 
21
Oak Park (2-3)
Class 5 District 8 
14
Final
Oak Grove (1-4)
Class 3 District 7 
0
Odessa (5-0)
Class 3 District 7 
49
Final
Northwest (Hughesville) (2-3)
8-Man District 4 
44
Orrick (5-0)
8-Man District 4 
60
Final
Boonville (3-2)
Class 3 District 7 
41
Osage (2-3)
Class 3 District 5 
7
Final
Hermann (2-3)
Class 2 District 5 
29
Owensville (2-3)
Class 3 District 5 
34
Final
Carl Junction (2-3)
Class 4 District 6 
10
Ozark (1-4)
Class 6 District 3 
17
Final
Highland (0-5)
Class 2 District 6 
0
Palmyra (5-0)
Class 2 District 6 
36
Final
Marceline (4-1)
Class 1 District 8 
51
Paris with Faith Walk (2-3)
Class 1 District 6 
6
Final
Raymore-Peculiar (3-2)
Class 6 District 4 
14
Park Hill (3-2)
Class 6 District 4 
34
Final
Parkway North (2-3)
Class 4 District 3 
19
Parkway Central (1-4)
Class 4 District 4 
16
Final
Eureka (5-0)
Class 6 District 3 
48
Parkway South (1-4)
Class 5 District 2 
0
Final
Rockwood Summit (2-3)
Class 4 District 2 
17
Parkway West (3-2)
Class 5 District 2 
14
Final
Kirkwood (4-1)
Class 6 District 3 
32
Pattonville (4-1)
Class 6 District 1 
42
Final
St. Vincent (2-3)
Class 1 District 1 
12
Perryville (3-2)
Class 3 District 1 
7
Final
Raytown South (1-4)
Class 4 District 7 
22
Platte County (4-1)
Class 4 District 8 
57
Final
East Buchanan (5-0)
Class 1 District 7 
70
Plattsburg (1-4)
Class 1 District 7 
54
Final
Gallatin (4-1)
Class 1 District 8 
48
Polo (0-6)
Class 1 District 7 
6
Final
Farmington (4-1)
Class 4 District 1 
24
Poplar Bluff (2-3)
Class 5 District 1 
7
Final
Fredericktown (1-4)
Class 3 District 1 
14
Potosi (2-3)
Class 3 District 1 
21
Final
Trenton (1-4)
Class 2 District 8 
21
Princeton with Mercer (3-2)
Class 1 District 8 
28
Final
Milan (5-0)
Class 1 District 8 
43
Putnam County (1-4)
Class 1 District 8 
14
Final
Springfield Catholic (4-1)
Class 3 District 5 
17
Reeds Spring (4-1)
Class 3 District 6 
14
Final
Adrian (5-0)
Class 1 District 3 
58
Rich Hill with Hume (0-5)
Class 1 District 3 
12
Final
Webster Groves (0-5)
Class 5 District 2 
13
Ritenour (3-2)
Class 6 District 1 
36
Final
McCluer North (3-2)
Class 5 District 3 
12
Riverview Gardens (0-5)
Class 4 District 3 
6
Final
Hickman (1-4)
Class 5 District 4 
0
Rock Bridge (3-2)
Class 6 District 2 
31
Final
Blue Valley (Kan.) (Overland Park, KS) (2-2)
 
7
Rockhurst (4-1)
Class 6 District 4 
42
Final
Kickapoo (1-4)
Class 6 District 3 
31
Rolla (4-1)
Class 4 District 5 
41
Final
Raytown (4-1)
Class 5 District 7 
56
Ruskin (0-5)
Class 5 District 7 
6
Final
Ava (4-1)
Class 2 District 3 
39
Salem (2-3)
Class 3 District 5 
0
Final
Scotland County (3-2)
Class 1 District 6 
47
Salisbury (1-4)
Class 1 District 5 
20
Final
Greenfield (2-2)
Class 1 District 3 
20
Sarcoxie (3-2)
Class 2 District 4 
42
Final
Louisiana (0-5)
Class 1 District 6 
18
Schuyler County (2-3)
Class 1 District 6 
34
Final
Chaffee (1-4)
Class 1 District 1 
0
Scott City (4-1)
Class 1 District 1 
32
Final
Lamar (5-0)
Class 2 District 4 
49
Seneca (1-4)
Class 3 District 6 
27
Final
Cole Camp (4-1)
Class 1 District 4 
42
Sherwood (0-5)
Class 1 District 4 
0
Final
Smithville (5-0)
Class 4 District 8 
34
Smith-Cotton (2-3)
Class 5 District 4 
9
Final
Miller Career Academy (3-2)
Class 3 District 2 
39
Soldan International Studies (2-3)
Class 3 District 3 
6
Final
North Shelby (4-1)
8-Man District 3 
42
South Nodaway (1-4)
8-Man District 2 
2
Final
St. Michael the Archangel (2-3)
Class 2 District 7 
43
Southeast (0-5)
Class 3 District 7 
6
Final
Lutheran St. Charles (5-0)
Class 3 District 3 
47
St. Charles (3-2)
Class 4 District 4 
14
Final
St. Mary's (St. Louis) (2-3)
Class 4 District 2 
34
St. Dominic (3-2)
Class 4 District 4 
24
Final
Lone Jack with Kingsville (2-3)
Class 2 District 7 
21
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-4)
Class 2 District 7 
6
Final
Herculaneum (1-4)
Class 2 District 2 
0
St. Pius X (Festus) (4-1)
Class 2 District 1 
35
Final
Chillicothe (1-4)
Class 3 District 8 
14
St. Pius X (Kansas City) (3-2)
Class 3 District 8 
25
Final
Pattonsburg (4-1)
8-Man District 3 
46
Stanberry (5-0)
8-Man District 1 
84
Final
Southwest (Livingston County) (4-1)
8-Man District 3 
62
Stewartsville (1-4)
8-Man District 3 
14
Final
Fair Grove (5-0)
Class 2 District 3 
42
Stockton with Sheldon (0-5)
Class 2 District 4 
0
Final
Windsor (2-3)
Class 1 District 4 
6
Strafford (5-0)
Class 2 District 3 
45
Final
Pacific (0-5)
Class 4 District 5 
27
Sullivan (1-4)
Class 4 District 5 
51
Final
Skyline (4-1)
Class 1 District 2 
30
Summit Christian Academy (4-1)
Class 2 District 7 
28
Final
Carnahan (0-5)
Class 2 District 2 
39
Sumner with Transportation and Law (1-4)
Class 3 District 3 
40
Final
Lincoln (4-1)
Class 1 District 4 
40
Sweet Springs with Malta Bend (2-3)
Class 1 District 5 
8
Final
Rock Port (4-1)
8-Man District 1 
28
Tarkio (4-1)
8-Man District 1 
44
Final
Slater (4-1)
Class 1 District 5 
14
Tipton (2-3)
Class 1 District 5 
38
Final
Duchesne (1-4)
Class 2 District 2 
0
Trinity Catholic (3-2)
Class 3 District 3 
71
Final
Francis Howell (4-2)
Class 6 District 2 
56
Troy Buchanan (3-2)
Class 6 District 2 
21
Final
St. Clair (4-1)
Class 3 District 2 
14
Union (3-2)
Class 4 District 5 
36
Final
El Dorado (Kan.) (El Dorado, KS) (1-3)
 
14
University Academy Charter (3-2)
Class 2 District 7 
18
Final
Jennings (3-2)
Class 4 District 3 
44
University City (0-5)
Class 4 District 3 
8
Final
Grandview (Hillsboro) (0-5)
Class 2 District 2 
6
Valle Catholic (3-2)
Class 1 District 1 
56
Final
Gateway (1-4)
Class 4 District 2 
36
Vashon (0-5)
Class 3 District 2 
0
Final
California (0-5)
Class 2 District 5 
0
Versailles (3-2)
Class 2 District 4 
38
Final
Pleasant Hill (4-1)
Class 3 District 7 
42
Warrensburg (4-1)
Class 4 District 7 
33
Final
St. Charles West (3-2)
Class 3 District 3 
37
Warrenton (0-5)
Class 4 District 4 
7
Final
Carthage (4-1)
Class 5 District 6 
12
Webb City (5-0)
Class 4 District 6 
21
Final
Crest Ridge (1-4)
Class 1 District 4 
14
Wellington-Napoleon (3-2)
Class 1 District 7 
22
Final
Lebanon (4-1)
Class 5 District 5 
13
West Plains (5-0)
Class 4 District 1 
48
Final
Priory (3-2)
Class 4 District 4 
14
Westminster Christian Academy (2-3)
Class 4 District 4 
21
Final
Fayette (4-1)
Class 1 District 5 
16
Westran (5-0)
Class 1 District 6 
21
Final
Republic (1-4)
Class 5 District 6 
27
Willard (2-3)
Class 5 District 5 
20
Final
Truman (0-5)
Class 5 District 7 
20
William Chrisman (2-3)
Class 5 District 7 
52
Final
Liberty (Mountain View) (2-3)
Class 2 District 3 
28
Willow Springs (1-4)
Class 2 District 3 
12
Final
Orchard Farm (2-3)
Class 3 District 3 
42
Winfield (4-1)
Class 3 District 4 
44
Final
Grain Valley (3-2)
Class 4 District 7 
28
Winnetonka (1-4)
Class 4 District 8 
6
Final
King City (2-3)
8-Man District 3 
28
Worth County (5-0)
8-Man District 1 
58
Final

Processing. Please wait.