5/22/2019 5:38:09 AM

2018 Football Scores: Week 4

Week

Class

Appleton City with Montrose (1-2)
Class 1 District 3 
0
Adrian (4-0)
Class 1 District 3 
47
Final
University City (0-4)
Class 4 District 3 
16
Affton (2-2)
Class 4 District 2 
23
Final
Worth County (4-0)
8-Man District 1 
50
Albany (1-3)
8-Man District 1 
0
Final
Pierce City (4-0)
Class 1 District 2 
54
Ash Grove (2-2)
Class 1 District 2 
0
Final
Liberty (Mountain View) (1-3)
Class 2 District 3 
14
Ava (3-1)
Class 2 District 3 
24
Final
Bishop LeBlond (0-4)
Class 1 District 7 
14
Benton (1-3)
Class 3 District 8 
39
Final
Versailles (2-2)
Class 2 District 4 
0
Blair Oaks (4-0)
Class 2 District 5 
37
Final
Rockhurst (3-1)
Class 6 District 4 
35
Blue Springs South (0-4)
Class 6 District 2 
0
Final
Marshall (1-3)
Class 4 District 8 
7
Bolivar (2-2)
Class 4 District 6 
47
Final
California (0-4)
Class 2 District 5 
0
Boonville (2-2)
Class 3 District 7 
43
Final
Webb City (4-0)
Class 4 District 6 
22
Branson (2-2)
Class 5 District 6 
20
Final
North Shelby (3-1)
8-Man District 3 
60
Braymer (0-4)
8-Man District 3 
6
Final
Lexington (4-0)
Class 2 District 8 
38
Brookfield (0-4)
Class 2 District 8 
20
Final
Butler (1-3)
Class 2 District 4 
6
Buffalo (2-2)
Class 3 District 5 
48
Final
Central (Springfield) (0-4)
Class 5 District 5 
0
Camdenton (3-1)
Class 4 District 5 
77
Final
Helias Catholic (2-2)
Class 4 District 5 
35
Cardinal Ritter (4-0)
Class 3 District 2 
61
Final
Willard (2-2)
Class 5 District 5 
13
Carl Junction (2-2)
Class 4 District 6 
17
Final
Salisbury (1-3)
Class 1 District 5 
0
Carrollton (2-2)
Class 2 District 8 
40
Final
Seneca (1-3)
Class 3 District 6 
27
Cassville (4-0)
Class 3 District 6 
62
Final
Van Horn (3-1)
Class 4 District 7 
6
Center (3-1)
Class 3 District 7 
21
Final
Doniphan (0-4)
Class 3 District 1 
8
Central (New Madrid County) (4-0)
Class 2 District 1 
64
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-4)
Class 3 District 2 
20
Central (Park Hills) (2-2)
Class 3 District 1 
59
Final
Odessa (4-0)
Class 3 District 7 
70
Central Academy (1-3)
Class 3 District 8 
6
Final
Highland (0-4)
Class 2 District 6 
6
Centralia (2-2)
Class 3 District 4 
56
Final
Portageville (2-2)
Class 1 District 1 
39
Chaffee (1-3)
Class 1 District 1 
28
Final
Northwest (Hughesville) (2-2)
8-Man District 4 
60
Chilhowee (0-4)
8-Man District 4 
12
Final
Cameron (2-2)
Class 3 District 8 
8
Chillicothe (1-3)
Class 3 District 8 
34
Final
Trinity Catholic (2-2)
Class 3 District 3 
56
Christian (2-2)
Class 3 District 4 
6
Final
Van-Far with Community (2-2)
Class 2 District 6 
42
Clopton with Elsberry (2-2)
Class 2 District 6 
50
Final
El Dorado Springs (3-1)
Class 2 District 4 
28
Cole Camp (3-1)
Class 1 District 4 
16
Final
Valle Catholic (2-2)
Class 1 District 1 
49
Crystal City (0-4)
Class 1 District 1 
0
Final
Christian Brothers College (4-0)
Class 6 District 1 
49
DeSmet (3-1)
Class 6 District 1 
14
Final
Miller (3-1)
Class 1 District 2 
57
Diamond (1-3)
Class 1 District 3 
18
Final
Rich Hill with Hume (0-4)
Class 1 District 3 
12
Drexel with Miami (1-3)
Class 1 District 4 
52
Final
Lutheran St. Charles (4-0)
Class 3 District 3 
62
Duchesne (1-3)
Class 2 District 2 
0
Final
West Platte (1-3)
Class 1 District 7 
20
East Buchanan (4-0)
Class 1 District 7 
48
Final
Lafayette (Wildwood) (1-3)
Class 6 District 3 
17
Eureka (4-0)
Class 6 District 3 
56
Final
Central (Cape Girardeau) (1-3)
Class 4 District 1 
20
Farmington (3-1)
Class 4 District 1 
38
Final
St. Dominic (3-1)
Class 4 District 4 
42
Father Tolton Regional Catholic (1-3)
Class 2 District 5 
34
Final
Marceline (3-1)
Class 1 District 8 
9
Fayette (4-0)
Class 1 District 5 
14
Final
Hillsboro (3-1)
Class 4 District 1 
32
Festus (2-2)
Class 4 District 1 
22
Final
Fair Grove (4-0)
Class 2 District 3 
67
Forsyth (0-4)
Class 2 District 3 
0
Final
North Kansas City (4-0)
Class 5 District 8 
19
Fort Osage (2-2)
Class 5 District 7 
18
Final
Francis Howell (3-2)
Class 6 District 2 
42
Francis Howell Central (0-4)
Class 6 District 2 
0
Final
Holt (2-2)
Class 5 District 4 
56
Francis Howell North (0-4)
Class 5 District 3 
20
Final
Perryville (3-1)
Class 3 District 1 
25
Fredericktown (1-3)
Class 3 District 1 
7
Final
Liberty (Wentzville) (2-2)
Class 5 District 3 
8
Ft. Zumwalt North (4-0)
Class 5 District 3 
35
Final
Maysville with Winston (0-4)
Class 1 District 8 
0
Gallatin (3-1)
Class 1 District 8 
42
Final
Soldan International Studies (2-2)
Class 3 District 3 
48
Gateway (0-4)
Class 4 District 2 
0
Final
Platte County (3-1)
Class 4 District 8 
38
Grain Valley (2-2)
Class 4 District 7 
22
Final
Cuba (1-3)
Class 2 District 2 
58
Grandview (Hillsboro) (0-4)
Class 2 District 2 
18
Final
Carnahan (0-4)
Class 2 District 2 
14
Granite City (Ill.) (Granite City, IL) (2-2)
 
70
Final
Osage (2-2)
Class 3 District 5 
15
Hallsville (1-3)
Class 2 District 5 
40
Final
Northeast (Kansas City) HS (1-3)
Class 3 District 8 
14
Harmon (Kan.) (Kansas City, KS)
 
12
Final
Westran (4-0)
Class 1 District 6 
48
Harrisburg (0-4)
Class 1 District 5 
8
Final
Battle (3-1)
Class 5 District 4 
87
Harrisonville (1-3)
Class 4 District 7 
39
Final
East Prairie (1-3)
Class 2 District 1 
0
Hayti (4-0)
Class 1 District 1 
54
Final
Hazelwood Central (2-2)
Class 6 District 1 
15
Hazelwood West (2-2)
Class 6 District 1 
12
Final
Louisiana (0-4)
Class 1 District 6 
18
Hermann (2-2)
Class 2 District 5 
59
Final
Smith-Cotton (2-2)
Class 5 District 4 
47
Hickman (1-3)
Class 5 District 4 
26
Final
Crest Ridge (1-3)
Class 1 District 4 
20
Holden (2-2)
Class 2 District 7 
37
Final
McDonald County (2-2)
Class 4 District 6 
28
Hollister (2-2)
Class 3 District 6 
35
Final
Cabool (3-1)
Class 1 District 2 
7
Houston (3-1)
Class 2 District 3 
44
Final
St. Pius X (Festus) (3-1)
Class 2 District 1 
6
Jefferson (Festus) (4-0)
Class 2 District 1 
20
Final
McCluer South-Berkeley (2-2)
Class 3 District 3 
20
Jennings (2-2)
Class 4 District 3 
6
Final
Lutheran South (3-1)
Class 3 District 2 
46
John Burroughs (3-1)
Class 3 District 2 
41
Final
Republic (0-4)
Class 5 District 6 
13
Joplin (2-2)
Class 6 District 3 
49
Final
Caruthersville (3-1)
Class 2 District 1 
12
Kennett (3-1)
Class 3 District 1 
35
Final
West Plains (4-0)
Class 4 District 1 
42
Kickapoo (1-3)
Class 6 District 3 
0
Final
Pattonsburg (4-0)
8-Man District 3 
76
King City (2-2)
8-Man District 3 
30
Final
Clark County (3-1)
Class 2 District 6 
32
Kirksville (2-2)
Class 4 District 8 
16
Final
Rockwood Summit (1-3)
Class 4 District 2 
13
Kirkwood (4-0)
Class 6 District 3 
34
Final
Tipton (1-3)
Class 1 District 5 
12
Knob Noster (4-0)
Class 2 District 7 
52
Final
Paris with Faith Walk (2-2)
Class 1 District 6 
0
Knox County (2-2)
Class 1 District 6 
36
Final
Monett (0-4)
Class 4 District 6 
7
Lamar (4-0)
Class 2 District 4 
43
Final
Plattsburg (1-3)
Class 1 District 7 
14
Lawson (4-0)
Class 2 District 8 
55
Final
Glendale (1-3)
Class 5 District 5 
40
Lebanon (4-0)
Class 5 District 5 
51
Final
Blue Springs (2-2)
Class 6 District 2 
27
Lee's Summit (2-2)
Class 6 District 4 
23
Final
Park Hill (2-2)
Class 6 District 4 
24
Lee's Summit North (3-1)
Class 6 District 4 
14
Final
Midway (4-0)
Class 1 District 4 
42
Liberal with Bronaugh (0-4)
Class 1 District 3 
6
Final
Liberty (2-2)
Class 6 District 4 
17
Liberty North (2-2)
Class 6 District 4 
21
Final
Windsor (2-2)
Class 1 District 4 
12
Lincoln (3-1)
Class 1 District 4 
19
Final
Washington (Kan.) (Kansas City, KS) (1-2)
 
29
Lincoln College Prep (3-1)
Class 4 District 7 
52
Final
Jasper (4-0)
Class 1 District 3 
58
Lockwood with Golden City (1-3)
Class 1 District 3 
20
Final
Aurora (2-2)
Class 3 District 6 
40
Logan-Rogersville (0-4)
Class 3 District 5 
30
Final
St. Michael the Archangel (1-3)
Class 2 District 7 
52
Lone Jack with Kingsville (1-3)
Class 2 District 7 
21
Final
Westminster Christian Academy (1-3)
Class 4 District 4 
10
Lutheran North (1-3)
Class 2 District 2 
49
Final
Kelly (3-1)
Class 2 District 1 
42
Malden (1-3)
Class 2 District 1 
34
Final
Greenfield (2-1)
Class 1 District 3 
8
Marionville (2-2)
Class 1 District 2 
14
Final
South Callaway (3-1)
Class 2 District 5 
39
Mark Twain (1-3)
Class 1 District 6 
0
Final
McCluer (0-3)
Class 4 District 3 
0
McCluer North (2-2)
Class 5 District 3 
41
Final
Fox (4-0)
Class 5 District 1 
50
Mehlville (2-2)
Class 5 District 2 
13
Final
Hannibal (2-2)
Class 4 District 4 
42
Mexico (2-2)
Class 3 District 4 
6
Final
Priory (3-1)
Class 4 District 4 
8
MICDS (4-0)
Class 4 District 3 
42
Final
Princeton with Mercer (2-2)
Class 1 District 8 
12
Milan (4-0)
Class 1 District 8 
28
Final
Bishop DuBourg with Hancock (1-3)
Class 4 District 2 
48
Missouri Military Academy (0-4)
Class 2 District 6 
6
Final
Oklahoma School for the Deaf (Sulphur, OK)
 
72
Missouri School for the Deaf (0-1)
 
45
Final
Fulton (0-4)
Class 3 District 4 
6
Moberly (3-1)
Class 3 District 4 
55
Final
Macon (4-0)
Class 2 District 8 
26
Monroe City (3-1)
Class 2 District 6 
12
Final
Bowling Green (3-1)
Class 2 District 6 
50
Montgomery County (0-4)
Class 2 District 5 
28
Final
Willow Springs (1-3)
Class 2 District 3 
0
Mountain Grove (1-3)
Class 2 District 3 
29
Final
Reeds Spring (4-0)
Class 3 District 6 
27
Mt. Vernon (3-1)
Class 3 District 6 
26
Final
Carthage (4-0)
Class 5 District 6 
49
Neosho (2-2)
Class 4 District 6 
7
Final
East Newton (0-4)
Class 2 District 4 
20
Nevada (1-3)
Class 3 District 6 
64
Final
Ozark (0-4)
Class 6 District 3 
14
Nixa (2-2)
Class 5 District 6 
42
Final
Clayton (4-0)
Class 4 District 3 
30
Normandy Collaborative (1-3)
Class 3 District 3 
26
Final
DeSoto (2-2)
Class 4 District 1 
28
North County (2-2)
Class 4 District 1 
60
Final
Mid-Buchanan (3-1)
Class 1 District 7 
49
North Platte (1-3)
Class 1 District 7 
0
Final
Seckman (4-0)
Class 5 District 1 
14
Northwest (Cedar Hill) (3-1)
Class 6 District 3 
6
Final
East (Kansas City) (0-4)
Class 4 District 7 
12
Oak Grove (1-3)
Class 3 District 7 
47
Final
Ruskin (0-4)
Class 5 District 7 
14
Oak Park (2-2)
Class 5 District 8 
20
Final
Lindbergh (3-1)
Class 6 District 3 
28
Oakville (0-3)
Class 5 District 1 
0
Final
Brentwood (1-2)
Class 1 District 1 
7
Orchard Farm (2-2)
Class 3 District 3 
44
Final
North Andrew (2-2)
8-Man District 2 
70
Osceola (1-2)
8-Man District 4 
24
Final
St. James (2-2)
Class 3 District 5 
43
Owensville (1-3)
Class 3 District 5 
28
Final
Union (2-2)
Class 4 District 5 
51
Pacific (0-4)
Class 4 District 5 
27
Final
South Shelby (1-3)
Class 1 District 6 
8
Palmyra (4-0)
Class 2 District 6 
46
Final
Staley (4-0)
Class 5 District 8 
43
Park Hill South (1-3)
Class 5 District 8 
7
Final
Ladue Horton Watkins (4-0)
Class 4 District 2 
51
Parkway Central (1-3)
Class 4 District 4 
0
Final
Marquette (3-1)
Class 6 District 1 
49
Parkway South (1-3)
Class 5 District 2 
0
Final
Parkway North (1-3)
Class 4 District 3 
26
Parkway West (3-1)
Class 5 District 2 
19
Final
Webster Groves (0-4)
Class 5 District 2 
7
Pattonville (3-1)
Class 6 District 1 
51
Final
Bishop Ward (Kan.) (Kansas City, KS) (0-3)
 
8
Pembroke Hill (4-0)
Class 3 District 7 
44
Final
Lathrop (4-0)
Class 2 District 8 
78
Penney (2-2)
Class 1 District 8 
6
Final
Grandview (2-2)
Class 4 District 7 
46
Pleasant Hill (3-1)
Class 3 District 7 
24
Final
Sarcoxie (2-2)
Class 2 District 4 
42
Pleasant Hope (0-4)
Class 1 District 2 
14
Final
Ritenour (2-2)
Class 6 District 1 
54
Poplar Bluff (2-2)
Class 5 District 1 
13
Final
Belton (1-3)
Class 5 District 7 
14
Raymore-Peculiar (3-1)
Class 6 District 4 
42
Final
William Chrisman (1-3)
Class 5 District 7 
21
Raytown (3-1)
Class 5 District 7 
49
Final
Smithville (4-0)
Class 4 District 8 
35
Raytown South (1-3)
Class 4 District 7 
7
Final
Excelsior Springs (4-0)
Class 4 District 8 
63
Richmond (0-4)
Class 2 District 8 
28
Final
Lee's Summit West (4-0)
Class 6 District 4 
28
Rock Bridge (2-2)
Class 6 District 2 
7
Final
North Nodaway (0-4)
8-Man District 1 
6
Rock Port (4-0)
8-Man District 1 
56
Final
Parkview (2-2)
Class 5 District 6 
19
Rolla (3-1)
Class 4 District 5 
31
Final
Sumner with Transportation and Law (0-4)
Class 3 District 3 
0
Roosevelt with Cleveland NJROTC (2-2)
Class 4 District 2 
42
Final
Wellington-Napoleon (2-2)
Class 1 District 7 
40
Santa Fe (0-4)
Class 1 District 5 
12
Final
Lafayette (St. Joseph) (3-1)
Class 4 District 8 
28
Savannah (2-2)
Class 3 District 8 
65
Final
Schuyler County (1-3)
Class 1 District 6 
14
Scotland County (2-2)
Class 1 District 6 
52
Final
Charleston (3-1)
Class 2 District 1 
36
Scott City (3-1)
Class 1 District 1 
23
Final
Warsaw (1-3)
Class 2 District 4 
48
Sherwood (0-4)
Class 1 District 4 
6
Final
Jackson (4-0)
Class 5 District 1 
56
Sikeston (2-2)
Class 4 District 1 
14
Final
Archie (2-2)
Class 1 District 4 
0
Skyline (3-1)
Class 1 District 2 
28
Final
Norborne (2-1)
8-Man District 4 
28
Slater (4-0)
Class 1 District 5 
68
Final
Polo (0-5)
Class 1 District 7 
14
South Harrison (3-1)
Class 1 District 8 
52
Final
South Holt (1-3)
8-Man District 2 
60
South Nodaway (1-3)
8-Man District 2 
12
Final
Hogan Prep Academy Charter (3-1)
Class 3 District 7 
50
Southeast (0-4)
Class 3 District 7 
33
Final
Eldon (3-1)
Class 3 District 5 
7
Southern Boone (3-1)
Class 3 District 4 
39
Final
Mound City (4-0)
8-Man District 2 
64
Southwest (Livingston County) (3-1)
8-Man District 3 
14
Final
Marshfield (2-2)
Class 4 District 6 
20
Springfield Catholic (3-1)
Class 3 District 5 
41
Final
Winfield (3-1)
Class 3 District 4 
24
St. Charles West (2-2)
Class 3 District 3 
52
Final
Stanberry (4-0)
8-Man District 1 
58
St. Joseph Christian (0-3)
 
8
Final
Jefferson City (3-1)
Class 6 District 2 
34
St. Louis University (0-4)
Class 6 District 1 
13
Final
St. Francis Borgia (4-0)
Class 4 District 5 
43
St. Mary's (St. Louis) (1-3)
Class 4 District 2 
30
Final
Concordia (0-4)
Class 1 District 5 
24
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-3)
Class 2 District 7 
28
Final
Maryville (3-1)
Class 3 District 8 
56
St. Pius X (Kansas City) (2-2)
Class 3 District 8 
0
Final
Herculaneum (1-3)
Class 2 District 2 
20
St. Vincent (1-3)
Class 1 District 1 
44
Final
Potosi (1-3)
Class 3 District 1 
6
Ste. Genevieve (3-1)
Class 3 District 1 
21
Final
Orrick (4-0)
8-Man District 4 
74
Stewartsville (1-3)
8-Man District 3 
26
Final
Stockton with Sheldon (0-4)
Class 2 District 4 
0
Strafford (4-0)
Class 2 District 3 
70
Final
St. Clair (4-0)
Class 3 District 2 
54
Sullivan (0-4)
Class 4 District 5 
14
Final
Lafayette County (1-3)
Class 2 District 7 
21
Summit Christian Academy (4-0)
Class 2 District 7 
28
Final
University Academy Charter (2-2)
Class 2 District 7 
40
Sweet Springs with Malta Bend (2-2)
Class 1 District 5 
6
Final
DeKalb (1-3)
8-Man District 2 
22
Tarkio (3-1)
8-Man District 1 
50
Final
Salem (2-2)
Class 3 District 5 
7
Thayer (3-1)
Class 1 District 2 
36
Final
Ft. Zumwalt South (2-2)
Class 5 District 3 
14
Timberland (3-1)
Class 5 District 4 
28
Final
Putnam County (1-3)
Class 1 District 8 
14
Trenton (1-3)
Class 2 District 8 
35
Final
Ft. Zumwalt West (1-3)
Class 6 District 2 
24
Troy Buchanan (3-1)
Class 6 District 2 
21
Final
Central (St. Joseph) (1-3)
Class 5 District 8 
41
Truman (0-4)
Class 5 District 7 
13
Final
Miller Career Academy (2-2)
Class 3 District 2 
34
Vashon (0-4)
Class 3 District 2 
6
Final
Chaminade College Prep (1-3)
Class 5 District 2 
35
Vianney (3-1)
Class 5 District 2 
49
Final
Clinton (0-4)
Class 3 District 6 
0
Warrensburg (4-0)
Class 4 District 7 
62
Final
St. Charles (3-1)
Class 4 District 4 
50
Warrenton (0-4)
Class 4 District 4 
40
Final
Ft. Zumwalt East (3-1)
Class 4 District 4 
21
Washington (2-2)
Class 4 District 5 
0
Final
Hillcrest (1-3)
Class 4 District 6 
0
Waynesville (1-3)
Class 5 District 5 
19
Final
Lift for Life Academy Charter (3-1)
Class 2 District 2 
44
Windsor (Imperial) (0-4)
Class 4 District 2 
18
Final
Kearney (3-1)
Class 4 District 8 
49
Winnetonka (1-3)
Class 4 District 8 
13
Final
North Callaway (4-0)
Class 2 District 5 
52
Wright City (2-2)
Class 3 District 4 
22
Final

Processing. Please wait.