5/22/2019 5:48:33 AM

2018 Football Scores: Week 3

Week

Class

Drexel with Miami (0-3)
Class 1 District 4 
6
Adrian (3-0)
Class 1 District 3 
55
Final
Parkway West (3-0)
Class 5 District 2 
33
Affton (1-2)
Class 4 District 2 
13
Final
Archie (2-1)
Class 1 District 4 
49
Appleton City with Montrose (1-1)
Class 1 District 3 
0
Final
Pleasant Hope (0-3)
Class 1 District 2 
0
Ash Grove (2-1)
Class 1 District 2 
15
Final
Lamar (3-0)
Class 2 District 4 
43
Aurora (1-2)
Class 3 District 6 
7
Final
Mountain Grove (0-3)
Class 2 District 3 
12
Ava (2-1)
Class 2 District 3 
28
Final
Rock Bridge (2-1)
Class 6 District 2 
48
Battle (2-1)
Class 5 District 4 
28
Final
Lift for Life Academy Charter (2-1)
Class 2 District 2 
74
Bayless (0-3)
Class 3 District 2 
0
Final
Fort Osage (2-1)
Class 5 District 7 
40
Belton (1-2)
Class 5 District 7 
6
Final
Van Horn (3-0)
Class 4 District 7 
58
Bishop Ward (Kan.) (Kansas City, KS) (0-2)
 
0
Final
Boonville (1-2)
Class 3 District 7 
0
Blair Oaks (3-0)
Class 2 District 5 
31
Final
Lee's Summit North (3-0)
Class 6 District 4 
28
Blue Springs (1-2)
Class 6 District 2 
27
Final
Harrisonville (1-2)
Class 4 District 7 
29
Blue Valley Northwest (Kan.) (Overland Park, KS) (0-2)
 
24
Final
Mark Twain (1-2)
Class 1 District 6 
14
Bowling Green (2-1)
Class 2 District 6 
35
Final
Sherwood (0-3)
Class 1 District 4 
12
Butler (1-2)
Class 2 District 4 
18
Final
Willow Springs (1-2)
Class 2 District 3 
6
Cabool (3-0)
Class 1 District 2 
7
Final
Osage (2-1)
Class 3 District 5 
13
California (0-3)
Class 2 District 5 
7
Final
St. Pius X (Kansas City) (2-1)
Class 3 District 8 
28
Cameron (2-1)
Class 3 District 8 
14
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (1-2)
Class 4 District 2 
34
Carnahan (0-3)
Class 2 District 2 
6
Final
Joplin (1-2)
Class 6 District 3 
14
Carthage (3-0)
Class 5 District 6 
35
Final
Valle Catholic (1-2)
Class 1 District 1 
42
Caruthersville (3-0)
Class 2 District 1 
56
Final
Oak Grove (0-3)
Class 3 District 7 
13
Center (2-1)
Class 3 District 7 
36
Final
Jackson (3-0)
Class 5 District 1 
49
Central (Cape Girardeau) (1-2)
Class 4 District 1 
7
Final
Dexter (1-2)
Class 3 District 1 
6
Central (New Madrid County) (3-0)
Class 2 District 1 
22
Final
Park Hill South (1-2)
Class 5 District 8 
18
Central (St. Joseph) (0-3)
Class 5 District 8 
0
Final
Palmyra (3-0)
Class 2 District 6 
28
Centralia (1-2)
Class 3 District 4 
8
Final
Hayti (3-0)
Class 1 District 1 
68
Chaffee (1-2)
Class 1 District 1 
6
Final
Doniphan (0-3)
Class 3 District 1 
0
Charleston (2-1)
Class 2 District 1 
66
Final
Osceola (1-1)
8-Man District 4 
40
Chilhowee (0-3)
8-Man District 4 
6
Final
University Academy Charter (1-2)
Class 2 District 7 
12
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS) (3-0)
 
36
Final
Chaminade College Prep (1-2)
Class 5 District 2 
7
Christian Brothers College (3-0)
Class 6 District 1 
49
Final
Summit Christian Academy (3-0)
Class 2 District 7 
35
Clinton (0-3)
Class 3 District 6 
0
Final
Sweet Springs with Malta Bend (2-1)
Class 1 District 5 
36
Concordia (0-3)
Class 1 District 5 
12
Final
Knob Noster (3-0)
Class 2 District 7 
50
Crest Ridge (1-2)
Class 1 District 4 
8
Final
Principia (1-1)
Class 2 District 2 
14
Crystal City (0-3)
Class 1 District 1 
7
Final
Southwest (Livingston County) (3-0)
8-Man District 3 
48
DeKalb (1-2)
8-Man District 2 
40
Final
Penney (2-1)
Class 1 District 8 
22
East Buchanan (3-0)
Class 1 District 7 
34
Final
McDonald County (2-1)
Class 4 District 6 
38
East Newton (0-3)
Class 2 District 4 
8
Final
Scott City (3-0)
Class 1 District 1 
38
East Prairie (1-2)
Class 2 District 1 
28
Final
Buffalo (1-2)
Class 3 District 5 
20
El Dorado Springs (2-1)
Class 2 District 4 
28
Final
Hallsville (0-3)
Class 2 District 5 
0
Eldon (3-0)
Class 3 District 5 
6
Final
Central Academy (1-2)
Class 3 District 8 
6
Excelsior Springs (3-0)
Class 4 District 8 
53
Final
St. Michael the Archangel (0-3)
Class 2 District 7 
0
Fair Grove (3-0)
Class 2 District 3 
42
Final
North County (1-2)
Class 4 District 1 
20
Festus (2-1)
Class 4 District 1 
42
Final
Rockwood Summit (1-2)
Class 4 District 2 
19
Fox (3-0)
Class 5 District 1 
22
Final
Granite City (Ill.) (Granite City, IL) (1-2)
 
10
Francis Howell (2-2)
Class 6 District 2 
49
Final
Central (Park Hills) (1-2)
Class 3 District 1 
40
Fredericktown (1-2)
Class 3 District 1 
0
Final
St. Charles West (1-2)
Class 3 District 3 
28
Ft. Zumwalt East (2-1)
Class 4 District 4 
34
Final
Parkway Central (1-2)
Class 4 District 4 
13
Ft. Zumwalt North (3-0)
Class 5 District 3 
28
Final
Francis Howell North (0-3)
Class 5 District 3 
7
Ft. Zumwalt South (2-1)
Class 5 District 3 
37
Final
Belleville West (Ill.) (Belleville, IL) (3-0)
 
28
Ft. Zumwalt West (0-3)
Class 6 District 2 
10
Final
Kirksville (2-1)
Class 4 District 8 
42
Fulton (0-3)
Class 3 District 4 
19
Final
Trenton (0-3)
Class 2 District 8 
7
Gallatin (2-1)
Class 1 District 8 
31
Final
Central (Springfield) (0-3)
Class 5 District 5 
0
Glendale (1-2)
Class 5 District 5 
66
Final
Winnetonka (1-2)
Class 4 District 8 
21
Grandview (1-2)
Class 4 District 7 
46
Final
Forsyth (0-3)
Class 2 District 3 
8
Greenfield (2-0)
Class 1 District 3 
36
Final
Bolivar (1-2)
Class 4 District 6 
12
Hannibal (1-2)
Class 4 District 4 
49
Final
Eureka (3-0)
Class 6 District 3 
28
Hazelwood Central (1-2)
Class 6 District 1 
6
Final
Mehlville (2-1)
Class 5 District 2 
19
Hazelwood West (2-1)
Class 6 District 1 
18
Final
Vianney (2-1)
Class 5 District 2 
42
Helias Catholic (2-1)
Class 4 District 5 
7
Final
Jefferson (Festus) (3-0)
Class 2 District 1 
60
Herculaneum (1-2)
Class 2 District 2 
0
Final
Monroe City (3-0)
Class 2 District 6 
40
Highland (0-3)
Class 2 District 6 
0
Final
Rolla (2-1)
Class 4 District 5 
48
Hillcrest (1-2)
Class 4 District 6 
0
Final
Farmington (2-1)
Class 4 District 1 
34
Hillsboro (2-1)
Class 4 District 1 
36
Final
East (Kansas City) (0-3)
Class 4 District 7 
6
Hogan Prep Academy Charter (2-1)
Class 3 District 7 
38
Final
Odessa (3-0)
Class 3 District 7 
34
Holden (1-2)
Class 2 District 7 
0
Final
Springfield Catholic (2-1)
Class 3 District 5 
35
Hollister (1-2)
Class 3 District 6 
0
Final
Liberal with Bronaugh (0-3)
Class 1 District 3 
6
Jasper (3-0)
Class 1 District 3 
46
Final
Hickman (1-2)
Class 5 District 4 
7
Jefferson City (2-1)
Class 6 District 2 
19
Final
Clayton (3-0)
Class 4 District 3 
34
Jennings (2-1)
Class 4 District 3 
32
Final
Westminster Christian Academy (1-2)
Class 4 District 4 
7
John Burroughs (3-0)
Class 3 District 2 
28
Final
Platte County (2-1)
Class 4 District 8 
6
Kearney (2-1)
Class 4 District 8 
28
Final
St. Vincent (0-3)
Class 1 District 1 
13
Kelly (2-1)
Class 2 District 1 
34
Final
Ste. Genevieve (2-1)
Class 3 District 1 
21
Kennett (2-1)
Class 3 District 1 
53
Final
Lutheran North (0-3)
Class 2 District 2 
12
La Salle (Ohio) (Cincinnati, OH) (2-1)
 
13
Final
Benton (0-3)
Class 3 District 8 
15
Lafayette (St. Joseph) (3-0)
Class 4 District 8 
46
Final
Moberly (2-1)
Class 3 District 4 
27
Lafayette County (1-2)
Class 2 District 7 
6
Final
Mid-Buchanan (2-1)
Class 1 District 7 
7
Lathrop (3-0)
Class 2 District 8 
48
Final
Waynesville (0-3)
Class 5 District 5 
0
Lebanon (3-0)
Class 5 District 5 
51
Final
Blue Springs South (0-3)
Class 6 District 2 
13
Lee's Summit West (3-0)
Class 6 District 4 
41
Final
Truman (0-3)
Class 5 District 7 
6
Liberty (2-1)
Class 6 District 4 
37
Final
Thayer (2-1)
Class 1 District 2 
16
Liberty (Mountain View) (1-2)
Class 2 District 3 
14
Final
Diamond (1-2)
Class 1 District 3 
6
Lighthouse Sr. High (2-0)
 
50
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-3)
Class 3 District 8 
0
Lincoln College Prep (2-1)
Class 4 District 7 
56
Final
Hazelwood East (2-1)
Class 4 District 3 
14
Lindbergh (2-1)
Class 6 District 3 
24
Final
Santa Fe (0-3)
Class 1 District 5 
8
Lone Jack with Kingsville (1-2)
Class 2 District 7 
43
Final
MICDS (3-0)
Class 4 District 3 
28
Lutheran South (2-1)
Class 3 District 2 
0
Final
Christian (2-1)
Class 3 District 4 
12
Lutheran St. Charles (3-0)
Class 3 District 3 
27
Final
Brookfield (0-3)
Class 2 District 8 
6
Marceline (3-0)
Class 1 District 8 
9
Final
Lockwood with Golden City (1-2)
Class 1 District 3 
8
Marionville (1-2)
Class 1 District 2 
0
Final
Kirkwood (3-0)
Class 6 District 3 
58
Marquette (2-1)
Class 6 District 1 
20
Final
Mexico (2-1)
Class 3 District 4 
35
Marshall (1-2)
Class 4 District 8 
25
Final
Mt. Vernon (3-0)
Class 3 District 6 
14
Marshfield (2-1)
Class 4 District 6 
12
Final
Chillicothe (0-3)
Class 3 District 8 
0
Maryville (2-1)
Class 3 District 8 
47
Final
Milan (3-0)
Class 1 District 8 
41
Maysville with Winston (0-3)
Class 1 District 8 
14
Final
Oakville (0-2)
Class 5 District 1 
13
McCluer (0-2)
Class 4 District 3 
0
Final
Rich Hill with Hume (0-3)
Class 1 District 3 
6
Midway (3-0)
Class 1 District 4 
38
Final
Gateway (0-3)
Class 4 District 2 
6
Miller Career Academy (1-2)
Class 3 District 2 
39
Final
Cassville (3-0)
Class 3 District 6 
49
Monett (0-3)
Class 4 District 6 
12
Final
Albany (1-2)
8-Man District 1 
6
Mound City (3-0)
8-Man District 2 
58
Final
St. Mary's (St. Louis) (1-2)
Class 4 District 2 
36
Normandy Collaborative (1-2)
Class 3 District 3 
8
Final
Clopton with Elsberry (1-2)
Class 2 District 6 
0
North Callaway (3-0)
Class 2 District 5 
47
Final
Ruskin (0-3)
Class 5 District 7 
7
North Kansas City (3-0)
Class 5 District 8 
48
Final
South Nodaway (1-2)
8-Man District 2 
40
North Nodaway (0-3)
8-Man District 1 
30
Final
Norborne (2-1)
8-Man District 4 
28
North Shelby (2-1)
8-Man District 3 
22
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS) (0-2)
 
8
Northwest (Hughesville) (1-2)
8-Man District 4 
66
Final
Francis Howell Central (0-3)
Class 6 District 2 
20
O'Fallon (Ill.) (O'fallon, IL) (1-2)
 
37
Final
McCluer South-Berkeley (1-2)
Class 3 District 3 
26
Orchard Farm (1-2)
Class 3 District 3 
37
Final
Judah Christian (Ill.) (Champaign, IL) (0-2)
 
6
Orrick (3-0)
8-Man District 4 
68
Final
Cuba (0-3)
Class 2 District 2 
34
Owensville (1-2)
Class 3 District 5 
38
Final
Branson (2-1)
Class 5 District 6 
6
Ozark (0-3)
Class 6 District 3 
0
Final
Scotland County (1-2)
Class 1 District 6 
26
Paris with Faith Walk (2-1)
Class 1 District 6 
0
Final
Liberty North (1-2)
Class 6 District 4 
7
Park Hill (1-2)
Class 6 District 4 
20
Final
Kickapoo (1-2)
Class 6 District 3 
7
Parkview (2-1)
Class 5 District 6 
44
Final
Pattonville (2-1)
Class 6 District 1 
18
Parkway North (0-3)
Class 4 District 3 
0
Final
North Andrew (1-2)
8-Man District 2 
52
Pattonsburg (3-0)
8-Man District 3 
76
Final
Southeast (0-3)
Class 3 District 7 
0
Pembroke Hill (3-0)
Class 3 District 7 
21
Final
North Platte (1-2)
Class 1 District 7 
28
Plattsburg (1-2)
Class 1 District 7 
6
Final
Princeton with Mercer (2-1)
Class 1 District 8 
20
Polo (0-3)
Class 1 District 7 
0
Final
Malden (1-2)
Class 2 District 1 
28
Portageville (1-2)
Class 1 District 1 
22
Final
Perryville (2-1)
Class 3 District 1 
10
Potosi (1-2)
Class 3 District 1 
8
Final
Lincoln (2-1)
Class 1 District 4 
7
Prairie View (Kan.) (Lacygne, KS) (2-0)
 
26
Final
Sumner with Transportation and Law (0-3)
Class 3 District 3 
14
Priory (3-0)
Class 4 District 4 
56
Final
South Harrison (2-1)
Class 1 District 8 
12
Putnam County (1-2)
Class 1 District 8 
0
Final
Rockhurst (2-1)
Class 6 District 4 
31
Raymore-Peculiar (2-1)
Class 6 District 4 
10
Final
Raytown (2-1)
Class 5 District 7 
35
Raytown South (1-2)
Class 4 District 7 
0
Final
Logan-Rogersville (0-3)
Class 3 District 5 
15
Reeds Spring (3-0)
Class 3 District 6 
40
Final
Carl Junction (1-2)
Class 4 District 6 
14
Republic (0-3)
Class 5 District 6 
10
Final
Pleasant Hill (3-0)
Class 3 District 7 
27
Richmond (0-3)
Class 2 District 8 
12
Final
Lafayette (Wildwood) (1-2)
Class 6 District 3 
28
Ritenour (1-2)
Class 6 District 1 
27
Final
Northwest (Cedar Hill) (3-0)
Class 6 District 3 
33
Riverview Gardens (0-3)
Class 4 District 3 
0
Final
Stewartsville (1-2)
8-Man District 3 
32
Rock Port (3-0)
8-Man District 1 
54
Final
Houston (2-1)
Class 2 District 3 
0
Salem (2-1)
Class 3 District 5 
7
Final
Harrisburg (0-3)
Class 1 District 5 
6
Salisbury (1-2)
Class 1 District 5 
36
Final
Pierce City (3-0)
Class 1 District 2 
13
Sarcoxie (1-2)
Class 2 District 4 
6
Final
Fayette (3-0)
Class 1 District 5 
36
Schuyler County (1-2)
Class 1 District 6 
0
Final
University City (0-3)
Class 4 District 3 
16
Seckman (3-0)
Class 5 District 1 
50
Final
Nevada (0-3)
Class 3 District 6 
12
Seneca (1-2)
Class 3 District 6 
35
Final
Poplar Bluff (2-1)
Class 5 District 1 
0
Sikeston (2-1)
Class 4 District 1 
34
Final
Stockton with Sheldon (0-3)
Class 2 District 4 
6
Skyline (2-1)
Class 1 District 2 
44
Final
Missouri Military Academy (0-3)
Class 2 District 6 
16
Slater (3-0)
Class 1 District 5 
44
Final
Warrensburg (3-0)
Class 4 District 7 
21
Smith-Cotton (1-2)
Class 5 District 4 
7
Final
Grain Valley (2-1)
Class 4 District 7 
0
Smithville (3-0)
Class 4 District 8 
29
Final
Montgomery County (0-3)
Class 2 District 5 
12
South Callaway (2-1)
Class 2 District 5 
34
Final
Tarkio (2-1)
8-Man District 1 
62
South Holt (0-3)
8-Man District 2 
28
Final
Macon (3-0)
Class 2 District 8 
32
South Shelby (1-2)
Class 1 District 6 
0
Final
Duchesne (1-2)
Class 2 District 2 
0
St. Charles (2-1)
Class 4 District 4 
42
Final
Pacific (0-3)
Class 4 District 5 
6
St. Clair (3-0)
Class 3 District 2 
41
Final
Cardinal Ritter (3-0)
Class 3 District 2 
12
St. Dominic (2-1)
Class 4 District 4 
10
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-2)
Class 2 District 5 
21
St. Francis Borgia (3-0)
Class 4 District 5 
49
Final
Hermann (1-2)
Class 2 District 5 
20
St. James (1-2)
Class 3 District 5 
39
Final
DeSmet (3-0)
Class 6 District 1 
35
St. Louis University (0-3)
Class 6 District 1 
7
Final
Carrollton (1-2)
Class 2 District 8 
28
St. Paul Lutheran (Concordia) (0-3)
Class 2 District 7 
0
Final
Grandview (Hillsboro) (0-3)
Class 2 District 2 
13
St. Pius X (Festus) (3-0)
Class 2 District 1 
49
Final
Lee's Summit (2-1)
Class 6 District 4 
7
Staley (3-0)
Class 5 District 8 
14
Final
King City (2-1)
8-Man District 3 
28
Stanberry (3-0)
8-Man District 1 
46
Final
Miller (2-1)
Class 1 District 2 
7
Strafford (3-0)
Class 2 District 3 
42
Final
Holt (1-2)
Class 5 District 4 
28
Timberland (2-1)
Class 5 District 4 
30
Final
Windsor (2-1)
Class 1 District 4 
38
Tipton (1-2)
Class 1 District 5 
22
Final
Bishop DuBourg with Hancock (0-3)
Class 4 District 2 
6
Trinity Catholic (1-2)
Class 3 District 3 
36
Final
Liberty (Wentzville) (2-1)
Class 5 District 3 
12
Troy Buchanan (3-0)
Class 6 District 2 
28
Final
Sullivan (0-3)
Class 4 District 5 
0
Union (1-2)
Class 4 District 5 
12
Final
Wright City (2-1)
Class 3 District 4 
26
Van-Far with Community (2-1)
Class 2 District 6 
14
Final
Soldan International Studies (1-2)
Class 3 District 3 
42
Vashon (0-3)
Class 3 District 2 
6
Final
Southern Boone (2-1)
Class 3 District 4 
22
Versailles (2-1)
Class 2 District 4 
30
Final
Cole Camp (3-0)
Class 1 District 4 
24
Warsaw (0-3)
Class 2 District 4 
6
Final
Warrenton (0-3)
Class 4 District 4 
14
Washington (2-1)
Class 4 District 5 
19
Final
Neosho (2-1)
Class 4 District 6 
0
Webb City (3-0)
Class 4 District 6 
41
Final
Ladue Horton Watkins (3-0)
Class 4 District 2 
38
Webster Groves (0-3)
Class 5 District 2 
7
Final
Lexington (3-0)
Class 2 District 8 
42
Wellington-Napoleon (1-2)
Class 1 District 7 
24
Final
Clark County (2-1)
Class 2 District 6 
42
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL) (2-1)
 
6
Final
Camdenton (2-1)
Class 4 District 5 
7
West Plains (3-0)
Class 4 District 1 
41
Final
Lawson (3-0)
Class 2 District 8 
43
West Platte (1-2)
Class 1 District 7 
21
Final
Knox County (1-2)
Class 1 District 6 
6
Westran (3-0)
Class 1 District 6 
41
Final
Nixa (1-2)
Class 5 District 6 
3
Willard (2-1)
Class 5 District 5 
8
Final
Oak Park (1-2)
Class 5 District 8 
7
William Chrisman (1-2)
Class 5 District 7 
28
Final
DeSoto (2-1)
Class 4 District 1 
36
Windsor (Imperial) (0-3)
Class 4 District 2 
14
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-3)
Class 3 District 2 
0
Winfield (3-0)
Class 3 District 4 
61
Final
Braymer (0-3)
8-Man District 3 
6
Worth County (3-0)
8-Man District 1 
70
Final

Processing. Please wait.