5/22/2019 5:59:39 AM

2018 Football Scores: Week 2

Week

Class

Bishop DuBourg with Hancock (0-2)
Class 4 District 2 
12
Affton (1-1)
Class 4 District 2 
28
Final
Stanberry (2-0)
8-Man District 1 
58
Albany (1-1)
8-Man District 1 
20
Final
Vianney (1-1)
Class 5 District 2 
62
Althoff Catholic (Belleville, IL) (0-2)
 
17
Final
Midway (2-0)
Class 1 District 4 
21
Archie (1-1)
Class 1 District 4 
14
Final
Stockton with Sheldon (0-2)
Class 2 District 4 
14
Ash Grove (1-1)
Class 1 District 2 
26
Final
Smith-Cotton (1-1)
Class 5 District 4 
22
Battle (2-0)
Class 5 District 4 
39
Final
St. Pius X (Festus) (2-0)
Class 2 District 1 
48
Bayless (0-2)
Class 3 District 2 
0
Final
Worth County (2-0)
8-Man District 1 
70
Bedford (Iowa) (Bedford, IA) (0-2)
 
12
Final
East Buchanan (2-0)
Class 1 District 7 
46
Bishop LeBlond (0-2)
Class 1 District 7 
12
Final
Raymore-Peculiar (2-0)
Class 6 District 4 
35
Blue Springs South (0-2)
Class 6 District 2 
34
Final
Liberty (Mountain View) (1-1)
Class 2 District 3 
14
Bolivar (1-1)
Class 4 District 6 
20
Final
Holden (1-1)
Class 2 District 7 
14
Boonville (1-1)
Class 3 District 7 
49
Final
Palmyra (2-0)
Class 2 District 6 
39
Bowling Green (1-1)
Class 2 District 6 
0
Final
Neosho (2-0)
Class 4 District 6 
20
Branson (1-1)
Class 5 District 6 
7
Final
Pattonsburg (2-0)
8-Man District 3 
58
Braymer (0-2)
8-Man District 3 
12
Final
John Burroughs (2-0)
Class 3 District 2 
41
Brentwood (1-1)
Class 1 District 1 
12
Final
Monroe City (2-0)
Class 2 District 6 
8
Brookfield (0-2)
Class 2 District 8 
0
Final
Versailles (1-1)
Class 2 District 4 
35
Buffalo (1-1)
Class 3 District 5 
21
Final
Chaffee (1-1)
Class 1 District 1 
0
Cabool (2-0)
Class 1 District 2 
42
Final
Mexico (1-1)
Class 3 District 4 
22
California (0-2)
Class 2 District 5 
15
Final
Parkview (1-1)
Class 5 District 6 
6
Camdenton (2-0)
Class 4 District 5 
44
Final
Cahokia (Cahokia, IL) (1-1)
 
12
Cardinal Ritter (2-0)
Class 3 District 2 
20
Final
Carthage (2-0)
Class 5 District 6 
42
Carl Junction (0-2)
Class 4 District 6 
18
Final
West Hancock (Ill.) (Hamilton, IL) (2-0)
 
36
Carnahan (0-2)
Class 2 District 2 
6
Final
Malden (0-2)
Class 2 District 1 
18
Caruthersville (2-0)
Class 2 District 1 
49
Final
Springfield Catholic (1-1)
Class 3 District 5 
7
Cassville (2-0)
Class 3 District 6 
34
Final
East Prairie (1-1)
Class 2 District 1 
38
Central (New Madrid County) (2-0)
Class 2 District 1 
68
Final
Lebanon (2-0)
Class 5 District 5 
59
Central (Springfield) (0-2)
Class 5 District 5 
0
Final
Lee's Summit North (2-0)
Class 6 District 4 
41
Central (St. Joseph) (0-2)
Class 5 District 8 
7
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-2)
Class 3 District 8 
22
Central Academy (1-1)
Class 3 District 8 
32
Final
Phillips (Ill.) (Chicago, IL) (1-1)
 
34
Chaminade College Prep (1-1)
Class 5 District 2 
21
Final
Edwardsville (Ill.) (Edwardsville, IL) (1-1)
 
45
Christian Brothers College (2-0)
Class 6 District 1 
58
Final
Centralia (1-1)
Class 3 District 4 
19
Clark County (1-1)
Class 2 District 6 
8
Final
University City (0-2)
Class 4 District 3 
6
Clayton (2-0)
Class 4 District 3 
30
Final
Santa Fe (0-2)
Class 1 District 5 
22
Crest Ridge (1-1)
Class 1 District 4 
54
Final
Chilhowee (0-2)
8-Man District 4 
6
DeKalb (1-1)
8-Man District 2 
34
Final
Mehlville (1-1)
Class 5 District 2 
52
DeSoto (1-1)
Class 4 District 1 
22
Final
Salem (1-1)
Class 3 District 5 
20
Dexter (1-1)
Class 3 District 1 
28
Final
Thayer (1-1)
Class 1 District 2 
52
Doniphan (0-2)
Class 3 District 1 
14
Final
Appleton City with Montrose (1-0)
Class 1 District 3 
41
Drexel with Miami (0-2)
Class 1 District 4 
16
Final
Cameron (2-0)
Class 3 District 8 
24
East (Kansas City) (0-2)
Class 4 District 7 
8
Final
Aurora (1-1)
Class 3 District 6 
33
East Newton (0-2)
Class 2 District 4 
0
Final
Trinity Catholic (0-2)
Class 3 District 3 
26
East St. Louis (Ill.) (East St. Louis, IL) (1-1)
 
32
Final
Sherwood (0-2)
Class 1 District 4 
0
El Dorado Springs (1-1)
Class 2 District 4 
43
Final
Timberland (1-1)
Class 5 District 4 
13
Eureka (2-0)
Class 6 District 3 
20
Final
Benton (0-2)
Class 3 District 8 
7
Excelsior Springs (2-0)
Class 4 District 8 
35
Final
Skyline (1-1)
Class 1 District 2 
6
Fair Grove (2-0)
Class 2 District 3 
34
Final
Lutheran St. Charles (2-0)
Class 3 District 3 
40
Father Tolton Regional Catholic (1-1)
Class 2 District 5 
18
Final
Carrollton (0-2)
Class 2 District 8 
0
Fayette (2-0)
Class 1 District 5 
0
7:00 PM
Scotland County (0-2)
Class 1 District 6 
16
Fayette (2-0)
Class 1 District 5 
46
Final
Sullivan (0-2)
Class 4 District 5 
13
Festus (1-1)
Class 4 District 1 
20
Final
Lee's Summit West (2-0)
Class 6 District 4 
22
Fort Osage (1-1)
Class 5 District 7 
15
Final
Herculaneum (1-1)
Class 2 District 2 
12
Fredericktown (1-1)
Class 3 District 1 
26
Final
Francis Howell Central (0-2)
Class 6 District 2 
28
Ft. Zumwalt South (1-1)
Class 5 District 3 
37
Final
Ft. Zumwalt North (2-0)
Class 5 District 3 
28
Ft. Zumwalt West (0-2)
Class 6 District 2 
14
Final
Southern Boone (2-0)
Class 3 District 4 
54
Fulton (0-2)
Class 3 District 4 
7
Final
Penney (2-0)
Class 1 District 8 
21
Gallatin (1-1)
Class 1 District 8 
13
Final
Grandview (0-2)
Class 4 District 7 
20
Grain Valley (2-0)
Class 4 District 7 
30
Final
Portageville (1-1)
Class 1 District 1 
50
Grandview (Hillsboro) (0-2)
Class 2 District 2 
20
Final
Ava (1-1)
Class 2 District 3 
31
Hallsville (0-2)
Class 2 District 5 
0
Final
Schuyler County (1-1)
Class 1 District 6 
26
Harrisburg (0-2)
Class 1 District 5 
12
Final
Charleston (1-1)
Class 2 District 1 
8
Hayti (2-0)
Class 1 District 1 
70
Final
Webster Groves (0-2)
Class 5 District 2 
6
Hazelwood Central (1-1)
Class 6 District 1 
28
Final
Soldan International Studies (0-2)
Class 3 District 3 
6
Hazelwood West (2-0)
Class 6 District 1 
46
Final
South Callaway (1-1)
Class 2 District 5 
21
Hermann (1-1)
Class 2 District 5 
6
Final
Helias Catholic (2-0)
Class 4 District 5 
34
Hickman (1-1)
Class 5 District 4 
14
Final
Glendale (0-2)
Class 5 District 5 
27
Hillcrest (1-1)
Class 4 District 6 
32
Final
Lathrop (2-0)
Class 2 District 8 
52
Hogan Prep Academy Charter (1-1)
Class 3 District 7 
12
Final
Pattonville (1-1)
Class 6 District 1 
49
Holt (1-1)
Class 5 District 4 
21
Final
Cuba (0-2)
Class 2 District 2 
22
Houston (2-0)
Class 2 District 3 
61
Final
Parkway North (0-2)
Class 4 District 3 
0
Jackson (2-0)
Class 5 District 1 
35
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (0-2)
Class 4 District 2 
19
Jefferson (Festus) (2-0)
Class 2 District 1 
57
Final
Hannibal (0-2)
Class 4 District 4 
27
Jefferson City (1-1)
Class 6 District 2 
30
Final
Gateway (0-2)
Class 4 District 2 
6
Jennings (2-0)
Class 4 District 3 
62
Final
Webb City (2-0)
Class 4 District 6 
47
Joplin (1-1)
Class 6 District 3 
27
Final
Crystal City (0-2)
Class 1 District 1 
0
Kelly (1-1)
Class 2 District 1 
31
Final
Waynesville (0-2)
Class 5 District 5 
22
Kickapoo (1-1)
Class 6 District 3 
25
Final
Northwest (Hughesville) (0-2)
8-Man District 4 
22
King City (2-0)
8-Man District 3 
86
Final
Chillicothe (0-2)
Class 3 District 8 
0
Kirksville (1-1)
Class 4 District 8 
41
Final
Francis Howell (0-2)
Class 6 District 2 
28
Kirkwood (2-0)
Class 6 District 3 
37
Final
Marceline (2-0)
Class 1 District 8 
41
Knox County (1-1)
Class 1 District 6 
6
Final
St. Louis University (0-2)
Class 6 District 1 
6
Ladue Horton Watkins (2-0)
Class 4 District 2 
14
Final
Center (1-1)
Class 3 District 7 
13
Lafayette (St. Joseph) (2-0)
Class 4 District 8 
20
Final
Hazelwood East (2-0)
Class 4 District 3 
28
Lafayette (Wildwood) (0-2)
Class 6 District 3 
14
Final
Lawson (2-0)
Class 2 District 8 
35
Lafayette County (1-1)
Class 2 District 7 
0
Final
Hollister (1-1)
Class 3 District 6 
6
Lamar (2-0)
Class 2 District 4 
51
Final
Belton (1-1)
Class 5 District 7 
22
Lee's Summit (2-0)
Class 6 District 4 
27
Final
Adrian (2-0)
Class 1 District 3 
56
Liberal with Bronaugh (0-2)
Class 1 District 3 
0
Final
Truman (0-2)
Class 5 District 7 
0
Liberty North (1-1)
Class 6 District 4 
49
Final
Forsyth (0-2)
Class 2 District 3 
19
Lighthouse Christian HSA (Mo.) (Ozark, MO) (2-0)
 
58
Final
Concordia (0-2)
Class 1 District 5 
7
Lincoln (2-0)
Class 1 District 4 
43
Final
Fox (2-0)
Class 5 District 1 
37
Lindbergh (1-1)
Class 6 District 3 
7
Final
Sarcoxie (1-1)
Class 2 District 4 
47
Lockwood with Golden City (0-2)
Class 1 District 3 
29
Final
Homewood-Flossmoor (Ill.) (Flossmoor, IL) (2-0)
 
34
Lutheran North (0-2)
Class 2 District 2 
14
Final
Highland (0-2)
Class 2 District 6 
0
Macon (2-0)
Class 2 District 8 
46
Final
Parkway Central (1-1)
Class 4 District 4 
0
Marquette (2-0)
Class 6 District 1 
33
Final
Harrisonville (0-2)
Class 4 District 7 
0
Maryville (1-1)
Class 3 District 8 
36
Final
Sikeston (1-1)
Class 4 District 1 
0
McCluer North (1-1)
Class 5 District 3 
7
Final
Logan-Rogersville (0-2)
Class 3 District 5 
13
McDonald County (1-1)
Class 4 District 6 
21
Final
Central (Park Hills) (0-2)
Class 3 District 1 
14
MICDS (2-0)
Class 4 District 3 
28
Final
Maysville with Winston (0-2)
Class 1 District 8 
6
Mid-Buchanan (2-0)
Class 1 District 7 
49
Final
Mark Twain (1-1)
Class 1 District 6 
0
Milan (2-0)
Class 1 District 8 
21
Final
Pleasant Hope (0-2)
Class 1 District 2 
14
Miller (2-0)
Class 1 District 2 
55
Final
Madison (Ill.) (Madison, IL) (1-0)
 
0
Miller Career Academy (0-2)
Class 3 District 2 
0
12:00 AM
Madison
 
6
Miller Career Academy (0-2)
Class 3 District 2 
0
Final
Clopton with Elsberry (1-1)
Class 2 District 6 
38
Missouri Military Academy (0-2)
Class 2 District 6 
6
Final
Osage (1-1)
Class 3 District 5 
0
Moberly (1-1)
Class 3 District 4 
34
Final
Marshfield (2-0)
Class 4 District 6 
31
Monett (0-2)
Class 4 District 6 
23
Final
Stewartsville (1-1)
8-Man District 3 
0
Mound City (2-0)
8-Man District 2 
66
Final
Strafford (2-0)
Class 2 District 3 
42
Mountain Grove (0-2)
Class 2 District 3 
6
Final
Mt. Vernon (2-0)
Class 3 District 6 
48
Nevada (0-2)
Class 3 District 6 
16
Final
Republic (0-2)
Class 5 District 6 
13
Nixa (1-1)
Class 5 District 6 
17
Final
Orrick (2-0)
8-Man District 4 
54
Norborne (1-1)
8-Man District 4 
30
Final
Central (Cape Girardeau) (1-1)
Class 4 District 1 
26
Normandy Collaborative (1-1)
Class 3 District 3 
18
Final
Farmington (2-0)
Class 4 District 1 
48
North County (1-1)
Class 4 District 1 
22
Final
Tarkio (1-1)
8-Man District 1 
58
North Nodaway (0-2)
8-Man District 1 
0
Final
Princeton with Mercer (1-1)
Class 1 District 8 
58
North Platte (0-2)
Class 1 District 7 
22
Final
Christian Life (Ill.) (Rockford, IL) (0-2)
 
0
North Shelby (2-0)
8-Man District 3 
36
Final
Parkway South (0-2)
Class 5 District 2 
3
Northwest (Cedar Hill) (2-0)
Class 6 District 3 
7
Final
Blair Oaks (2-0)
Class 2 District 5 
48
Oak Grove (0-2)
Class 3 District 7 
0
Final
Clinton (0-2)
Class 3 District 6 
7
Odessa (2-0)
Class 3 District 7 
67
Final
St. Dominic (2-0)
Class 4 District 4 
42
Orchard Farm (0-2)
Class 3 District 3 
21
Final
Greenfield (1-0)
Class 1 District 3 
80
Osceola (0-1)
8-Man District 4 
20
Final
Eldon (2-0)
Class 3 District 5 
34
Owensville (0-2)
Class 3 District 5 
6
Final
Willard (1-1)
Class 5 District 5 
19
Ozark (0-2)
Class 6 District 3 
7
Final
Liberty (1-1)
Class 6 District 4 
24
Park Hill (0-2)
Class 6 District 4 
21
Final
Oakville (0-2)
Class 5 District 1 
9
Parkway West (2-0)
Class 5 District 2 
42
Final
Diamond (1-1)
Class 1 District 3 
0
Pierce City (2-0)
Class 1 District 2 
35
Final
Park Hill South (0-2)
Class 5 District 8 
14
Platte County (2-0)
Class 4 District 8 
45
Final
Sumner Academy (Kan.) (Kansas City, KS) (0-1)
 
18
Plattsburg (1-1)
Class 1 District 7 
44
Final
Savannah (0-2)
Class 3 District 8 
25
Pleasant Hill (2-0)
Class 3 District 7 
39
Final
Riverview Gardens (0-2)
Class 4 District 3 
20
Poplar Bluff (2-0)
Class 5 District 1 
47
Final
St. Clair (2-0)
Class 3 District 2 
30
Potosi (1-1)
Class 3 District 1 
13
Final
Priory (2-0)
Class 4 District 4 
41
Principia (0-1)
Class 2 District 2 
7
Final
Oak Park (1-1)
Class 5 District 8 
14
Raytown (1-1)
Class 5 District 7 
7
Final
Jasper (2-0)
Class 1 District 3 
50
Rich Hill with Hume (0-2)
Class 1 District 3 
6
Final
Francis Howell North (0-2)
Class 5 District 3 
6
Ritenour (1-1)
Class 6 District 1 
38
Final
DeSmet (2-0)
Class 6 District 1 
35
Rock Bridge (1-1)
Class 6 District 2 
17
Final
Blue Springs (1-1)
Class 6 District 2 
0
Rockhurst (1-1)
Class 6 District 4 
17
Final
Ft. Zumwalt East (1-1)
Class 4 District 4 
19
Rockwood Summit (1-1)
Class 4 District 2 
48
Final
West Plains (2-0)
Class 4 District 1 
49
Rolla (1-1)
Class 4 District 5 
0
Final
Smithville (2-0)
Class 4 District 8 
48
Ruskin (0-2)
Class 5 District 7 
0
Final
Paris with Faith Walk (2-0)
Class 1 District 6 
14
Salisbury (0-2)
Class 1 District 5 
12
Final
Reeds Spring (2-0)
Class 3 District 6 
28
Seneca (0-2)
Class 3 District 6 
0
Final
Polo (0-2)
Class 1 District 7 
8
Slater (2-0)
Class 1 District 5 
14
Final
West Platte (1-1)
Class 1 District 7 
26
South Harrison (1-1)
Class 1 District 8 
30
Final
Rock Port (2-0)
8-Man District 1 
68
South Nodaway (0-2)
8-Man District 2 
22
Final
Putnam County (1-1)
Class 1 District 8 
20
South Shelby (1-1)
Class 1 District 6 
44
Final
South Holt (0-2)
8-Man District 2 
22
Southwest (Livingston County) (2-0)
8-Man District 3 
68
Final
McCluer (0-2)
Class 4 District 3 
0
St. Charles (1-1)
Class 4 District 4 
21
Final
Hillsboro (1-1)
Class 4 District 1 
14
St. Charles West (1-1)
Class 3 District 3 
30
Final
Union (0-2)
Class 4 District 5 
26
St. Francis Borgia (2-0)
Class 4 District 5 
44
Final
Perryville (1-1)
Class 3 District 1 
28
St. James (0-2)
Class 3 District 5 
12
Final
North Andrew (1-1)
8-Man District 2 
36
St. Joseph Christian (0-2)
 
6
Final
Lutheran South (2-0)
Class 3 District 2 
29
St. Mary's (St. Louis) (0-2)
Class 4 District 2 
28
Final
St. Pius X (Kansas City) (1-1)
Class 3 District 8 
36
St. Michael the Archangel (0-2)
Class 2 District 7 
25
Final
Scott City (2-0)
Class 1 District 1 
49
St. Vincent (0-2)
Class 1 District 1 
14
Final
Kearney (1-1)
Class 4 District 8 
7
Staley (2-0)
Class 5 District 8 
28
Final
Bishop Ward (Kan.) (Kansas City, KS) (0-1)
 
0
Summit Christian Academy (2-0)
Class 2 District 7 
67
Final
McCluer South-Berkeley (1-1)
Class 3 District 3 
40
Sumner with Transportation and Law (0-2)
Class 3 District 3 
0
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (0-2)
Class 2 District 7 
0
Sweet Springs with Malta Bend (1-1)
Class 1 District 5 
30
Final
North Callaway (2-0)
Class 2 District 5 
35
Tipton (1-1)
Class 1 District 5 
12
Final
Lexington (2-0)
Class 2 District 8 
44
Trenton (0-2)
Class 2 District 8 
21
Final
Pembroke Hill (2-0)
Class 3 District 7 
34
University Academy Charter (1-1)
Class 2 District 7 
18
Final
Ste. Genevieve (2-0)
Class 3 District 1 
7
Valle Catholic (1-1)
Class 1 District 1 
6
Final
Butler (0-2)
Class 2 District 4 
6
Van Horn (2-0)
Class 4 District 7 
48
Final
Louisiana (0-3)
Class 1 District 6 
34
Van-Far with Community (2-0)
Class 2 District 6 
44
Final
Christian (2-0)
Class 3 District 4 
51
Vashon (0-2)
Class 3 District 2 
0
Final
Marshall (1-1)
Class 4 District 8 
27
Warrensburg (2-0)
Class 4 District 7 
48
Final
Troy Buchanan (2-0)
Class 6 District 2 
39
Warrenton (0-2)
Class 4 District 4 
13
Final
Knob Noster (2-0)
Class 2 District 7 
44
Warsaw (0-2)
Class 2 District 4 
40
Final
Pacific (0-2)
Class 4 District 5 
0
Washington (1-1)
Class 4 District 5 
35
Final
Lone Jack with Kingsville (0-2)
Class 2 District 7 
6
Wellington-Napoleon (1-1)
Class 1 District 7 
50
Final
Liberty (Wentzville) (2-0)
Class 5 District 3 
21
Westminster Christian Academy (1-1)
Class 4 District 4 
14
Final
Carrollton (0-2)
Class 2 District 8 
0
Westran (2-0)
Class 1 District 6 
20
Final
North Kansas City (2-0)
Class 5 District 8 
41
William Chrisman (0-2)
Class 5 District 7 
7
Final
Marionville (1-1)
Class 1 District 2 
14
Willow Springs (1-1)
Class 2 District 3 
34
Final
Cole Camp (2-0)
Class 1 District 4 
21
Windsor (1-1)
Class 1 District 4 
0
Final
Seckman (2-0)
Class 5 District 1 
47
Windsor (Imperial) (0-2)
Class 4 District 2 
14
Final
Montgomery County (0-2)
Class 2 District 5 
26
Winfield (2-0)
Class 3 District 4 
57
Final
Raytown South (1-1)
Class 4 District 7 
19
Winnetonka (1-1)
Class 4 District 8 
7
Final
Duchesne (1-1)
Class 2 District 2 
14
Wright City (1-1)
Class 3 District 4 
20
Final

Processing. Please wait.