5/22/2019 6:54:04 AM

2018 Football Scores: Week 11

Week

Class

Lockwood with Golden City (6-5)
Class 1 District 3 
0
Adrian (10-1)
Class 1 District 3 
24
Final
Liberty (Mountain View) (7-4)
Class 2 District 3 
28
Ava (10-1)
Class 2 District 3 
36
Final
Holt (4-6)
Class 5 District 4 
44
Battle (6-4)
Class 5 District 4 
48
Final
Father Tolton Regional Catholic (4-7)
Class 2 District 5 
6
Blair Oaks (11-0)
Class 2 District 5 
70
Final
Blue Springs (8-3)
Class 6 District 2 
31
Blue Springs South (3-8)
Class 6 District 2 
21
Final
St. James (6-5)
Class 3 District 5 
36
Buffalo (9-2)
Class 3 District 5 
50
Final
Helias Catholic (4-7)
Class 4 District 5 
35
Camdenton (10-1)
Class 4 District 5 
57
Final
Miller Career Academy (5-6)
Class 3 District 2 
12
Cardinal Ritter (10-0)
Class 3 District 2 
55
Final
Republic (3-8)
Class 5 District 6 
10
Carthage (9-1)
Class 5 District 6 
49
Final
Seneca (5-6)
Class 3 District 6 
29
Cassville (11-0)
Class 3 District 6 
35
Final
Dexter (5-5)
Class 3 District 1 
6
Central (Park Hills) (6-5)
Class 3 District 1 
13
Final
St. Pius X (Festus) (8-3)
Class 2 District 1 
27
Charleston (10-1)
Class 2 District 1 
50
Final
Hazelwood West (7-4)
Class 6 District 1 
8
Christian Brothers College (9-1)
Class 6 District 1 
69
Final
Palmyra (7-4)
Class 2 District 6 
0
Clark County (9-2)
Class 2 District 6 
36
Final
Pattonville (8-3)
Class 6 District 1 
7
DeSmet (9-2)
Class 6 District 1 
35
Final
Mid-Buchanan (7-4)
Class 1 District 7 
42
East Buchanan (8-3)
Class 1 District 7 
20
Final
Versailles (7-4)
Class 2 District 4 
48
El Dorado Springs (8-3)
Class 2 District 4 
36
Final
Kirkwood (7-3)
Class 6 District 3 
25
Eureka (9-2)
Class 6 District 3 
14
Final
Strafford (9-2)
Class 2 District 3 
12
Fair Grove (10-1)
Class 2 District 3 
20
Final
Festus (7-4)
Class 4 District 1 
28
Farmington (7-4)
Class 4 District 1 
21
Final
Slater (5-5)
Class 1 District 5 
6
Fayette (10-1)
Class 1 District 5 
60
Final
William Chrisman (5-6)
Class 5 District 7 
14
Fort Osage (6-4)
Class 5 District 7 
45
Final
Seckman (6-4)
Class 5 District 1 
35
Fox (9-1)
Class 5 District 1 
62
Final
Priory (7-4)
Class 4 District 4 
0
Ft. Zumwalt East (9-2)
Class 4 District 4 
31
Final
Liberty (Wentzville) (4-7)
Class 5 District 3 
2
Ft. Zumwalt North (9-1)
Class 5 District 3 
37
Final
Liberal with Bronaugh (5-6)
Class 1 District 3 
22
Greenfield (6-4)
Class 1 District 3 
20
Final
Westminster Christian Academy (6-5)
Class 4 District 4 
14
Hannibal (8-3)
Class 4 District 4 
49
Final
St. Vincent (5-6)
Class 1 District 1 
13
Hayti (11-0)
Class 1 District 1 
74
Final
Jennings (7-4)
Class 4 District 3 
6
Hazelwood East (8-3)
Class 4 District 3 
44
Final
Lafayette County (6-5)
Class 2 District 7 
35
Holden (8-3)
Class 2 District 7 
46
Final
Poplar Bluff (5-6)
Class 5 District 1 
0
Jackson (10-0)
Class 5 District 1 
49
Final
Caruthersville (8-2)
Class 2 District 1 
30
Jefferson (Festus) (9-2)
Class 2 District 1 
7
Final
Lindbergh (7-4)
Class 6 District 3 
10
Joplin (9-2)
Class 6 District 3 
56
Final
Potosi (5-6)
Class 3 District 1 
9
Kennett (10-1)
Class 3 District 1 
48
Final
St. Mary's (St. Louis) (5-6)
Class 4 District 2 
7
Ladue Horton Watkins (11-0)
Class 4 District 2 
42
Final
Sarcoxie (7-4)
Class 2 District 4 
6
Lamar (10-1)
Class 2 District 4 
36
Final
Macon (8-3)
Class 2 District 8 
14
Lathrop (11-0)
Class 2 District 8 
45
Final
Lexington (9-2)
Class 2 District 8 
8
Lawson (10-1)
Class 2 District 8 
15
Final
Glendale (3-8)
Class 5 District 5 
6
Lebanon (8-2)
Class 5 District 5 
70
Final
Liberty (7-4)
Class 6 District 4 
7
Lee's Summit North (9-2)
Class 6 District 4 
42
Final
Rockhurst (9-2)
Class 6 District 4 
38
Lee's Summit West (9-2)
Class 6 District 4 
14
Final
Principia (5-4)
Class 2 District 2 
7
Lift for Life Academy Charter (10-1)
Class 2 District 2 
30
Final
Cole Camp (6-5)
Class 1 District 4 
0
Lincoln (10-1)
Class 1 District 4 
14
Final
Duchesne (2-9)
Class 2 District 2 
0
Lutheran North (8-3)
Class 2 District 2 
68
Final
Gallatin (8-3)
Class 1 District 8 
0
Marceline (10-1)
Class 1 District 8 
29
Final
Chillicothe (4-7)
Class 3 District 8 
7
Maryville (9-1)
Class 3 District 8 
38
Final
Ft. Zumwalt South (4-6)
Class 5 District 3 
6
McCluer North (5-5)
Class 5 District 3 
33
Final
Chaminade College Prep (6-5)
Class 5 District 2 
51
Mehlville (7-3)
Class 5 District 2 
7
Final
Parkway North (6-5)
Class 4 District 3 
18
MICDS (10-1)
Class 4 District 3 
21
Final
Windsor (7-4)
Class 1 District 4 
14
Midway (11-0)
Class 1 District 4 
24
Final
Penney (8-3)
Class 1 District 8 
20
Milan (10-1)
Class 1 District 8 
13
Final
Mexico (6-5)
Class 3 District 4 
0
Moberly (8-3)
Class 3 District 4 
47
Final
Bowling Green (7-4)
Class 2 District 6 
12
Monroe City (10-1)
Class 2 District 6 
48
Final
DeKalb (5-6)
8-Man District 2 
6
Mound City (10-0)
8-Man District 2 
52
Final
Marshfield (8-3)
Class 4 District 6 
7
Neosho (8-3)
Class 4 District 6 
35
Final
Osceola (3-4)
8-Man District 4 
44
Norborne (5-4)
8-Man District 4 
40
Final
South Holt (5-6)
8-Man District 2 
54
North Andrew (6-4)
8-Man District 2 
56
Final
Park Hill South (2-8)
Class 5 District 8 
17
North Kansas City (9-1)
Class 5 District 8 
28
Final
Pleasant Hill (8-3)
Class 3 District 7 
28
Odessa (11-0)
Class 3 District 7 
63
Final
Northwest (Hughesville) (4-6)
8-Man District 4 
22
Orrick (8-2)
8-Man District 4 
96
Final
Nixa (3-7)
Class 5 District 6 
41
Parkview (6-4)
Class 5 District 6 
42
Final
North Shelby (7-4)
8-Man District 3 
12
Pattonsburg (9-1)
8-Man District 3 
66
Final
Hogan Prep Academy Charter (7-3)
Class 3 District 7 
12
Pembroke Hill (11-0)
Class 3 District 7 
14
Final
Thayer (7-4)
Class 1 District 2 
42
Pierce City (10-1)
Class 1 District 2 
7
Final
Excelsior Springs (8-3)
Class 4 District 8 
20
Platte County (10-1)
Class 4 District 8 
28
Final
Belton (4-7)
Class 5 District 7 
35
Raytown (8-2)
Class 5 District 7 
7
Final
Mt. Vernon (10-1)
Class 3 District 6 
43
Reeds Spring (7-4)
Class 3 District 6 
7
Final
Francis Howell (8-4)
Class 6 District 2 
10
Rock Bridge (9-2)
Class 6 District 2 
35
Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (8-3)
Class 4 District 2 
12
Rockwood Summit (6-5)
Class 4 District 2 
56
Final
St. Pius X (Kansas City) (6-5)
Class 3 District 8 
10
Savannah (8-3)
Class 3 District 8 
50
Final
South Shelby (5-6)
Class 1 District 6 
46
Scotland County (8-3)
Class 1 District 6 
28
Final
Miller (9-2)
Class 1 District 2 
44
Skyline (7-4)
Class 1 District 2 
16
Final
Kearney (8-3)
Class 4 District 8 
10
Smithville (10-1)
Class 4 District 8 
24
Final
North Callaway (7-4)
Class 2 District 5 
6
South Callaway (10-1)
Class 2 District 5 
14
Final
Winfield (7-4)
Class 3 District 4 
6
Southern Boone (9-2)
Class 3 District 4 
30
Final
King City (7-4)
8-Man District 3 
62
Southwest (Livingston County) (9-1)
8-Man District 3 
84
Final
Eldon (6-5)
Class 3 District 5 
14
Springfield Catholic (9-2)
Class 3 District 5 
40
Final
Lutheran St. Charles (8-3)
Class 3 District 3 
8
St. Charles West (8-3)
Class 3 District 3 
42
Final
Lutheran South (6-4)
Class 3 District 2 
27
St. Clair (9-2)
Class 3 District 2 
20
Final
Rolla (7-4)
Class 4 District 5 
14
St. Francis Borgia (10-1)
Class 4 District 5 
52
Final
Oak Park (4-7)
Class 5 District 8 
0
Staley (8-2)
Class 5 District 8 
24
Final
Rock Port (6-5)
8-Man District 1 
44
Stanberry (10-0)
8-Man District 1 
84
Final
Knob Noster (7-4)
Class 2 District 7 
28
Summit Christian Academy (9-2)
Class 2 District 7 
49
Final
Smith-Cotton (5-6)
Class 5 District 4 
9
Timberland (8-2)
Class 5 District 4 
30
Final
Sweet Springs with Malta Bend (6-5)
Class 1 District 5 
12
Tipton (5-6)
Class 1 District 5 
0
Final
McCluer South-Berkeley (6-4)
Class 3 District 3 
10
Trinity Catholic (9-2)
Class 3 District 3 
71
Final
Scott City (8-3)
Class 1 District 1 
28
Valle Catholic (9-2)
Class 1 District 1 
56
Final
Harrisonville (4-7)
Class 4 District 7 
34
Van Horn (7-4)
Class 4 District 7 
14
Final
Parkway West (7-4)
Class 5 District 2 
14
Vianney (7-3)
Class 5 District 2 
56
Final
Grandview (5-6)
Class 4 District 7 
14
Warrensburg (8-3)
Class 4 District 7 
31
Final
Carl Junction (5-6)
Class 4 District 6 
7
Webb City (11-0)
Class 4 District 6 
54
Final
North Platte (3-8)
Class 1 District 7 
30
Wellington-Napoleon (8-3)
Class 1 District 7 
46
Final
Sikeston (5-6)
Class 4 District 1 
0
West Plains (11-0)
Class 4 District 1 
43
Final
Mark Twain (5-6)
Class 1 District 6 
7
Westran (9-2)
Class 1 District 6 
39
Final
Waynesville (3-7)
Class 5 District 5 
7
Willard (4-6)
Class 5 District 5 
42
Final
Tarkio (7-4)
8-Man District 1 
14
Worth County (8-2)
8-Man District 1 
66
Final

Processing. Please wait.