5/22/2019 6:35:32 AM

2018 Football Scores: Week 10

Week

Class

Rich Hill with Hume (0-10)
Class 1 District 3 
6
Adrian (9-1)
Class 1 District 3 
42
Final
Forsyth (0-10)
Class 2 District 3 
0
Ava (9-1)
Class 2 District 3 
72
Final
Ruskin (1-9)
Class 5 District 7 
28
Belton (3-7)
Class 5 District 7 
54
Final
North Platte (3-7)
Class 1 District 7 
42
Bishop LeBlond (0-10)
Class 1 District 7 
19
Final
California (0-10)
Class 2 District 5 
0
Blair Oaks (10-0)
Class 2 District 5 
70
Final
Jefferson City (4-6)
Class 6 District 2 
0
Blue Springs (7-3)
Class 6 District 2 
36
Final
Clopton with Elsberry (3-7)
Class 2 District 6 
20
Bowling Green (7-3)
Class 2 District 6 
64
Final
St. Vincent (5-5)
Class 1 District 1 
37
Brentwood (3-6)
Class 1 District 1 
6
Final
Osage (2-8)
Class 3 District 5 
22
Buffalo (8-2)
Class 3 District 5 
27
Final
Pacific (1-9)
Class 4 District 5 
7
Camdenton (9-1)
Class 4 District 5 
55
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-7)
Class 3 District 2 
0
Cardinal Ritter (9-0)
Class 3 District 2 
13
Final
Hillcrest (3-7)
Class 4 District 6 
12
Carl Junction (5-5)
Class 4 District 6 
43
Final
Duchesne (2-8)
Class 2 District 2 
15
Carnahan (0-10)
Class 2 District 2 
14
Final
Central (New Madrid County) (4-6)
Class 2 District 1 
20
Caruthersville (7-2)
Class 2 District 1 
58
Final
Clinton (0-10)
Class 3 District 6 
6
Cassville (10-0)
Class 3 District 6 
49
Final
Pleasant Hill (8-2)
Class 3 District 7 
32
Center (7-3)
Class 3 District 7 
14
Final
Fredericktown (2-8)
Class 3 District 1 
10
Central (Park Hills) (5-5)
Class 3 District 1 
48
Final
Oak Park (4-6)
Class 5 District 8 
28
Central (St. Joseph) (2-8)
Class 5 District 8 
7
Final
Parkway South (1-9)
Class 5 District 2 
0
Chaminade College Prep (5-5)
Class 5 District 2 
62
Final
East Prairie (3-7)
Class 2 District 1 
34
Charleston (9-1)
Class 2 District 1 
44
Final
Benton (2-8)
Class 3 District 8 
20
Chillicothe (4-6)
Class 3 District 8 
41
Final
St. Louis University (1-9)
Class 6 District 1 
0
Christian Brothers College (8-1)
Class 6 District 1 
63
Final
Highland (1-9)
Class 2 District 6 
0
Clark County (8-2)
Class 2 District 6 
42
Final
Jennings (7-3)
Class 4 District 3 
26
Clayton (5-5)
Class 4 District 3 
7
Final
Crest Ridge (5-5)
Class 1 District 4 
20
Cole Camp (6-4)
Class 1 District 4 
27
Final
St. Joseph Christian (2-7)
 
40
DeKalb (5-5)
8-Man District 2 
64
Final
Ritenour (4-6)
Class 6 District 1 
7
DeSmet (8-2)
Class 6 District 1 
49
Final
West Platte (1-9)
Class 1 District 7 
27
East Buchanan (8-2)
Class 1 District 7 
34
Final
Warsaw (2-8)
Class 2 District 4 
20
El Dorado Springs (8-2)
Class 2 District 4 
56
Final
Salem (3-7)
Class 3 District 5 
7
Eldon (6-4)
Class 3 District 5 
28
Final
Ozark (1-9)
Class 6 District 3 
7
Eureka (9-1)
Class 6 District 3 
41
Final
Lafayette (St. Joseph) (7-3)
Class 4 District 8 
37
Excelsior Springs (8-2)
Class 4 District 8 
46
Final
Willow Springs (1-9)
Class 2 District 3 
6
Fair Grove (9-1)
Class 2 District 3 
45
Final
Hillsboro (4-6)
Class 4 District 1 
43
Farmington (7-3)
Class 4 District 1 
54
Final
Hermann (3-7)
Class 2 District 5 
20
Father Tolton Regional Catholic (4-6)
Class 2 District 5 
59
Final
Harrisburg (1-9)
Class 1 District 5 
12
Fayette (9-1)
Class 1 District 5 
56
Final
DeSoto (5-5)
Class 4 District 1 
6
Festus (6-4)
Class 4 District 1 
36
Final
Ft. Zumwalt West (4-6)
Class 6 District 2 
27
Francis Howell (8-3)
Class 6 District 2 
35
Final
Warrenton (1-9)
Class 4 District 4 
14
Ft. Zumwalt East (8-2)
Class 4 District 4 
42
Final
Princeton with Mercer (5-5)
Class 1 District 8 
30
Gallatin (8-2)
Class 1 District 8 
59
Final
Central (Springfield) (0-10)
Class 5 District 5 
0
Glendale (3-7)
Class 5 District 5 
64
Final
Grandview (5-5)
Class 4 District 7 
27
Grain Valley (5-5)
Class 4 District 7 
20
Final
Appleton City with Montrose (3-6)
Class 1 District 3 
0
Greenfield (6-3)
Class 1 District 3 
44
Final
St. Charles (4-6)
Class 4 District 4 
0
Hannibal (7-3)
Class 4 District 4 
56
Final
Crystal City (1-9)
Class 1 District 1 
0
Hayti (10-0)
Class 1 District 1 
86
Final
Hazelwood West (7-3)
Class 6 District 1 
20
Hazelwood Central (7-3)
Class 6 District 1 
14
Final
University City (1-9)
Class 4 District 3 
6
Hazelwood East (7-3)
Class 4 District 3 
50
Final
Boonville (6-4)
Class 3 District 7 
14
Hogan Prep Academy Charter (7-2)
Class 3 District 7 
32
Final
Lone Jack with Kingsville (3-7)
Class 2 District 7 
8
Holden (7-3)
Class 2 District 7 
42
Final
Liberal with Bronaugh (4-6)
Class 1 District 3 
52
Jasper (5-4)
Class 1 District 3 
27
Final
Malden (2-8)
Class 2 District 1 
8
Jefferson (Festus) (9-1)
Class 2 District 1 
43
Final
Miller Career Academy (5-5)
Class 3 District 2 
26
John Burroughs (4-5)
Class 3 District 2 
7
Final
Kickapoo (2-8)
Class 6 District 3 
13
Joplin (8-2)
Class 6 District 3 
77
Final
Marshall (3-7)
Class 4 District 8 
6
Kearney (8-2)
Class 4 District 8 
51
Final
Doniphan (0-10)
Class 3 District 1 
6
Kennett (9-1)
Class 3 District 1 
41
Final
Braymer (0-10)
8-Man District 3 
0
King City (7-3)
8-Man District 3 
72
Final
Lafayette (Wildwood) (3-7)
Class 6 District 3 
6
Kirkwood (6-3)
Class 6 District 3 
44
Final
University Academy Charter (4-6)
Class 2 District 7 
8
Knob Noster (7-3)
Class 2 District 7 
61
Final
Windsor (Imperial) (2-8)
Class 4 District 2 
0
Ladue Horton Watkins (10-0)
Class 4 District 2 
49
Final
St. Michael the Archangel (4-6)
Class 2 District 7 
7
Lafayette County (6-4)
Class 2 District 7 
49
Final
Stockton with Sheldon (2-8)
Class 2 District 4 
6
Lamar (9-1)
Class 2 District 4 
63
Final
Richmond (0-10)
Class 2 District 8 
0
Lathrop (10-0)
Class 2 District 8 
49
Final
Brookfield (1-9)
Class 2 District 8 
21
Lawson (9-1)
Class 2 District 8 
35
Final
Raymore-Peculiar (3-7)
Class 6 District 4 
14
Lee's Summit North (8-2)
Class 6 District 4 
26
Final
Liberty North (4-6)
Class 6 District 4 
13
Lee's Summit West (9-1)
Class 6 District 4 
21
Final
Carrollton (3-7)
Class 2 District 8 
0
Lexington (9-1)
Class 2 District 8 
54
Final
Park Hill (5-5)
Class 6 District 4 
14
Liberty (7-3)
Class 6 District 4 
20
Final
Mountain Grove (5-5)
Class 2 District 3 
0
Liberty (Mountain View) (7-3)
Class 2 District 3 
35
Final
Francis Howell North (0-10)
Class 5 District 3 
23
Liberty (Wentzville) (4-6)
Class 5 District 3 
49
Final
Cuba (2-8)
Class 2 District 2 
6
Lift for Life Academy Charter (9-1)
Class 2 District 2 
90
Final
Sherwood (0-10)
Class 1 District 4 
14
Lincoln (9-1)
Class 1 District 4 
42
Final
Harrisonville (3-7)
Class 4 District 7 
34
Lincoln College Prep (6-4)
Class 4 District 7 
28
Final
Northwest (Cedar Hill) (5-5)
Class 6 District 3 
13
Lindbergh (7-3)
Class 6 District 3 
42
Final
Diamond (3-7)
Class 1 District 3 
28
Lockwood with Golden City (6-4)
Class 1 District 3 
50
Final
Grandview (Hillsboro) (0-10)
Class 2 District 2 
0
Lutheran North (7-3)
Class 2 District 2 
83
Final
Bayless (1-8)
Class 3 District 2 
8
Lutheran South (5-4)
Class 3 District 2 
66
Final
Soldan International Studies (4-6)
Class 3 District 3 
6
Lutheran St. Charles (8-2)
Class 3 District 3 
54
Final
Trenton (3-7)
Class 2 District 8 
26
Macon (8-2)
Class 2 District 8 
55
Final
Maysville with Winston (2-8)
Class 1 District 8 
14
Marceline (9-1)
Class 1 District 8 
50
Final
Schuyler County (3-7)
Class 1 District 6 
18
Mark Twain (5-5)
Class 1 District 6 
44
Final
Bolivar (4-6)
Class 4 District 6 
20
Marshfield (8-2)
Class 4 District 6 
24
Final
Northeast (Kansas City) HS (1-8)
Class 3 District 8 
0
Maryville (8-1)
Class 3 District 8 
13
Final
Centralia (5-5)
Class 3 District 4 
40
Mexico (6-4)
Class 3 District 4 
53
Final
McCluer (0-9)
Class 4 District 3 
0
MICDS (9-1)
Class 4 District 3 
42
Final
Plattsburg (2-8)
Class 1 District 7 
12
Mid-Buchanan (6-4)
Class 1 District 7 
41
Final
Drexel with Miami (1-9)
Class 1 District 4 
12
Midway (10-0)
Class 1 District 4 
43
Final
Putnam County (2-8)
Class 1 District 8 
7
Milan (10-0)
Class 1 District 8 
39
Final
Marionville (4-6)
Class 1 District 2 
6
Miller (8-2)
Class 1 District 2 
35
Final
Fulton (1-9)
Class 3 District 4 
7
Moberly (7-3)
Class 3 District 4 
48
Final
Missouri Military Academy (0-10)
Class 2 District 6 
0
Monroe City (9-1)
Class 2 District 6 
52
Final
Aurora (2-8)
Class 3 District 6 
0
Mt. Vernon (9-1)
Class 3 District 6 
12
Final
Monett (4-6)
Class 4 District 6 
20
Neosho (7-3)
Class 4 District 6 
49
Final
Montgomery County (5-5)
Class 2 District 5 
20
North Callaway (7-3)
Class 2 District 5 
22
Final
Sikeston (5-5)
Class 4 District 1 
32
North County (5-5)
Class 4 District 1 
30
Final
Stewartsville (1-9)
8-Man District 3 
0
North Shelby (7-3)
8-Man District 3 
74
Final
Chilhowee (1-8)
8-Man District 4 
14
Northwest (Hughesville) (4-5)
8-Man District 4 
62
Final
Oak Grove (1-9)
Class 3 District 7 
7
Odessa (10-0)
Class 3 District 7 
62
Final
McCluer South-Berkeley (6-3)
Class 3 District 3 
28
Orchard Farm (5-5)
Class 3 District 3 
17
Final
Van-Far with Community (3-7)
Class 2 District 6 
6
Palmyra (7-3)
Class 2 District 6 
41
Final
Riverview Gardens (1-9)
Class 4 District 3 
6
Parkway North (6-4)
Class 4 District 3 
56
Final
Webster Groves (0-9)
Class 5 District 2 
14
Parkway West (7-3)
Class 5 District 2 
41
Final
Marquette (6-4)
Class 6 District 1 
17
Pattonville (8-2)
Class 6 District 1 
21
Final
Southeast (4-6)
Class 3 District 7 
0
Pembroke Hill (10-0)
Class 3 District 7 
42
Final
Potosi (5-5)
Class 3 District 1 
17
Perryville (4-6)
Class 3 District 1 
14
Final
Pleasant Hope (0-10)
Class 1 District 2 
0
Pierce City (10-0)
Class 1 District 2 
68
Final
Winnetonka (1-9)
Class 4 District 8 
21
Platte County (9-1)
Class 4 District 8 
57
Final
Oakville (0-9)
Class 5 District 1 
33
Poplar Bluff (5-5)
Class 5 District 1 
36
Final
Herculaneum (3-7)
Class 2 District 2 
0
Principia (5-3)
Class 2 District 2 
42
Final
St. Dominic (5-5)
Class 4 District 4 
20
Priory (7-3)
Class 4 District 4 
37
Final
Nevada (1-9)
Class 3 District 6 
14
Reeds Spring (7-3)
Class 3 District 6 
51
Final
Branson (2-8)
Class 5 District 6 
9
Republic (3-7)
Class 5 District 6 
34
Final
Francis Howell Central (1-9)
Class 6 District 2 
20
Rock Bridge (8-2)
Class 6 District 2 
47
Final
Albany (3-7)
8-Man District 1 
56
Rock Port (6-4)
8-Man District 1 
68
Final
Lee's Summit (6-4)
Class 6 District 4 
7
Rockhurst (8-2)
Class 6 District 4 
45
Final
Gateway (3-7)
Class 4 District 2 
8
Rockwood Summit (5-5)
Class 4 District 2 
51
Final
Washington (3-7)
Class 4 District 5 
7
Rolla (7-3)
Class 4 District 5 
50
Final
Bishop DuBourg with Hancock (3-7)
Class 4 District 2 
12
Roosevelt with Cleveland NJROTC (8-2)
Class 4 District 2 
30
Final
Butler (2-8)
Class 2 District 4 
7
Sarcoxie (7-3)
Class 2 District 4 
39
Final
Central Academy (1-9)
Class 3 District 8 
0
Savannah (7-3)
Class 3 District 8 
82
Final
Paris with Faith Walk (2-8)
Class 1 District 6 
14
Scotland County (8-2)
Class 1 District 6 
56
Final
Portageville (4-6)
Class 1 District 1 
30
Scott City (8-2)
Class 1 District 1 
54
Final
Hollister (4-6)
Class 3 District 6 
7
Seneca (5-5)
Class 3 District 6 
43
Final
Ash Grove (2-8)
Class 1 District 2 
12
Skyline (7-3)
Class 1 District 2 
62
Final
Concordia (2-8)
Class 1 District 5 
28
Slater (5-4)
Class 1 District 5 
40
Final
Hickman (2-8)
Class 5 District 4 
7
Smith-Cotton (5-5)
Class 5 District 4 
10
Final
Kirksville (4-6)
Class 4 District 8 
15
Smithville (9-1)
Class 4 District 8 
45
Final
Hallsville (3-7)
Class 2 District 5 
27
South Callaway (9-1)
Class 2 District 5 
28
Final
Penney (7-3)
Class 1 District 8 
35
South Harrison (6-4)
Class 1 District 8 
22
Final
South Nodaway (2-8)
8-Man District 2 
16
South Holt (5-5)
8-Man District 2 
62
Final
Knox County (4-6)
Class 1 District 6 
0
South Shelby (4-6)
Class 1 District 6 
36
Final
Wright City (2-8)
Class 3 District 4 
14
Southern Boone (8-2)
Class 3 District 4 
55
Final
Logan-Rogersville (0-10)
Class 3 District 5 
7
Springfield Catholic (8-2)
Class 3 District 5 
42
Final
Normandy Collaborative (3-7)
Class 3 District 3 
18
St. Charles West (7-3)
Class 3 District 3 
58
Final
Vashon (1-9)
Class 3 District 2 
12
St. Clair (9-1)
Class 3 District 2 
69
Final
Sullivan (3-7)
Class 4 District 5 
0
St. Francis Borgia (9-1)
Class 4 District 5 
41
Final
Owensville (2-8)
Class 3 District 5 
6
St. James (6-4)
Class 3 District 5 
14
Final
Affton (4-6)
Class 4 District 2 
6
St. Mary's (St. Louis) (5-5)
Class 4 District 2 
48
Final
Kelly (6-4)
Class 2 District 1 
14
St. Pius X (Festus) (8-2)
Class 2 District 1 
18
Final
Cameron (3-7)
Class 3 District 8 
15
St. Pius X (Kansas City) (6-4)
Class 3 District 8 
41
Final
Dexter (5-4)
Class 3 District 1 
25
Ste. Genevieve (7-3)
Class 3 District 1 
19
Final
Houston (5-5)
Class 2 District 3 
0
Strafford (9-1)
Class 2 District 3 
20
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-8)
Class 2 District 7 
0
Summit Christian Academy (8-2)
Class 2 District 7 
68
Final
Salisbury (2-8)
Class 1 District 5 
6
Sweet Springs with Malta Bend (5-5)
Class 1 District 5 
34
Final
North Nodaway (0-10)
8-Man District 1 
0
Tarkio (7-3)
8-Man District 1 
72
Final
Cabool (4-6)
Class 1 District 2 
7
Thayer (6-4)
Class 1 District 2 
14
Final
Santa Fe (1-9)
Class 1 District 5 
20
Tipton (5-5)
Class 1 District 5 
32
Final
Sumner with Transportation and Law (1-9)
Class 3 District 3 
0
Trinity Catholic (8-2)
Class 3 District 3 
88
Final
Blue Springs South (3-7)
Class 6 District 2 
35
Troy Buchanan (7-3)
Class 6 District 2 
14
Final
Helias Catholic (4-6)
Class 4 District 5 
46
Union (7-3)
Class 4 District 5 
21
Final
Chaffee (2-8)
Class 1 District 1 
19
Valle Catholic (8-2)
Class 1 District 1 
54
Final
Raytown South (1-9)
Class 4 District 7 
36
Van Horn (7-3)
Class 4 District 7 
41
Final
East Newton (0-10)
Class 2 District 4 
6
Versailles (6-4)
Class 2 District 4 
48
Final
East (Kansas City) (2-8)
Class 4 District 7 
14
Warrensburg (7-3)
Class 4 District 7 
52
Final
McDonald County (3-7)
Class 4 District 6 
13
Webb City (10-0)
Class 4 District 6 
55
Final
Polo (0-11)
Class 1 District 7 
16
Wellington-Napoleon (7-3)
Class 1 District 7 
54
Final
Central (Cape Girardeau) (1-9)
Class 4 District 1 
0
West Plains (10-0)
Class 4 District 1 
61
Final
Parkway Central (3-7)
Class 4 District 4 
17
Westminster Christian Academy (6-4)
Class 4 District 4 
35
Final
Louisiana (2-8)
Class 1 District 6 
14
Westran (8-2)
Class 1 District 6 
53
Final
Truman (0-10)
Class 5 District 7 
14
William Chrisman (5-5)
Class 5 District 7 
38
Final
Archie (6-4)
Class 1 District 4 
18
Windsor (7-3)
Class 1 District 4 
25
Final
Christian (4-6)
Class 3 District 4 
36
Winfield (7-3)
Class 3 District 4 
43
Final

Processing. Please wait.