5/22/2019 6:11:58 AM

2018 Football Scores: Week 1

Week

Class

Veritas Christian (Kan.) (Lawrence, KS) (0-1)
 
6
Albany (1-0)
8-Man District 1 
64
Final
Crest Ridge (0-1)
Class 1 District 4 
19
Archie (1-0)
Class 1 District 4 
28
Final
Cassville (1-0)
Class 3 District 6 
42
Aurora (0-1)
Class 3 District 6 
12
Final
Brentwood (1-0)
Class 1 District 1 
39
Bayless (0-1)
Class 3 District 2 
13
Final
Riverview Gardens (0-1)
Class 4 District 3 
16
Belleville West (Ill.) (Belleville, IL) (1-0)
 
41
Final
Ruskin (0-1)
Class 5 District 7 
6
Belton (1-0)
Class 5 District 7 
61
Final
Winnetonka (1-0)
Class 4 District 8 
34
Benton (0-1)
Class 3 District 8 
20
Final
Jefferson (Festus) (1-0)
Class 2 District 1 
51
Bishop DuBourg with Hancock (0-1)
Class 4 District 2 
6
Final
William Chrisman (0-1)
Class 5 District 7 
0
Blue Springs (1-0)
Class 6 District 2 
39
Final
Pleasant Hill (1-0)
Class 3 District 7 
42
Boonville (0-1)
Class 3 District 7 
0
Final
Ava (0-1)
Class 2 District 3 
16
Buffalo (1-0)
Class 3 District 5 
20
Final
Adrian (1-0)
Class 1 District 3 
28
Butler (0-1)
Class 2 District 4 
0
Final
Warrensburg (1-0)
Class 4 District 7 
55
California (0-1)
Class 2 District 5 
7
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 3 District 8 
22
Cameron (1-0)
Class 3 District 8 
40
Final
Confluence Prep Academy Charter (0-1)
Class 3 District 2 
0
Cardinal Ritter (1-0)
Class 3 District 2 
82
Final
Normandy Collaborative (1-0)
Class 3 District 3 
44
Carnahan (0-1)
Class 2 District 2 
0
Final
Fayette (1-0)
Class 1 District 5 
34
Carrollton (0-1)
Class 2 District 8 
0
Final
Nixa (0-1)
Class 5 District 6 
7
Carthage (1-0)
Class 5 District 6 
38
Final
North County (1-0)
Class 4 District 1 
56
Central (Cape Girardeau) (0-1)
Class 4 District 1 
34
Final
Center (1-0)
Class 3 District 7 
46
Central Academy (0-1)
Class 3 District 8 
0
Final
Crystal City (0-1)
Class 1 District 1 
0
Chaffee (1-0)
Class 1 District 1 
20
Final
Belleville East (Belleville, IL) (0-1)
 
31
Chaminade College Prep (1-0)
Class 5 District 2 
45
Final
Portageville (0-1)
Class 1 District 1 
13
Charleston (1-0)
Class 2 District 1 
56
Final
Marshall (1-0)
Class 4 District 8 
16
Chillicothe (0-1)
Class 3 District 8 
0
Final
Orchard Farm (0-1)
Class 3 District 3 
27
Christian (1-0)
Class 3 District 4 
33
Final
O'Fallon (Ill.) (O'fallon, IL) (0-1)
 
6
Christian Brothers College (1-0)
Class 6 District 1 
58
Final
Highland (0-1)
Class 2 District 6 
12
Clark County (1-0)
Class 2 District 6 
40
Final
Lafayette (St. Joseph) (1-0)
Class 4 District 8 
48
Clinton (0-1)
Class 3 District 6 
0
Final
Duchesne (1-0)
Class 2 District 2 
27
Clopton with Elsberry (0-1)
Class 2 District 6 
19
Final
Concordia (0-1)
Class 1 District 5 
15
Cole Camp (1-0)
Class 1 District 4 
42
Final
Trinity Catholic (0-1)
Class 3 District 3 
14
Colquitt County (Ga.) (Norman Park, GA) (2-0)
 
42
Final
Herculaneum (1-0)
Class 2 District 2 
18
Cuba (0-1)
Class 2 District 2 
14
Final
Hazelwood Central (0-1)
Class 6 District 1 
2
DeSmet (1-0)
Class 6 District 1 
37
Final
Ash Grove (0-1)
Class 1 District 2 
0
Diamond (1-0)
Class 1 District 3 
16
Final
Cabool (1-0)
Class 1 District 2 
40
Doniphan (0-1)
Class 3 District 1 
6
Final
South Harrison (0-1)
Class 1 District 8 
22
East Buchanan (1-0)
Class 1 District 7 
32
Final
Kelly (0-1)
Class 2 District 1 
12
East Prairie (1-0)
Class 2 District 1 
22
Final
McCluer North (0-1)
Class 5 District 3 
0
Edwardsville (Ill.) (Edwardsville, IL) (1-0)
 
63
Final
Pembroke Hill (1-0)
Class 3 District 7 
14
El Dorado Springs (0-1)
Class 2 District 4 
8
Final
Bolivar (0-1)
Class 4 District 6 
26
Eldon (1-0)
Class 3 District 5 
42
Final
Ft. Zumwalt West (0-1)
Class 6 District 2 
20
Eureka (1-0)
Class 6 District 3 
24
Final
Southeast (0-1)
Class 3 District 7 
25
Excelsior Springs (1-0)
Class 4 District 8 
41
Final
Union (0-1)
Class 4 District 5 
12
Farmington (1-0)
Class 4 District 1 
23
Final
Hallsville (0-1)
Class 2 District 5 
16
Father Tolton Regional Catholic (1-0)
Class 2 District 5 
29
Final
Skyline (1-0)
Class 1 District 2 
60
Forsyth (0-1)
Class 2 District 3 
12
Final
Raytown South (0-1)
Class 4 District 7 
6
Fort Osage (1-0)
Class 5 District 7 
35
Final
Festus (0-1)
Class 4 District 1 
6
Fox (1-0)
Class 5 District 1 
27
Final
Ft. Zumwalt East (1-0)
Class 4 District 4 
43
Francis Howell Central (0-1)
Class 6 District 2 
28
Final
Northwest (Cedar Hill) (1-0)
Class 6 District 3 
34
Francis Howell North (0-1)
Class 5 District 3 
14
Final
Francis Howell (0-1)
Class 6 District 2 
27
Ft. Zumwalt North (1-0)
Class 5 District 3 
34
Final
Clayton (1-0)
Class 4 District 3 
33
Gateway (0-1)
Class 4 District 2 
0
Final
Rolla (1-0)
Class 4 District 5 
31
Glendale (0-1)
Class 5 District 5 
26
Final
Scott City (1-0)
Class 1 District 1 
50
Grandview (Hillsboro) (0-1)
Class 2 District 2 
0
Final
Helias Catholic (1-0)
Class 4 District 5 
35
Hannibal (0-1)
Class 4 District 4 
34
Final
Kearney (1-0)
Class 4 District 8 
46
Harrisonville (0-1)
Class 4 District 7 
6
Final
East Newton (0-1)
Class 2 District 4 
0
Hollister (1-0)
Class 3 District 6 
35
Final
Ft. Zumwalt South (0-1)
Class 5 District 3 
0
Holt (1-0)
Class 5 District 4 
40
Final
Drexel with Miami (0-1)
Class 1 District 4 
22
Jasper (1-0)
Class 1 District 3 
24
Final
Kirkwood (1-0)
Class 6 District 3 
37
Jefferson City (0-1)
Class 6 District 2 
0
Final
Soldan International Studies (0-1)
Class 3 District 3 
22
John Burroughs (1-0)
Class 3 District 2 
44
Final
Fredericktown (0-1)
Class 3 District 1 
19
Kennett (1-0)
Class 3 District 1 
55
Final
Versailles (0-1)
Class 2 District 4 
30
Knob Noster (1-0)
Class 2 District 7 
68
Final
Ritenour (0-1)
Class 6 District 1 
7
Ladue Horton Watkins (1-0)
Class 4 District 2 
37
Final
Trenton (0-1)
Class 2 District 8 
7
Lathrop (1-0)
Class 2 District 8 
55
Final
Oak Grove (0-1)
Class 3 District 7 
17
Lawson (1-0)
Class 2 District 8 
32
Final
Kickapoo (0-1)
Class 6 District 3 
0
Lebanon (1-0)
Class 5 District 5 
41
Final
Liberty North (0-1)
Class 6 District 4 
13
Lee's Summit North (1-0)
Class 6 District 4 
40
Final
Park Hill (0-1)
Class 6 District 4 
21
Lee's Summit West (1-0)
Class 6 District 4 
34
Final
Quincy Notre Dame (Ill.) (Quincy, IL) (0-1)
 
22
Lexington (1-0)
Class 2 District 8 
32
Final
Greenfield (1-0)
Class 1 District 3 
22
Liberal with Bronaugh (0-1)
Class 1 District 3 
8
Final
Lee's Summit (1-0)
Class 6 District 4 
43
Liberty (0-1)
Class 6 District 4 
19
Final
Warrenton (0-1)
Class 4 District 4 
13
Liberty (Wentzville) (1-0)
Class 5 District 3 
21
Final
Hogan Prep Academy Charter (1-0)
Class 3 District 7 
36
Lincoln College Prep (0-1)
Class 4 District 7 
12
Final
Lamar (1-0)
Class 2 District 4 
65
Logan-Rogersville (0-1)
Class 3 District 5 
20
Final
Affton (0-1)
Class 4 District 2 
7
Lutheran South (1-0)
Class 3 District 2 
48
Final
Lift for Life Academy Charter (0-1)
Class 2 District 2 
12
Lutheran St. Charles (1-0)
Class 3 District 3 
35
Final
Kirksville (0-1)
Class 4 District 8 
27
Macon (1-0)
Class 2 District 8 
34
Final
Central (New Madrid County) (1-0)
Class 2 District 1 
50
Malden (0-1)
Class 2 District 1 
40
Final
Scotland County (0-1)
Class 1 District 6 
13
Marceline (1-0)
Class 1 District 8 
43
Final
Louisiana (0-2)
Class 1 District 6 
34
Mark Twain (1-0)
Class 1 District 6 
54
Final
McDonald County (0-1)
Class 4 District 6 
7
Marshfield (1-0)
Class 4 District 6 
41
Final
Jennings (1-0)
Class 4 District 3 
28
McCluer (0-1)
Class 4 District 3 
0
Final
MICDS (1-0)
Class 4 District 3 
28
McCluer South-Berkeley (0-1)
Class 3 District 3 
6
Final
Lindbergh (1-0)
Class 6 District 3 
17
Mehlville (0-1)
Class 5 District 2 
7
Final
Plattsburg (0-1)
Class 1 District 7 
14
Milan (1-0)
Class 1 District 8 
41
Final
Caruthersville (1-0)
Class 2 District 1 
27
Miller Career Academy (0-1)
Class 3 District 2 
24
Final
Centralia (0-1)
Class 3 District 4 
0
Monroe City (1-0)
Class 2 District 6 
38
Final
Hermann (1-0)
Class 2 District 5 
28
Montgomery County (0-1)
Class 2 District 5 
12
Final
Fair Grove (1-0)
Class 2 District 3 
34
Mountain Grove (0-1)
Class 2 District 3 
0
Final
Monett (0-1)
Class 4 District 6 
7
Mt. Vernon (1-0)
Class 3 District 6 
37
Final
Lutheran North (0-1)
Class 2 District 2 
6
Nazareth Academy (Ill.) (Lagrange Park, IL) (1-0)
 
20
Final
Ozark (0-1)
Class 6 District 3 
0
Neosho (1-0)
Class 4 District 6 
35
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS) (0-1)
 
0
Norborne (1-0)
8-Man District 4 
40
Final
King City (1-0)
8-Man District 3 
40
North Andrew (0-1)
8-Man District 2 
8
Final
Missouri Military Academy (0-1)
Class 2 District 6 
0
North Callaway (1-0)
Class 2 District 5 
63
Final
Grandview (0-1)
Class 4 District 7 
23
North Kansas City (1-0)
Class 5 District 8 
30
Final
Gallatin (1-0)
Class 1 District 8 
31
North Platte (0-1)
Class 1 District 7 
6
Final
North Shelby (1-0)
8-Man District 3 
66
Northwest (Hughesville) (0-1)
8-Man District 4 
26
Final
Platte County (1-0)
Class 4 District 8 
35
Oak Park (0-1)
Class 5 District 8 
0
Final
Hazelwood West (1-0)
Class 6 District 1 
40
Oakville (0-1)
Class 5 District 1 
7
Final
Chilhowee (0-1)
8-Man District 4 
8
Orrick (1-0)
8-Man District 4 
52
Final
Fulton (0-1)
Class 3 District 4 
27
Osage (1-0)
Class 3 District 5 
42
Final
St. Francis Borgia (1-0)
Class 4 District 5 
42
Pacific (0-1)
Class 4 District 5 
6
Final
Brookfield (0-1)
Class 2 District 8 
6
Palmyra (1-0)
Class 2 District 6 
7
Final
Harrisburg (0-1)
Class 1 District 5 
8
Paris with Faith Walk (1-0)
Class 1 District 6 
45
Final
Raymore-Peculiar (1-0)
Class 6 District 4 
41
Park Hill South (0-1)
Class 5 District 8 
35
Final
Central (Springfield) (0-1)
Class 5 District 5 
20
Parkview (1-0)
Class 5 District 6 
56
Final
Rockwood Summit (0-1)
Class 4 District 2 
14
Parkway Central (1-0)
Class 4 District 4 
21
Final
Marquette (1-0)
Class 6 District 1 
26
Parkway North (0-1)
Class 4 District 3 
7
Final
Parkway West (1-0)
Class 5 District 2 
35
Parkway South (0-1)
Class 5 District 2 
0
Final
St. Joseph Christian (0-1)
 
12
Pattonsburg (1-0)
8-Man District 3 
68
Final
Hickman (1-0)
Class 5 District 4 
23
Pattonville (0-1)
Class 6 District 1 
20
Final
Maysville with Winston (0-1)
Class 1 District 8 
14
Penney (1-0)
Class 1 District 8 
43
Final
DeSoto (1-0)
Class 4 District 1 
6
Perryville (0-1)
Class 3 District 1 
3
Final
Lockwood with Golden City (0-1)
Class 1 District 3 
12
Pierce City (1-0)
Class 1 District 2 
36
Final
Marionville (1-0)
Class 1 District 2 
58
Pleasant Hope (0-1)
Class 1 District 2 
0
Final
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS) (1-0)
 
47
Polo (0-1)
Class 1 District 7 
0
Final
Sumner with Transportation and Law (0-1)
Class 3 District 3 
8
Poplar Bluff (1-0)
Class 5 District 1 
50
Final
Owensville (0-1)
Class 3 District 5 
14
Potosi (1-0)
Class 3 District 1 
55
Final
Mid-Buchanan (1-0)
Class 1 District 7 
40
Princeton with Mercer (0-1)
Class 1 District 8 
14
Final
St. Charles (0-1)
Class 4 District 4 
16
Priory (1-0)
Class 4 District 4 
35
Final
Bishop LeBlond (0-1)
Class 1 District 7 
12
Putnam County (1-0)
Class 1 District 8 
26
Final
Blue Springs South (0-1)
Class 6 District 2 
34
Raytown (1-0)
Class 5 District 7 
41
Final
Nevada (0-1)
Class 3 District 6 
32
Reeds Spring (1-0)
Class 3 District 6 
52
Final
Branson (1-0)
Class 5 District 6 
19
Republic (0-1)
Class 5 District 6 
13
Final
Lincoln (1-0)
Class 1 District 4 
41
Rich Hill with Hume (0-1)
Class 1 District 3 
8
Final
DeKalb (0-1)
8-Man District 2 
14
Rock Port (1-0)
8-Man District 1 
40
Final
Rock Bridge (1-0)
Class 6 District 2 
33
Rockhurst (0-1)
Class 6 District 4 
21
Final
St. James (0-1)
Class 3 District 5 
20
Salem (1-0)
Class 3 District 5 
24
Final
Slater (1-0)
Class 1 District 5 
38
Santa Fe (0-1)
Class 1 District 5 
14
Final
Houston (1-0)
Class 2 District 3 
18
Sarcoxie (0-1)
Class 2 District 4 
0
Final
Grain Valley (1-0)
Class 4 District 7 
34
Savannah (0-1)
Class 3 District 8 
6
Final
Knox County (1-0)
Class 1 District 6 
14
Schuyler County (0-1)
Class 1 District 6 
8
Final
Washington (0-1)
Class 4 District 5 
13
Seckman (1-0)
Class 5 District 1 
27
Final
Holden (1-0)
Class 2 District 7 
36
Sherwood (0-1)
Class 1 District 4 
16
Final
Vashon (0-1)
Class 3 District 2 
0
Sikeston (1-0)
Class 4 District 1 
64
Final
Moberly (0-1)
Class 3 District 4 
14
Smith-Cotton (1-0)
Class 5 District 4 
21
Final
Central (St. Joseph) (0-1)
Class 5 District 8 
13
Smithville (1-0)
Class 4 District 8 
41
Final
Lafayette County (1-0)
Class 2 District 7 
41
South Callaway (0-1)
Class 2 District 5 
20
Final
Mound City (1-0)
8-Man District 2 
58
South Nodaway (0-1)
8-Man District 2 
0
Final
Bowling Green (1-0)
Class 2 District 6 
43
South Shelby (0-1)
Class 1 District 6 
24
Final
Mexico (0-1)
Class 3 District 4 
6
Southern Boone (1-0)
Class 3 District 4 
49
Final
Seneca (0-1)
Class 3 District 6 
42
Springfield Catholic (1-0)
Class 3 District 5 
50
Final
Central (Park Hills) (0-1)
Class 3 District 1 
7
St. Clair (1-0)
Class 3 District 2 
37
Final
St. Charles West (0-1)
Class 3 District 3 
14
St. Dominic (1-0)
Class 4 District 4 
21
Final
Battle (1-0)
Class 5 District 4 
53
St. Louis University (0-1)
Class 6 District 1 
25
Final
Summit Christian Academy (1-0)
Class 2 District 7 
48
St. Michael the Archangel (0-1)
Class 2 District 7 
17
Final
Tipton (1-0)
Class 1 District 5 
30
St. Paul Lutheran (Concordia) (0-1)
Class 2 District 7 
16
Final
Odessa (1-0)
Class 3 District 7 
48
St. Pius X (Kansas City) (0-1)
Class 3 District 8 
0
Final
Braymer (0-1)
8-Man District 3 
2
Stanberry (1-0)
8-Man District 1 
48
Final
Dexter (0-1)
Class 3 District 1 
0
Ste. Genevieve (1-0)
Class 3 District 1 
21
Final
North Nodaway (0-1)
8-Man District 1 
0
Stewartsville (1-0)
8-Man District 3 
50
Final
Miller (1-0)
Class 1 District 2 
43
Stockton with Sheldon (0-1)
Class 2 District 4 
0
Final
Willow Springs (0-1)
Class 2 District 3 
0
Strafford (1-0)
Class 2 District 3 
50
Final
Hillsboro (1-0)
Class 4 District 1 
30
Sullivan (0-1)
Class 4 District 5 
17
Final
Southwest (Livingston County) (1-0)
8-Man District 3 
52
Tarkio (0-1)
8-Man District 1 
42
Final
Hayti (1-0)
Class 1 District 1 
46
Thayer (0-1)
Class 1 District 2 
14
Final
Lafayette (Wildwood) (0-1)
Class 6 District 3 
6
Timberland (1-0)
Class 5 District 4 
44
Final
Staley (1-0)
Class 5 District 8 
55
Truman (0-1)
Class 5 District 7 
6
Final
Wellington-Napoleon (0-1)
Class 1 District 7 
20
University Academy Charter (1-0)
Class 2 District 7 
24
Final
Hazelwood East (1-0)
Class 4 District 3 
40
University City (0-1)
Class 4 District 3 
0
Final
St. Vincent (0-1)
Class 1 District 1 
9
Valle Catholic (1-0)
Class 1 District 1 
47
Final
East (Kansas City) (0-1)
Class 4 District 7 
6
Van Horn (1-0)
Class 4 District 7 
24
Final
South Mac (Ill.) (Bunker Hill, IL) (0-1)
 
0
Van-Far with Community (1-0)
Class 2 District 6 
32
Final
Fayetteville (Ark.) (Fayetteville, AR) (1-0)
 
51
Vianney (0-1)
Class 5 District 2 
28
Final
Midway (1-0)
Class 1 District 4 
19
Warsaw (0-1)
Class 2 District 4 
6
Final
Camdenton (1-0)
Class 4 District 5 
49
Waynesville (0-1)
Class 5 District 5 
0
Final
Carl Junction (0-1)
Class 4 District 6 
9
Webb City (1-0)
Class 4 District 6 
42
Final
Jackson (1-0)
Class 5 District 1 
42
Webster Groves (0-1)
Class 5 District 2 
7
Final
Hillcrest (0-1)
Class 4 District 6 
0
West Plains (1-0)
Class 4 District 1 
42
Final
Lone Jack with Kingsville (0-1)
Class 2 District 7 
0
West Platte (1-0)
Class 1 District 7 
46
Final
St. Mary's (St. Louis) (0-1)
Class 4 District 2 
30
Westminster Christian Academy (1-0)
Class 4 District 4 
44
Final
Salisbury (0-1)
Class 1 District 5 
7
Westran (1-0)
Class 1 District 6 
53
Final
Joplin (1-0)
Class 6 District 3 
41
Willard (0-1)
Class 5 District 5 
18
Final
Sweet Springs with Malta Bend (0-1)
Class 1 District 5 
12
Windsor (1-0)
Class 1 District 4 
50
Final
St. Pius X (Festus) (1-0)
Class 2 District 1 
42
Windsor (Imperial) (0-1)
Class 4 District 2 
14
Final
Wright City (0-1)
Class 3 District 4 
0
Winfield (1-0)
Class 3 District 4 
43
Final
South Holt (0-1)
8-Man District 2 
28
Worth County (1-0)
8-Man District 1 
74
Final

Processing. Please wait.