2019-2020 Girls Basketball


No Games for Macks Creek High School on this date.
Hallsville
Class 3 District 13 
35
Boonville (4-1)
Class 4 District 10 
62
Centralia Tournament ,  Centralia Final
Rockwood Summit (1-0)
Class 4 District 4 
68
Clayton (3-2)
Class 4 District 5 
31
Clayton Final
Oran (4-0)
Class 2 District 3 
68
Delta (3-0)
Class 1 District 2 
36
Lady Devil Invitation,  Chaffee Final
Salisbury (4-1)
Class 2 District 6 
48
Macon (3-1)
Class 3 District 13 
59
Centralia Tournament ,  Centralia Final
Paris with Faith Walk (3-1)
Class 2 District 5 
42
Monroe City (4-1)
Class 3 District 13 
49
95th Annual Monroe City High School Varsity Basketball Tournament,  Monroe City Final
St. Louis Patriots Sr.
 
31
Pacific (3-1)
Class 4 District 4 
56
22nd Annual Black and Red Doe Run Classic,  Herculaneum Final
Liberty North (1-2)
Class 5 District 15 
47
Park Hill (1-0)
Class 5 District 16 
51
Liberty North Invitational ,  Liberty Final
Lee's Summit North (2-4)
Class 5 District 13 
54
St. Teresa's Academy (1-2)
Class 5 District 14 
41
Kansas City Final
Truman (5-1)
Class 5 District 14 
57
To be determined
 
30
DeSoto High School ,  DeSoto Final
Capital City High (1-3)
Class 4 District 10 
Camdenton (0-1)
Class 4 District 10 
Camdenton 7:00 PM
Kearney (1-0)
Class 4 District 16 
Central (St. Joseph) (2-1)
Class 5 District 16 
Liberty 7:00 PM
Sturgeon (0-4)
Class 1 District 10 
Centralia (1-2)
Class 3 District 13 
Centralia Tournament ,  Centralia TBD
Lutheran St. Charles (1-0)
Class 3 District 8 
Christian (0-4)
Class 3 District 8 
O'fallon 5:30 PM
Confluence Prep Academy Charter (0-1)
 
Cleveland NJROTC (0-3)
Class 3 District 6 
St. Louis 4:30 PM
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-1)
Class 3 District 14 
Crest Ridge (3-1)
Class 2 District 14 
I-70 Conference Tournament,  Crest Ridge TBD
Valley Park (1-4)
Class 3 District 5 
Crossroads College Preparatory (1-0)
Class 2 District 4 
St. Louis 4:30 PM
St. Paul Lutheran (Farmington) (2-2)
Class 1 District 3 
Crystal City
Class 2 District 4 
22nd Annual Black and Red Doe Run Classic,  Herculaneum TBD
Rosati-Kain (1-0)
Class 4 District 6 
Duchesne (0-1)
Class 3 District 7 
St. Charles 6:00 PM
Hogan Prep Academy Charter (2-0)
Class 3 District 15 
Ewing Marion Kauffman HS (0-2)
Class 3 District 15 
Kansas City 7:00 PM
Roosevelt (1-1)
Class 4 District 3 
Gateway (0-1)
Class 4 District 3 
St. Louis 6:00 PM
Herculaneum (1-1)
Class 3 District 3 
Grandview (Hillsboro) (3-2)
Class 3 District 3 
22nd Annual Black and Red Doe Run Classic,  Herculaneum TBD
Windsor (0-5)
Class 2 District 14 
Lafayette County (1-2)
Class 3 District 14 
Husker Classic,  Higginsville TBD
Plattsburg (2-1)
Class 2 District 15 
Lathrop (0-3)
Class 3 District 16 
KCI Tournament,  Faucett TBD
West Platte (1-2)
Class 2 District 16 
Lawson (2-2)
Class 3 District 16 
KCI Tournament,  faucet TBD
St. Pius X (Kansas City) (4-0)
Class 3 District 16 
Lincoln College Prep (4-1)
Class 4 District 15 
Liberty North Inv.,  Liberty TBD
McCluer North
Class 5 District 5 
Lindbergh (2-2)
Class 5 District 2 
St. Louis TBD
Gateway Legacy Sr. H. (3-2)
 
Miller Career Academy
Class 3 District 6 
St. Louis 6:00 PM
Harrisburg (1-3)
Class 2 District 8 
North Callaway (0-2)
Class 3 District 8 
Centralia Tournament ,  Centralia TBD
Lutheran South (2-1)
Class 3 District 5 
North County (5-0)
Class 4 District 2 
22nd Annual Black and Red Doe Run Classic,  Herculaneum TBD
North Harrison (0-2)
Class 1 District 14 
North Nodaway (1-1)
Class 1 District 16 
Hopkins 6:30 PM
Cristo Rey (1-0)
Class 3 District 16 
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 4 District 15 
Kansas City 7:00 PM
Holt (2-0)
Class 5 District 8 
Pattonville
Class 5 District 6 
Maryland Heights 6:00 PM
Sacred Heart (3-3)
Class 1 District 8 
Pilot Grove (1-2)
Class 1 District 9 
Pilot Grove Tiger Classic,  Pilot Grove TBD
North Technical (2-0)
Class 3 District 7 
Riverview Gardens (0-1)
Class 4 District 6 
St. Louis 5:30 PM
Jamestown (0-2)
Class 1 District 9 
Russellville (2-2)
Class 2 District 8 
Russellville 6:00 PM
Wellington-Napoleon (3-0)
Class 2 District 15 
Santa Fe (2-0)
Class 1 District 13 
I-70 Conference Tournament,  Centerview TBD
Villa Duchesne (2-2)
Class 4 District 5 
St. Pius X (Festus) (2-0)
Class 3 District 3 
Festus TBD
Raytown (1-1)
Class 5 District 14 
To be determined
 
Liberty North Tournament,  Liberty TBD
Gainesville (2-2)
Class 2 District 10 
To be determined
 
Mammoth Spring Border War,  Mammoth Springs TBD



Processing. Please wait.