2018-2019 Girls Soccer



Viewing Hannibal High School
Hannibal (1-0)
Class 3 District 8 
Warrenton
Class 3 District 8 
Warrenton 6:30 PM
Kirksville (0-1)
Class 2 District 15 
Battle (0-2)
Class 4 District 8 
Columbia 6:30 PM
Stover with Cole Camp (3-0)
Class 2 District 11 
Belle
Class 1 District 5 
Belle 5:00 PM
Lafayette (St. Joseph)
Class 2 District 16 
Benton
Class 2 District 16 
St. Joseph 6:30 PM
Metro
Class 1 District 2 
Bishop DuBourg
Class 2 District 2 
St. Louis 4:30 PM
Central (St. Joseph)
Class 4 District 16 
Bishop LeBlond
Class 1 District 8 
St. Joseph 4:30 PM
Liberty North (1-0)
Class 4 District 15 
Blue Springs South (1-0)
Class 4 District 13 
Platte co invitational ,  Platte City TBD
Lee's Summit North
Class 4 District 13 
Blue Valley SW HS (Overland Park , KS)
 
Overland Park , KS 6:30 PM
Hickman (2-0)
Class 4 District 8 
Boonville (0-1)
Class 2 District 12 
Boonville 6:30 PM
Liberty (Mountain View)
Class 1 District 6 
Branson
Class 4 District 9 
Branson 5:00 PM
Springfield Catholic (1-0-2)
Class 2 District 11 
Camdenton (0-1)
Class 3 District 10 
Camdenton 6:00 PM
Smith-Cotton (1-0)
Class 4 District 11 
Center
Class 2 District 13 
Kansas City TBD
Parkview
Class 3 District 11 
Central (Springfield)
Class 4 District 10 
Springfield 6:45 PM
Laquey (0-3)
Class 1 District 5 
Dixon
Class 1 District 5 
Dixon 5:00 PM
Mexico (1-2)
Class 2 District 8 
Fatima
Class 1 District 5 
Westphalia 5:00 PM
Winnetonka
Class 3 District 15 
Fort Osage (2-0)
Class 4 District 14 
Independence TBD
Saxony Lutheran (1-0)
Class 1 District 1 
Fredericktown (1-0)
Class 2 District 1 
Fredericktown 5:00 PM
Northwest (Cedar Hill)
Class 4 District 1 
Hillsboro (1-0)
Class 3 District 2 
Hillsboro 6:00 PM
Willard
Class 3 District 11 
Logan-Rogersville
Class 2 District 10 
Rogersville TBD
Lebanon (2-1)
Class 4 District 11 
Marshfield (2-1)
Class 3 District 10 
Marshfield 4:30 PM
Savannah
Class 2 District 16 
Maryville
Class 2 District 16 
Maryville 5:00 PM
Cardinal Ritter
Class 2 District 4 
McKinley Classical Leadership
Class 1 District 2 
St. Louis 4:15 PM
Hillcrest
Class 3 District 11 
Neosho
Class 3 District 12 
Neosho TBD
Glendale
Class 3 District 11 
Nixa
Class 4 District 9 
Nixa 6:45 PM
East (Kansas City)
Class 3 District 14 
Oak Grove
Class 2 District 12 
Oak Grove Tournament,  Oak Grove TBD
Rock Bridge (1-0)
Class 4 District 8 
Ozark (1-1)
Class 4 District 9 
Ozark 6:30 PM
Notre Dame de Sion
Class 3 District 14 
Pembroke Hill
Class 2 District 13 
Kansas City TBD
Ruskin (0-1)
Class 3 District 14 
Raytown
Class 4 District 13 
Raytown 6:30 PM
Orchard Farm
Class 2 District 6 
Ritenour
Class 4 District 5 
St. Louis TBD
Republic
Class 4 District 10 
Rolla
Class 3 District 10 
Rolla TBD
North County (0-1)
Class 3 District 1 
Sikeston
Class 3 District 1 
Sikeston 5:00 PM
Fulton (0-3)
Class 2 District 8 
Southern Boone (3-0)
Class 2 District 8 
Ashland 5:00 PM
Christian
Class 2 District 7 
St. Charles
Class 3 District 7 
St. Charles 6:00 PM
Union (1-0)
Class 3 District 9 
St. Francis Borgia (0-2-1)
Class 3 District 9 
Washington 6:45 PM
Lutheran St. Charles
Class 2 District 7 
Sullivan (2-1)
Class 2 District 9 
Lutheran St. Charles Tournament,  St. Charles TBD
Clinton (1-0)
Class 2 District 11 
Summit Christian Academy
Class 1 District 7 
Lee's Summit 4:30 PM
Holt (1-0)
Class 4 District 7 
Timberland
Class 4 District 7 
Wentzville 6:00 PM
Oak Park (0-1)
Class 4 District 16 
Truman
Class 4 District 14 
Independence 6:30 PM
Winfield
Class 2 District 7 
Valley Park
Class 1 District 1 
Valley Park 3:30 PM
Odessa
Class 2 District 12 
Van Horn
Class 3 District 15 
Independence 5:30 PM
Marshall (1-0)
Class 3 District 15 
Warrensburg (0-1)
Class 3 District 13 
Oak Grove Tournament,  Oak Grove TBD
Liberty (Wentzville) (0-1)
Class 3 District 8 
Washington (3-0)
Class 3 District 9 
Washington 6:15 PM
Helias Catholic
Class 3 District 8 
Waynesville (1-1)
Class 4 District 11 
Waynesville 6:45 PM
North Kansas City
Class 4 District 15 
William Chrisman
Class 4 District 14 
Independence 6:30 PM
Notre Dame (St. Louis)
Class 2 District 1 
Windsor (Imperial)
Class 3 District 2 
Fox Tourney,  St Louis TBD



Processing. Please wait.