2019-2020 Boys Soccer



Viewing The Fulton School at St. Albans High School
The Fulton School at St. Albans (14-1)
Class 1 District 4 
6
To be determined
 
2
MAC Conference,  St. Louis Final
College Heights Christian with McAuley Catholic (6-10)
Class 1 District 6 
1
Barstow (11-6-1)
Class 1 District 8 
5
Kansas City Final
Iberia (7-10)
Class 1 District 5 
2
Belle (5-9)
Class 1 District 4 
3
Belle Tournament,  Belle Final
Rockhurst (10-6)
Class 4 District 14 
2
Chaminade (Jefferson City, MO)
 
1
Jefferson City Final -1 OT
Whitfield (11-3)
Class 2 District 5 
2
Clayton (12-3-1)
Class 3 District 4 
0
Clayton Final
Elsberry with Silex (5-13)
Class 1 District 3 
2
Festus (11-6)
Class 3 District 2 
6
Festus Final
Smithton (11-6-1)
Class 1 District 4 
1
Green Ridge (9-8)
Class 1 District 7 
3
Stover Classic,  Stover Final
Waynesville (8-7)
Class 4 District 10 
4
Harrisonville (8-8-2)
Class 3 District 13 
2
Rolla Thomas Whitefield Games,  Final
Battle (4-13)
Class 4 District 9 
1
Joplin (8-6)
Class 4 District 12 
3
Capital City Classic,  Jefferson City Final
Lutheran South (7-8-1)
Class 2 District 2 
0
Kirkwood (9-3)
Class 4 District 3 
8
Kirkwood Final
Lee's Summit North (7-8-1)
Class 4 District 13 
1
Lee's Summit (12-0)
Class 4 District 13 
2
Lee's Summit Final
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (11-6-2)
Class 1 District 6 
0
Logan-Rogersville (12-7)
Class 2 District 11 
4
Rogersville Final
Springfield Catholic (12-3)
Class 2 District 10 
3
Republic (6-11)
Class 4 District 11 
0
Republic Final
Ewing Marion Kauffman HS with University Academy Charter (4-4)
Class 2 District 13 
0
Sacred Heart (14-7)
Class 1 District 7 
5
Sedalia Final
Lindbergh (8-7-1)
Class 4 District 2 
1
St. Louis University (15-4-1)
Class 4 District 5 
2
St. Louis Final -1 OT
Laquey (10-10)
Class 1 District 5 
4
Stover (3-14)
Class 1 District 4 
1
Stover Classic,  Stover Final
Fort Osage (2-14)
Class 4 District 14 
1
William Chrisman (6-11)
Class 3 District 15 
2
Independence Final
Rockhurst (10-6)
Class 4 District 14 
Chaminade College Prep (0-2)
Class 4 District 5 
Jefferson City TBD
Fair Grove (7-10)
Class 1 District 6 
Cole Camp (6-5-1)
Class 1 District 7 
Stover Classic,  Stover TBD
Lutheran St. Charles (9-9)
Class 2 District 7 
Father Tolton Regional Catholic (5-8)
Class 1 District 4 
Columbia TBD
Rockwood Summit (17-0-1)
Class 3 District 5 
Ft. Zumwalt West (4-9)
Class 4 District 7 
O'fallon 5:30 PM
Metro (10-4)
Class 2 District 3 
Hazelwood East (4-11)
Class 3 District 4 
St. Louis 4:00 PM
Christian Brothers College (8-10-2)
Class 4 District 4 
Kickapoo (8-11)
Class 4 District 10 
Jefferson City Art Firley Shootout,  Jefferson City 8:00 PM
Brentwood (7-10)
Class 1 District 2 
Maplewood-Richmond Hts. (1-17)
Class 1 District 2 
St. Louis 7:00 PM
Nixa (11-4)
Class 4 District 11 
Marquette (4-8-1)
Class 4 District 4 
Art Firley Showcase,  Jefferson City 4:00 PM
Vianney (6-5-1)
Class 4 District 3 
Ozark (17-2)
Class 4 District 11 
Ozark 5:00 PM
Waynesville (8-7)
Class 4 District 10 
Parkway Central (7-5-2)
Class 3 District 5 
Rolla 6:00 PM
Rolla (13-5-1)
Class 3 District 8 
Parkway Central (7-5-2)
Class 3 District 5 
Thomas Whitefield Games,  Rolla TBD
Seckman (7-6)
Class 4 District 1 
Parkway North (5-7)
Class 3 District 5 
Creve Coeur 6:00 PM
Jefferson City (13-3)
Class 4 District 9 
To be determined
 
2019 Shootout,  Jefferson City TBD
Gateway Science Charter (8-5)
Class 1 District 1 
Tower Grove Christian Sr.
 
St. Louis 4:30 PM
Fatima (10-4)
Class 2 District 10 
Union (13-5)
Class 3 District 8 
Union 6:45 PM
Hancock (10-6)
Class 2 District 2 
Valley Park (0-3)
Class 1 District 2 
Valley Park 3:30 PM
St. Louis Christian Sr.
 
Wright City (10-2)
Class 2 District 7 
Wright City 4:30 PM



Processing. Please wait.