2019-2020 Boys Soccer



No Games for Blue Springs High School on this date.
Springfield Catholic (11-3)
Class 2 District 10 
4
Cassville (6-14)
Class 2 District 11 
0
Cassville Final
John Burroughs (15-1-1)
Class 2 District 4 
1
Chaminade College Prep (0-2)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Classic,  St. Louis Final
University City (15-5)
Class 2 District 4 
2
Hazelwood Central (7-10)
Class 4 District 6 
1
St. Louis Final
McCluer (8-6)
Class 3 District 6 
4
Hazelwood East (4-11)
Class 3 District 4 
1
St. Louis Final
Priory (11-4)
Class 2 District 5 
5
Lutheran South (7-7-1)
Class 2 District 2 
0
St. Louis Final
Helias Catholic (6-12-1)
Class 3 District 9 
1
Marshall (9-6)
Class 2 District 9 
2
Marshall Final
Perryville (14-5)
Class 2 District 1 
8
Sikeston (0-21)
Class 3 District 1 
0
Sikeston Final
Maryville (7-9)
Class 2 District 16 
3
St. Pius X (Kansas City) (4-10-1)
Class 2 District 15 
5
Kansas City Final
Smithton (11-5-1)
Class 1 District 4 
6
Stover (3-14)
Class 1 District 4 
1
Stover Final
Rockwood Summit (17-0-1)
Class 3 District 5 
2
Webster Groves (10-5-1)
Class 3 District 3 
0
Webster Groves Final
Union (13-5)
Class 3 District 8 
3
Winfield (1-18)
Class 2 District 7 
1
Winfield Final
Pattonville (2-0)
Class 4 District 6 
Affton (5-11)
Class 3 District 3 
St. Louis TBD
Ruskin (3-11)
Class 3 District 13 
Belton (8-2)
Class 3 District 13 
Belton TBD
Trinity Catholic (6-10)
Class 2 District 4 
Bishop DuBourg (6-7-2)
Class 2 District 2 
St. Louis 5:00 PM
Lafayette (St. Joseph) (3-13)
Class 3 District 16 
Bishop LeBlond (7-6)
Class 1 District 8 
St. Joseph 5:00 PM
Parkview (5-13)
Class 3 District 11 
Bolivar (7-8)
Class 3 District 11 
Bolivar 4:30 PM
Kirksville (14-2)
Class 2 District 8 
Canton (1-7)
Class 1 District 3 
Canton 4:30 PM
Missouri Military Academy (6-9)
Class 2 District 8 
Capital City High (6-11-1)
Class 3 District 9 
Jefferson City 5:00 PM
Tower Grove Christian Sr.
 
Cardinal Ritter (2-2)
Class 2 District 3 
St. Louis 5:00 PM
Lutheran (Kansas City) (1-15)
Class 1 District 8 
Center (7-6)
Class 2 District 13 
Kansas City TBD
Benton (8-7)
Class 2 District 15 
Chillicothe (7-7-1)
Class 2 District 16 
Chillicothe 5:00 PM
St. Mary's (St. Louis) (11-4-1)
Class 3 District 3 
Collinsville (Collinsville, IL)
 
Collinsville, IL 6:30 PM
Collegiate School of Med-Bio Science (7-8)
Class 1 District 3 
Crossroads College Preparatory (7-10)
Class 1 District 2 
St. Louis 4:00 PM
Westminster Christian Academy (10-6)
Class 3 District 5 
Duchesne (2-13)
Class 2 District 6 
Lafayette Varsity Round Robin Tournament,  Wildwood TBD
Battle (3-13)
Class 4 District 9 
Fatima (10-3)
Class 2 District 10 
Westphalia 6:45 PM
Parkway South (8-7-1)
Class 4 District 3 
Fox (6-11)
Class 4 District 2 
Arnold TBD
Troy Buchanan (8-8)
Class 4 District 8 
Francis Howell (11-4-1)
Class 4 District 8 
St. Charles 5:45 PM
Ft. Zumwalt West (4-9)
Class 4 District 7 
Francis Howell North (3-8)
Class 4 District 7 
St. Charles 6:00 PM
St. Dominic (6-9)
Class 3 District 7 
Ft. Zumwalt South (15-1)
Class 3 District 6 
St. Peters 7:00 PM
Southern Boone (18-1)
Class 2 District 9 
Fulton (1-17)
Class 2 District 9 
Fulton 5:00 PM
Lebanon (13-6)
Class 3 District 10 
Glendale (8-9)
Class 3 District 10 
Springfield 5:00 PM
Raytown South (9-6)
Class 3 District 14 
Grain Valley (9-3-3)
Class 3 District 14 
Grain Valley TBD
Knob Noster (6-10)
Class 2 District 12 
Green Ridge (7-8)
Class 1 District 7 
Green Ridge TBD
Mexico (6-10-1)
Class 2 District 8 
Hannibal (12-4)
Class 3 District 7 
Hannibal 7:00 PM
Excelsior Springs (11-3)
Class 3 District 15 
Harrisonville (8-6-2)
Class 3 District 13 
Harrisonville 6:30 PM
Lafayette (Wildwood) (13-4-1)
Class 4 District 4 
Hazelwood West (6-10)
Class 4 District 6 
Lafayette Varsity Round Robin Tournament,  Wildwood TBD
Grandview (8-8)
Class 3 District 13 
Kearney (7-7)
Class 3 District 16 
Kearney 6:30 PM
Oakville (5-11)
Class 4 District 2 
Kirkwood (8-3)
Class 4 District 3 
Kirkwood 4:15 PM
Mehlville (4-5-3)
Class 4 District 2 
Ladue Horton Watkins (10-9-1)
Class 3 District 4 
St. Louis 7:00 PM
Eureka (10-5)
Class 4 District 3 
Lindbergh (8-6-1)
Class 4 District 2 
St. Louis 5:00 PM
McDonald County (5-5)
Class 3 District 12 
Logan-Rogersville (11-6)
Class 2 District 11 
Rogersville 4:30 PM
Poplar Bluff (3-13)
Class 4 District 1 
Marion (Marion, IL)
 
Marion, IL 6:30 PM
Lutheran North (3-17)
Class 1 District 3 
MICDS
Class 3 District 4 
St. Louis 4:15 PM
Boonville (7-5-1)
Class 2 District 9 
Moberly (3-13-2)
Class 2 District 8 
Moberly 5:00 PM
Carthage (11-6)
Class 4 District 12 
Monett (11-10)
Class 2 District 11 
Monett 6:30 PM
Hillsboro (13-2-1)
Class 3 District 2 
North County (7-6)
Class 3 District 1 
Bonne Terre 6:30 PM
Fort Osage (2-12)
Class 4 District 14 
North Kansas City (11-5)
Class 4 District 15 
North Kansas City TBD
Elsberry with Silex (5-11)
Class 1 District 3 
Orchard Farm (13-0)
Class 2 District 6 
St. Charles 4:15 PM
Laquey (9-9)
Class 1 District 5 
Osage (10-10)
Class 2 District 10 
Osage Beach 5:00 PM
Windsor
 
Parkway North (5-7)
Class 3 District 5 
Creve Coeur 5:00 PM
Windsor (Imperial) (5-11)
Class 3 District 2 
Parkway North (5-7)
Class 3 District 5 
Creve Coeur 6:00 PM
Smithville (4-8-3)
Class 3 District 16 
Platte County (16-0)
Class 3 District 16 
Platte City 6:30 PM
Warrensburg (4-13-1)
Class 3 District 9 
Pleasant Hill (9-6)
Class 2 District 12 
Pleasant Hill 6:30 PM
Soldan International Studies (6-1)
Class 2 District 4 
Principia (5-6)
Class 1 District 2 
St. Louis 4:00 PM
Marshfield (7-8-2)
Class 3 District 10 
Republic (5-10)
Class 4 District 11 
Republic 5:00 PM
Central (Springfield) (9-6)
Class 4 District 10 
Rolla (13-4-1)
Class 3 District 8 
Rolla 6:00 PM
St. Paul Lutheran (Concordia) (13-0-1)
Class 1 District 7 
Sacred Heart (13-6)
Class 1 District 7 
Sedalia 5:00 PM
Frontier STEM (5-10)
Class 2 District 15 
Savannah (4-8)
Class 2 District 16 
Savannah 5:00 PM
Ritenour (2-12-1)
Class 4 District 5 
Seckman (7-6)
Class 4 District 1 
Imperial 4:30 PM
Rock Bridge (17-3)
Class 4 District 9 
Smith-Cotton (11-4-1)
Class 4 District 10 
Sedalia TBD
Liberty (Wentzville) (11-7-1)
Class 3 District 7 
St. Charles (6-3-1)
Class 3 District 6 
St. Charles 6:00 PM
Ft. Zumwalt North (13-4)
Class 4 District 7 
St. Charles West (10-5)
Class 2 District 6 
St. Charles 7:00 PM
St. Pius X (Festus) (6-9-1)
Class 2 District 1 
St. Francis Borgia (9-7)
Class 2 District 5 
Washington 6:45 PM
Clinton (8-11-1)
Class 2 District 12 
St. Michael the Archangel (9-8-2)
Class 2 District 13 
Lee's Summit 6:30 AM
Dixon (9-8)
Class 1 District 5 
Sullivan (5-13-1)
Class 2 District 10 
Sullivan 5:00 PM
Bishop Ward (Kansas City, MO)
 
Summit Christian Academy (2-13-2)
Class 1 District 8 
Lee's Summit 4:30 PM
Maranatha Christian (Shawnee, KS)
 
Van Horn (14-3)
Class 3 District 15 
Independence 5:30 PM
Pleasant Hill (9-6)
Class 2 District 12 
Warrensburg (4-13-1)
Class 3 District 9 
Warrensburg 6:30 PM
Timberland (6-7-2)
Class 4 District 8 
Washington (6-10-3)
Class 3 District 8 
Washington 6:45 PM
Aurora (6-11)
Class 2 District 11 
Webb City (13-7)
Class 3 District 12 
Webb City 4:30 PM
Camdenton (8-9)
Class 3 District 9 
West Plains (5-8)
Class 3 District 10 
West Plains 6:30 PM
Raytown (6-6)
Class 4 District 14 
William Chrisman (4-11)
Class 3 District 15 
Independence 6:30 PM



Processing. Please wait.