2017-2018 Girls Basketball


Puxico (18-10)
Class 2 District 1 
24
Oran (22-4)
Class 2 District 2 
75
Class 2 State Tournament, Jackson Final
Neelyville (23-4)
Class 2 District 3 
64
Hartville (25-3)
Class 2 District 4 
49
Class 2 State Tournament, Mountain Grove Final
Skyline (27-2)
Class 2 District 10 
59
Richland (21-7)
Class 2 District 9 
38
Class 2 State Tournament, Lebanon Final
Pierce City (21-6)
Class 2 District 12 
25
Blue Eye (24-5)
Class 2 District 11 
34
Class 2 State Tournament, Carthage Final
South Shelby (20-8)
Class 2 District 6 
44
New Haven (18-9)
Class 2 District 5 
55
Class 2 State Tournament, Hannibal Final
Sturgeon (19-8)
Class 2 District 8 
40
Northeast (Cairo) (22-6)
Class 2 District 7 
46
Class 2 State Tournament, Mexico Final
Tipton (16-10)
Class 2 District 14 
46
Crest Ridge (16-11)
Class 2 District 13 
44
Class 2 State Tournament, Clinton Final
Santa Fe (24-5)
Class 2 District 15 
58
Mid-Buchanan (26-2)
Class 2 District 16 
69
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
Saxony Lutheran (24-4)
Class 3 District 2 
64
Central (New Madrid County) (18-6)
Class 3 District 1 
43
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Whitfield (20-6)
Class 3 District 4 
68
Steelville (23-5)
Class 3 District 3 
40
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Licking (25-2)
Class 3 District 10 
63
South Callaway (26-1)
Class 3 District 9 
53
Class 3 State Tournament, Rolla Final
Strafford (30-0)
Class 3 District 11 
69
Mt. Vernon (27-2)
Class 3 District 12 
43
Class 3 State Tournament, Willard Final
Lutheran North (23-3)
Class 3 District 6 
48
Metro (23-7)
Class 3 District 5 
42
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Clark County (26-1)
Class 3 District 8 
49
Bowling Green (18-9)
Class 3 District 7 
42
Class 3 State Tournament, Moberly Final
California (23-4)
Class 3 District 13 
64
Barstow (22-3)
Class 3 District 14 
55
Class 3 State Tournament, Harrisonville Final
Penney (20-7)
Class 3 District 16 
68
Lafayette County (17-11)
Class 3 District 15 
51
Class 3 State Tournament, Excelsior Springs Final
1 North Kansas City (24-2)
Class 5 District 14 
57
4 Ruskin (12-13)
Class 5 District 14 
39
Class 5 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill South (22-4)
Class 5 District 14 
64
3 St. Teresa's Academy (11-12)
Class 5 District 14 
57
Class 5 District 14 Tournament, Kansas City Final
Bishop DuBourg (9-15)
Class 3 District 4 
34
Mehlville (5-18)
Class 5 District 6 
54
Southside Classic,  St Louis Final


Loading